MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Popierają Bronka w wyborach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 czerwca 2010, 8:32
Aktualizacja: 9:09
Autor: TEJO
Wśród popierających B. Komorowskiego są Marcin Zawiła i Marek Obrębalski.
Fot. TEJO
Powstał Jeleniogórski Społeczny Komitet Poparcia Kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W skład gremium weszli znani przedstawiciele lokalnych środowisk politycznych, artystycznych i oświatowych oraz służby zdrowia i organizacji społecznych.

Lista z nazwiskami jest długa. Nie podajemy wszystkich. Wśród samorządowców i polityków są: poseł Marcin Zawiła, Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego, wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski ze swoim zastępcą Jerzym Lenardem, burmistrzowie Wlenia (Bogdan Mościcki) i Lubomierza (Wiesław Ziółkowski), radni jeleniogórscy z klubu PO.

Środowisko kultury i sztuki reprezentują między innymi: Bogdan Koca, dyrektor Teatru im. Norwida, Bogdan Nauka, szef Zdrojowego Teatru Animacji, Zuzanna Dziedzic, dyrektorka Filharmonii Dolnośląskiej, jej doradca i współtwórca Obserwatorium Karkonoskiego Andrzej Więckowski, szefowa Muzeum Karkonoskiego Gabriela Zawiła, Marian Piasecki, twórca i właściciel Parku Miniatur Dolnego Śląska, Tomasz Strahl, wiolonczelista, aktorzy: Piotr Konieczyński i Jacek Grondowy.

Wśród członków komitetu związanych z oświatą są: Alicja Mazuro, zastępca dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Jeleniej Górze, Maciej Pawłowski, dyrektor ZOD Politechniki Wrocławskiej, prof. Tomasz Winnicki, prorektor Kolegium Karkonoskiego, Andrzej Grosicki, szef oświatowej „Solidarności”, Zygmunt Korzeniewski, dyrektor DODN w Jeleniej Górze.

Świat sportu reprezentują: Julian Gozdowski, komandor Biegu Piastów, Zbigniew Leszek, prezes Izerskiego - Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko .Narciarskiego, radna Zofia Czernow, rezes Miejskiego Klubu Sportowego Karkonosze Sporty Zimowe.

Przedstawiciele służby zdrowia, którzy wyrazili poparcie dla kandydatury Komorowskiego, to (między innymi): Stanisław Woźniak, dyrektor szpitala wojewódzkiego, Krzysztof Czerkasow, radny i lekarz, Zygmunt i Wioletta Dawidowicz, lekarze.

Kandydata PO wspierają także: Marian Łata, komendant Hufca ZHP, Leszek Wrotniewski, prezes Jeleniogórskiego Forum Samorządowego, szef Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas, prezes Stowarzyszenia Miłośników Cieplic Małgorzata Turowska, gestor turystyki i felietonista Paweł Kucharski, Barbara Różycka, przewodnik sudecki, kierownik CIT w Jeleniej Górze oraz Andrzej Mateusiak, wiceprezes Zarządu PTTK Sudety Zachodnie. W komitecie są także nazwiska ludzi związanych ze środowiskiem osób niepełnosprawnych (radna Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis), przedsiębiorców (Ryszard Dzięciołowski, Paweł Mueller, Regina Chrześcijańska, Robert Futerhendler). Komitet zawiązał się wczoraj w Hotelu Caspar w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Kaflowe drzewo marzeń

Komentarze (35) Dodaj komentarz

stańczyk 17-06-2010 9:52
I fajnie.
~Polak 17-06-2010 10:18
czyli znajomi i koledzy królika, najlepszy numer jest taki, że i tak wygra Kaczyński i na nic te śmieszne i żenujące "komitety". Komorowski = 1. płacząca bezczelnie posłanka Sawicka ( biorąca wcześnie łapówkę ) 2. Miro, Zbycho i spółka 3. obietnice reform bez jakiegokolwiek pokrycia od początku rządów PO 4. jestem katolikiem i chodzę co niedzielę na mszę, ale jednocześnie popieram in vitro ( cóż za obłuda !!!!!!!!!) - patrz debata w tvp 5. podpieranie się krwią Pani Blidy - patrz ostatnia debata w tvp 6. hasło na plakacie "zgoda buduje" - cóż za obłuda - kampania jadu i nienawiści - Palikot, Kutz, Bartoszewski, Majewski, Wajda 7. wpadki i gafy tak żenujące, że Wałęsa przy Komorowskim to mały pikuś Spójrzcie prawdzie w oczy !!!
