MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Popisy uczniów Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 grudnia 2011, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: Agrafka
Fot. MT
Pokaz tańców towarzyskich, orientalnych, flamenco, Hip Hop, Modern Jazzu, a także baletu wykonany przez uczniów Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski” odbyły się w miniony weekend z okazji zakończenia pierwszego semestru.

Stu dwudziestu uczestników wzięło udział w pokazach tańców w pięciu kategoriach wiekowych. Nie zabrakło prezentacji pary mistrzowskiej klasy S Małgorzaty Barańskiej i Michała Broniszewskiego. Wśród jeleniogórzan dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne tańce tj. balet oraz nowoczesny hip hop.

- Z talentem ludzie się rodzą, ale trzeba go bardzo szlifować. Nasi uczniowie mają bardzo dobre poczucie rytmu, ale zauważamy u niektórych problem z ukształtowaniem sylwetki. W korekcji wad postawy bardzo pomaga balet. Dzięki tańcom już najmłodsze, czteroletnie dzieci, uczą się prawidłowego poruszania się oraz bycia w grupie – powiedział Kazimierz Kurzak, ze Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”.

Od 11 stycznia zostaną utworzone nowe grupy taneczne. O 18.00 odbędzie się spotkanie dla początkujących dzieci, a o 19.00 dla młodzieży i dorosłych. 28 stycznia zorganizowany zostanie kolejny pokaz tańców grup bardziej zaawansowanych. Każdy może przyjść i zobaczyć na czym polegają egzotyczne, nowoczesne, jak i te klasyczne tańce, gdyż wstęp na imprezę jest wolny. – 4 marca odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca, na który zapraszamy wszystkich miłośników tańców towarzyskich – dodał Kazimierz Kurzak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Sytuacja w spółce Sanikom

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~mysia pysia 20-12-2011 15:10
Jak dla mnie wszystkie występy bardzo fajne, fajnie się oglądało. Jak dla mnie najlepsza para z tańca towarzyskiego to Natalia i Adrian, widać, że bardzo się starają :) z baletu dzieciaczki najmniejsze wymiatają, a z hip hopu dyfuzja rządzi, są po prostu genialni :) Pozdrawiam całą moją byłą szkołę tańca i życzę wszystkim tancerzom powodzenia :)
~ 20-12-2011 21:10
Wszystko było super ale ta średnia grupa hip hopu [street dance] byla najlepsza szczegulnie jak dziewczyny staneły na głowie a najlepsza była ta poprawej poprostu super. Te lekcje baletu były nudne że chciało mi sie spać ale tez fajnie tanczyli.Zaraz po street dance też fajnie tańczyła dyfuzja ona to poprostu wymiatała a te małe tak zwane tuptusie hip hopu to były takie słodkie że ja nie moge. Z towarzyskiego najlepiej tańczyla Natalia i Adrian wiadomo,ale hip hop był najlepszy.
~ 20-12-2011 21:22
Para klasy S to Małgorzata Barańska i Michał Wroniszewski (a nie tak jak napisano Broniszewski)
~koti 20-12-2011 22:00
Małe baletnice rządzą
~kiti~~ 28-12-2011 16:33
Tańczyłam w tej szkole i nie polecam!
~ 30-12-2011 17:40
Zgadzam się - średnia grupa hip-hopu dała doskonały pokaz a "ta po prawej", czyli Pola dała czadu, że hej! Pani Kasia może być dumna ze swoich tancerzy, bo wszystkie Jej grupy wyraźnie prezentowały wyższy poziom od pozostałych. Balet był słabiutki a pan baletmistrz niepotrzebnie przedłużał pokaz. I - niestety- jak zwykle pokaz zaczął się z dużym (nawet bardzo dużym) opóźnieniem. To minus wszystkich pokazów w tej szkole. Szkoda. Trzeba mieć więcej szacunku dla rodziców i dziadków, nie mówiąc już o maluchach, które po prostu potwornie się nudziły czekając na rozpoczęcie pokazu. Perełką szkoły jest Natalia, która taniec ma w genach i wyraźnie błyszczy na tle pozostałych tancerzy. Brawo!
~TANCERKA 2-04-2013 14:55
TANCZYLAM W TEJ SZKOLE BARDZO DOBRZE WSPOMINAM LEKCJE POZDRAWIAM SERDECZNIE SZKOLE KURZAK I ZAMORSKI

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%