MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ponieważ mówisz, że widzisz… – w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 lipca 2016, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
Taki tytuł ma duchowy spektakl przygotowany przez młodzież z całej Polski uczestniczącej w warsztatach obozu ewangelizacyjnego w Jeleniej Górze, prowadzonego przez pastora Andrzeja Sieję. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Katarzyny Morawskiej, aktorki Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze i ma skłonić widzów do refleksji? Nad czym? Tego dowiemy się już w sobotę (16.08) o godz. 11.00 i 17.00. Wstęp jest wolny.

Będzie to rodzaj happeningu. - Najprościej rzecz ujmując - jest to próba odkrycia, odsłonięcia innego wymiaru rzeczywistości w jakiej żyją konkretni ludzie, w jakiej chorują i w jakiej w końcu by poumierali, gdyby nie ratunek, który przechodzi obok nich w postaci zwykłej informacji i staje się kluczem do ich serc, życiem dla tych, którzy chcą – takim opisem wyjaśniają to organizatorzy wydarzenia.

- To sztuka, która ma skłonić do refleksji – mówi pastor Andrzej Sieja. – Często w natłoku informacji i codziennym życiu trudno jest zobaczyć to, co naprawdę ważne i w ogóle to co się naprawdę dzieje. W naszych warsztatach udział bierze około 40 młodych ludzi z całej Polski, z czego połowę zobaczymy na scenie – dodaje pastor.

Sztuka zostanie wystawiona dwukrotnie: najpierw w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Panieńskiej 36 – 16 lipca o godz. 11.00 , a następnie (tego samego dnia) na Placu Ratuszowym godz. 17.00 (podczas odbywającego się Festiwalu Teatrów Ulicznych).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oni pięknie grają muzykę dawną

Już dziś otwarcie wystawy Andrzeja Kołodziejczyka w ODK

Wielkie dzieła wokalno–instrumentalne  

Tu też świętowali

Wypadek przy baniakach  

Radni KO przeciw kupcom?

Będzie kręcone!

Energetyczny prolog!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%