MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Popadało, pozalewało…

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 kwietnia 2008, 7:58
Aktualizacja: 11:55
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Wystarczyły dość intensywne opady deszczu, a niektóre jeleniogórskie skrzyżowania zamieniły się w jeziorka. Wniosek? Sieć burzowa nie jest drożna.

Ten scenariusz znają już kierowcy, którzy podczas ulew poruszają się po mieście. We wtorek wieczorem nagłe załamanie się pogody i obfity deszcz nie ułatwiały jazdy. Kierowcom na przeszkodzie stanęły także potężne kałuże.

Tak było, między innymi, obok Tesco, gdzie niedrożne burzówki hamują przepływ wody. Podobnie jest w wielu innych punktach w Jeleniej Górze. Woda kamufluje także dziury, a wjeżdżający w kałuże zmotoryzowani obryzgują zabłoconą deszczówką przechodniów. Tak jest – między innymi – na Osiedlu Robotniczym.

Samorządowcy w ubiegłym roku zapowiadali, że w niektórych miejscach kanalizacja burzowa zostanie zmodernizowana. Tak miało być, między innymi, na ulicy Głowackiego i Wyczółkowskiego. Do tej pory nie zaczęto tam żadnych robót.

Na szczęście Jelenią Górę ominęły obfite opady gradu i oberwania chmury, które dały się we znaki mieszkańcom innych części kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Przeciw inwazji śmieci

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~glinka 16-04-2008 8:58
A bedzie jeszcze weselej. Prezydent obiecał remont Wychółkowskiego i nawet zgodził się wpisać tę ulicę do budżetu. A ostatnio jego zastępca oświadczył, że nic o tym nie wie...
~ja 16-04-2008 9:06
Z tymi fotkami to autor robi z czytelników poprostu idiotów.Podpisujecie zobacz zdjęcia a tam raptem dwa zdjęcia i to identyczne tylko że w różnej rozdzielczości. Pewnie tego nie puścicice ale trudno
~_rymcycymcy___ 16-04-2008 9:39
No nieźle ...obejrzałem wszystkie jedno zdjęcie w dwóch odsłonach ;)
piipi 16-04-2008 10:09
~ Kocham spacer...kiedy deszcz ulewny pada,bo wtedy w parku mozna uslyszec ciche szepty mojej kochanej natury.
KochaSJG 16-04-2008 11:36
Niedrożne burzówki przy TESCO są zmorą nie tylko dla pieszych, ale również dla kierowców. Ci zamiast zwolnić to dodają gazu, bo znad przeciwka jedzie samochód. Niektórzy kierowcy w ten sposób obryzgują deszczówką przechodniów idących nie tylko z TESCO. To samo jest na Wyczółkowskiego oraz w wielu innych miejscach w Jeleniej Górze. Może warto pomyśleć o przeczyszczeniu burzówek?
piipi 16-04-2008 14:23
...do - (~Rymcycymcy..) ~..taki przemoczony..APARAT ..juz efektow nie daje !!
~... 16-04-2008 16:32
niebezpieczna kałuża jest na mickiewicza, jada w strone miasta, przed "mostkiem". prawie jej nie widac, a sciąga przy wiekszej predkosci na barierkę. można się nadziac i bedzie bolałao :/
~wiarygodny 17-04-2008 19:18
Panie Łuźniak -czas zacząć działać.Czyszczenie kanalizacji deszczowej przez kółko rolnicze z Siedlęcina to marnotrawienie naaszych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mazolewski show!

Powstanie ścieżka edukacyjna

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Park już gotowy

Kolejna kamienica na starówce pięknieje

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
70
Tak
67%
Nie
27%
Nie wiem
6%