~paradise 17-06-2010 10:33
PO=PZPR=zamordyzm-cenzura=POlityczne sądy, tuskokomunie Polacy mówią NIE! Pan Komorowski ośmiesza Polskę! Wybieramy męża stanu i wielkiego polityka Jarosława Kaczyńskiego!!!
~Handra 17-06-2010 10:52
Bronek niech bedzie !, ale niech nie bierze patentu pracy i dzialania z Obrębalskiego i sympatycznego lenia do roboty posla ex urzednika Zawily. Nie maja oni w swojej karierze kanaponow zadnych namacalnych wynikow w rozwoju gospodarczym miasta ,utrzymania estetyki , zahamowania migracji z miasta mlodziezy. Po prostu ulomni ludzie nie na tych stanowiskach.
~ERYK 17-06-2010 11:27
Niech lepiej ten duet Obrebalski-Zawila nie bryluje w poparciu dla Komorowskiego - bo mocno moze jemu zaszkodzic , przeciez to ludzie prezentujacy przeciwienstwo efektywnej roboty ,indolenci gospodarczy a nawet nieudaczniki na garnku budżetu.Dowodem jest stan miasta i jego rozwoj.
~POLAK 17-06-2010 11:35
I brawo,lepszy Bronek(choc nie idealny) niz moherowe czarne jest białe...
~hmm 17-06-2010 12:16
to dosyć logiczne, że tym osobom nie zależy na innym układzie politycznym w naszym kraju...zmiana na górze to zmiany na dole, a przecież im jest dobrze w swoich fotelach
~Bob 17-06-2010 12:28
Andrzej Grosicki jest szefem jednej z wielu komisji związkowych, a nie "szefem oświatowej Solidarności".
~Jaco 17-06-2010 12:30
Mam nadzieję że PO-WSI -noga Bronek "Wpadka"Komorowski ,tuskopachołek przegra z kretesem te wybory. A Ci PO-pierający go, kompromitują się i dają świadectwo jakiej Polski chca,chcą Polski afer i korupcji!Polski mirów,zdzichów i innych.... Obrońmy Ojczyznę przed PO-topem!
U.S.A. 17-06-2010 13:02
TYLKO Janusz Korwin Mikke, a jelonka chyba wspiera PO oczywiście to w stylu niezależnego tygodnika, typowego dla niezależnej polskiej prasy i telewizji.
~alice 17-06-2010 13:19
Bronek to WSi, a WSI to mafia. Pewnie ci wszyscy popierający też są umoczeni w tym bagnie. Zwycięży Jarek- Polska uczciwa, sprawiedliwa, solidarna! I tak ma być!
~wsparcie 17-06-2010 13:21
Elegancja Francja. W tym czsie jakiś gość roznosił gazetki z Kaczyńskim. Były zrobione chyba z papieru toaletowego. Czyli przydatne na szlaku w razie braku rolki.
U.S.A. 17-06-2010 13:35
Mało kto pamięta jak w 1992 roku na tajnych (chyba dzięki cudowi nagranie ujrzało światło dzienne ) obradach TUSK, PAWLAK z innymi kolegami podjęli decyzję o głosowaniu w sejmie dla wotum nieufności rządu Jana Olszewskiego popierającego dekomunizacje, to za jego rządów opracowano listę Macierewicza (byłych i obecnych agentów SB), najbardziej dekomunizacji bali sie Pawlak, Tusk i inni... udało sie, walczących o wolność Polski osób juz dawno nie ma w rządzie, jeszcze Korwin Mikke walczy z układem podaczas gdy oni rządzą 20 rok a jak wygra ktoś z SLD, PSL, PO, czy PISu to bedą rządzić kolejne 5 lat czyli już 25
~teesa 17-06-2010 13:35
Nie wiem, jak ktoś o zdrowych zmysłach może nie zdawać sobie sprawy, jakim zagrożeniem dla kraju był i jest kaczyzm. Jedyną ideologię stanowią tu chore ambicje polityczne i dążenie do władzy (wartość sama w sobie!) za wszelką cenę... "Wolę czuć do siebie wstręta/ niż mieć Jarka prezydenta"...
~lit 17-06-2010 13:36
zapamietajcie te nazwiska ! koniecznie! i zauwazcie jak oni was traktuja !zawsze z gory wiadomo POstkomuna zawsze na wierzchu czy to w komunie czy w demokracji cwaniaczki np Za.... -ZMS itd i inne osoby ktore zawsze na stanowiskach albo dyrektorami placowek kulturalnych albo sa prezesami albo dobrze ustawionymi wlascicielami czegos tam, dziwne zyciorysy i koleje losu ale zawsze jak topielce zawsze wyplywaja aby narobic smrodu
~... 17-06-2010 13:36
popieram i glosuje za kaczynskim a tych panow z list jw pogonic z urzedow i nie dpuscic ich do przyszlej rady miasta, juz dosc ich popijawek fet i na ktore nie skapia czasu a ty czlowiek szary musisz czekac tygodniami na spotkanie np z lenardem przybleda z innego miasta by cie wysluchal a on ci poswieca milczace 10 minut i dalej wychodzisz z niczym bo on nie zaszkodzi i nie pomoze bo nie ma czasu gdyz jest umowiony na nastepna fete i ma w nosie twoje problemy, ty szary czlowieku przeszkadzasz takiemu mezowi stanu w ...blogim niebycie dlatego trzeba kaczynskiego i jemu podobnych
teessi 17-06-2010 14:18
Na zdjęciu dodanym do tego artykułu poseł jest wyższy niż prezydent. W rzeczywistości jest odwrotnie. ;-) Może jednak to zdjęcie ma symboliczną wymowę?;-)
stańczyk 17-06-2010 14:32
"PO-WSI -noga Bronek "Wpadka"Komorowski ,tuskopachołek" - poziom godzien wyborcy PiS-u. Do tego jeszcze jakiś ludzik zawłaszcza sobie miano "Polak". Przeraża mnie myśl że jest Was około 30% społeczeństwa. Pociesza mnie to że myślących inaczej jest 70%.
teessi 17-06-2010 14:35
A jak Naczelnik GOPR wyrażał poparcie dla lidera PiS, to internauci pisali, że on jako Naczelnik nie ma prawa popierać tego kandydata. No to jak to jest? Bo tutaj deklarują poparcie służby, jakby tu powiedzieć, za przeproszeniem, PUBLICZNE. Nie chodzi o polityków zawodowych, bo oni zawsze będą kogoś popierali, ale oświata i wychowanie to całkiem co innego (DODN i ZHP). Oni edukują młodzież. To tak jak ksiądz w Kościele. Indoktrynacja po nowemu?
~myssska 17-06-2010 15:35
Popieram!!Jestem za!!Janusz Korwin- Mikke... Niestety naród nasz nma taką mentalność, że główne rolę odgrywają w naszych wyborach Ci, którzy lepiej się sprzedają...więc jak ma być dobrze kiedy nawet wybory sa czysto marketingowe?? Połowa z wyborców nawet nie wie kto poza Komorowskim i Kaczyńskim startuje w wyborach.Ludzie! Zastanówcie się! Nie oddawajcie głosów ślepo, nie sugerujcie się zdaniem innych, nie tylko tych dwóch kandyduje i nawet jeśli wasz głos niczego nie zmieni to warto się zastanowić!!
~Przystanek Alaska 17-06-2010 16:38
Komentarze pod artykułem wyrażaja słuszne uwagi odnosnie komitetu wsparcia dla P. Komorowskiego . Ekipa laokalnej władzy trzęsie tyłkiem przed ewentualnymi zmianami gdyz takie zawsze maja miejsce na kierwniczych stanowiskach urzędów państwowych po przejecu władzy przez przeciwny obóz polityczny. PROPONUJĘ FILM " NOCNA ZMIANA " JACKA KURSKIEGO LUB TELEDYSK KAZIKA " LEWY CZERWCOWY" INACZEJ " PANIE WALDKU PAN SIE NIE BOI... Odnosnie kandydatów to ciezko znależć w tej ekipie kogos kto reprezentuje moje poglady . Mam bardzo sprecyzowane poglady odnosnie władzy , państwa i jestem wymagajaca osoba nie zadowala mnie populizm kandydatów i potrafiłam to zawsze wyłowić . Korwin Mikke i Jarosław Kaczynski mimo róznych pogladów na wyglad państwa byli moimi kandydatami jednakże po usłyszeniu wypowiedzi Korwina Mikke o pozbawieniu kobiet praw wyborczych oraz jakichkolwiek praw i nadaniu im przywilejów ale tylko wówczas kiedy staja sie zonami wnoszącymi majatek odżuciło mnie od tego człowieka raz na zawsze . Tym bardziej ,ze kiedyś przeprowadziłam z nim osobista rozmowe i deklarował sie w powyzszej kwestii jako liberał stawiający na fachowośc a nie wariat , który walczy z płcia jak z wrogiem nr. 1. Korwin w rozmowie ze mna zadeklarował ,ze nie przekresla kobiet absolutnie wrecz wymienił kilka przykładów gdzie kobiety stanowiły dla niego autorytet jak min Była premier Wielkiej Brytanii . Natomiast to co obecnie plecie ten człowiek świadczy ,ze chyba nie chce zostac prezydentem i z jego logika jest jednak bardzo nie w pozadku . Ten niby racjonalista trwoni pieniadze aby jak zwykle zrazić potencjalnych wyborców do swojej osoby i przegrać z kretesem. Będąc na konwencie UPR w latach 90 - dziesiatych członkowie Uni głosowali przeciwko Korwinowi uważajac ,ze gubi UPR i przekresla swoim zachowaniem szanse na szerokie mozliwosci wpływu na polityke swojej własnej partii. Korwin miał np. górników w penym momencie po swojej stronie ale ich naobrazał i odwrócili sie od niego. Dzisiaj naobrazał kobiety !!! Dziwna rzecz gdyż ujmuje kobietą a koncik szachisty w jego czasopismie prowadzi kobieta. Ostrzegam nie jest dobrze gdy w pańswie spory zaczynaja się juz na poziomie płci.Wszyscy wiemy ,ze jest wielu prymitywnych nierozgarnietych mezczyzn jak i wiele głopich , ograniczonych kobiet. Niemniej kobiety nawet te najgłupsze nigdy nie uczyniły i nie uczynia tyle zła co uczynili mezczyżni. To mężczyżni sa mordercami , mordercami seryjnymi , zboczencami wszelkiej maści , gardzą zazwyczaj jedni drugimi i gardzą kobietami. Wiekszośc was panowie mysli o swoim znajomym a to f...r!!! Moze najwyzszy czas zakonczyć rzady męzczyzn gdyz to one prowadza do nędzy , głodu i sporów o władzę. W tym biegu zdarzeń pozostane w duchu LIBERTARIANKOM ale zagłosuje na Jarka Kaczyńskiego nie zauwazyłam w ich rodzinie braku szacunku do Kobiet a wręcz przeciwnie. Marta Kaczyńska była punkiem jest prawnikiem . I nie przeszkadzało to ojcu Katolikowi kochac i szanowac córki. Trudno prowadzic tak obszerne dywagacje w kilku zdaniach. Wychodzi niezrozumiały misz - masz słowny .
~s. 17-06-2010 17:37
Nie można oddać władzy w jedne ręce (jednej partii). Ktoś musi im patrzeć na rączki. W tym przypadku Kaczyński dobrze się sprawdzi.
U.S.A. 17-06-2010 17:45
oto proste przykłady, każdy z Was łatwo może podac kilka takich absurdów w jakim państwie żyjemy od ponad 20 lat, Płacisz za kurs prawa jazdy kierowcy zawodowego z egzaminami około 8000-10 000, i co otrzymujemy po tym kursie który powinien młodego człowieka przygotować do pracy?? NIC, zupełnie NIC, dalej nie potrafisz jeździć duzym autem tylko stajesz się posiadaczem kawałka plastiku ze zdjęciem szukając firmy który zatrudni i nauczy od początku, młodzi ludzie po szkołach, po studiach muszą błagać szefów aby ich zatrudnili na tzw "przyuczeniu za darmo" Pytam sie, to po co jest płacić państwu za wszelakie kursy, studia egzaminy państwowe jak i tak niczego nas nie uczą? gdzie tu jest logika? czego uczą w szkołach? na pamięć stolic państw azjatyckich albo jakie gleby są na pomorzu czy w jurze krakowsko częstochowskiej, jak w szkole nie uczy się logicznego myślenia, każdego roku szkoły kończą tysiące osób które i tak nie pracują w swoim zawodzie....po co szkolić czy uczyć kogoś kilka-kilkanaście lat jak i tak będzie pracować w całkiem innym zawodzie, nie tam gdzie chce tylko tam gdzie znajdzie zatrudnienie, To strata czasu i pieniążków nas podatników,Wszystko wymaga reform, szkolnictwo, służba zdrowia, system emerytalny, tylko w IIIRP, ChRL i KRLD takie historie są "normalnością" ..CZAS NA ZMIANY!!!
~do Stańczyk(nadal błazen) 17-06-2010 19:02
Stańczyk był błaznem i dziś jest nim nadal,czego właśnie dowód dałeś.Masz rację że prawdziwych Polaków pozostało tylko 30% bo 70% to pomieszańcy i popaprańcy nie wiadomo kto z kogo i jakim cudem ten kraj zasrywa i okrada.Korzenie po dziadkach z Wermachtu, wujku Stalinie lub jakimś innym Mośku.To jest tak jak się rodowodowa suka z kudłatym kundlem puści.
~potodnooo 17-06-2010 19:12
Przebrała się miarka głosuje na Jarka
~Do USA 17-06-2010 19:16
Kiedyś w Rosji wszyscy byli po INSTYTUTACH a skończyli na bazarach w POLSCE.Czy tak ciężko zrozumieć o co chodzi?Studiuj,ucz się,wszak nauczyciel musi mieć pensje i profesor też a Ty musisz mu zafundować wypłatę, płacąc czesne co miesiąc a i tak wyjedziesz do Irlandii lub gdzie indziej, aby myć kible zjadaczom chleba.Będziesz tanią siłą roboczą nawet dla Chińczyka,który w TWOIM właśnie kraju otworzy knajpę z chińskim,brudnym żarciem,które tak chętnie wcinają ZNAWCY orientalnych kuchni, nie mając niekiedy świadomości że żarcie oplute a TY się zachwycasz jakbyś wcinał rarytasy za niemałe przecież pieniążki.Smacznego
~pewny 17-06-2010 19:43
Naturalnym jest że ci żyjący z budżetu będą głosować na tych którzy im stołków nie pozabierają czyli Komorowski, Kaczyński, Napieralski, Pawlak. Ja będę głosował na JANUSZ KORWINA - MIKKE żeby praca w Polsce zaczęła się opłacać.
~pewny 17-06-2010 19:52
Naturalnym jest że ci żyjący z budżetu będą głosować na tych którzy im stołków nie pozabierają czyli Komorowski, Kaczyński, Napieralski, Pawlak. Ja będę głosował na JANUSZ KORWINA - MIKKE żeby praca w Polsce zaczęła się opłacać.
U.S.A. 18-06-2010 0:49
do 17-06-2010 19:16 | ~Do USA ------- dlatego nauka powinna być usługą a szkoły firmami które udostępniają na rynku takie usługi jak nauka, tak jak piekarnia produkuje chleb, tylko najatrakcyjniejsza cenowo i jakościowo przetrwa konkurencję , dlaczego profesorowi po szkole średniej Bartoszewskiemu (takie ewenement III RP profesor po liceum) zapewnia się etat wykładowcy z moich podatków a mi nie zapewnią miejsca pracy? I nie pisz mi zeby zostac profesorem bo to nie zdrowy kraj z populacją 90% profesorów, dlaczego górnikom czy stoczniowcom czy kolejarzom zapewnia sie miejsca w nierentownych firmach i na siłe ich utrzymujemy z naszych podatków?? to ja też chce żeby rząd zrobił dla mnie miejsce pracy , niech kupią mi ciężarówkę i założę firmę transportową i niech mi dopłacają z Waszych podatków abym mógł utrzymać stanowisko pracy, tak nigdzie nie ma w cywilizowanych krajach!!! pamiętajcie jedno Gospodarka z plajtami, bankructwami jest jak planeta ziemia, jak są trzęsienia, erupcje wulkanów to znaczy że planeta żyje, pracuje, jest zdrowa i ma sie dobrze:) A mnie Rosja interesuje jako rynek zbytu naszych towarów a nie to czy Rosjanin pracuje na bazarze czy nie bo to nie mój problem.
~OLI 18-06-2010 1:21
Tylko JKM !!!
~julka 18-06-2010 9:43
tylko nie platforma jak widze zawile to przyslowiowo otwiera mi sie noz w kieszeni dosc nierobow platformy
~Przystanek Alaska 18-06-2010 13:57
OBECNE PO TO DAWNE KLD KONGRES LIBERALNO DEMOKRATYCZNY ZWANY W SKRÓCIE LIBERAŁAMI OD KTÓRYCH PARAFRAZOWANO NAZWĘ NA AFERAŁOWIE. ZA ICH RZADÓW MIŁO MIEJSCE NAJWIECEJ AFER GOSPODARCZYCH.NAJWIEKSZE PRZEKRETY I ZŁODZIEJSTWA. OSOBISCIE SŁYSZAŁAM JAK W TAMTYCH CZASACH ICH PRZEDSTAWICIEL PO KILKU PIWACH PRZECHWALAŁ SIE ,ZE AFERA ART BI TO ZASŁUGA EONOMISTÓW Z RODZIMEJ AKADEMII EKONOMICZNEJ ZWIAZANYCH IDEOWO Z KLD.
~bystry 18-06-2010 22:59
Już miałem głosowac za Komorowskim...Zobaczyłem w składzie komitetu Pawlukiewicz-Rehlis radną ze środowiska osób niepełnosprawnych.Utraciła Ona zaufanie tego środowiska po tym jak wyparła się,że na radną rekomendował Ją kson .Przyczyniała się też do skłócania środowiska niepełnosprawnych i nie ma prawa mówic ,że go reprezentuje.
~przyjaciel 19-06-2010 11:44
Jeśli tacy jak pani Pawlukiewicz- Rehlis chcą reprezentować społeczeństwo Niepełnosprawnych , na to niema i niebedzie naszej zgody pani radna po prostu nie zrobiła nic aby pomóc temu środowisku wręcz zaszkodziła nieutoszamiając się z tym śrotowiskiem a zaszkodziła mu bardzo doprowadziła do rozłamu . Zatem jeśli chce reprezentować to środowisko niech sie bardzo zastanowi bo to środowisko ma bardzo złe zdanie o jej poczynaniach
~Jano 19-06-2010 12:26
Cieszę się z tego faktu że wreszcie mieszkańcy Jeleniej góry zaczynają myśleć ,no może nie wszyscy ale duża część że sondaże kłamią bo Komorowski nie ma takiego po parcia jakie jemu się przypisuje ja głosować będe na Kaczyńskiego ,uważam że nie może być tak jak prowadził swoją kampanię Komorowski agresywną i kłamliwą żadnych konkretów , nic nie wynika z tego co ten pan ma zamiar zrobić dla młodych którzy teraz sie ucza i przyszłości w tym kraju nie mają

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jelonków trochę mniej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
828
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%