MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Ponad 7 milionów dla DPS–ów i szpitali powiatowych

Wiadomości: Region
Środa, 22 kwietnia 2020, 13:06
Aktualizacja: Czwartek, 23 kwietnia 2020, 10:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Screen (UMWD)
Samorząd województwa uruchamia kolejny etap wsparcia finansowego w związku z pandemią koronawirusa. Tym razem pomoc trafi do 25 powiatowych szpitali i 64 Domów Pomocy Społecznej na Dolnym Śląsku. Szczegóły przedstawili dziś podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.
Systematycznie poszerzamy zakres pomocy na walkę z epidemią. Najważniejsza jest ochrona zdrowia i życia mieszkańców Dolnego Śląska. Tym razem wspieramy jednostki niepodlegające bezpośrednio samorządowi województwa, czyli szpitale powiatowe i Domy Pomocy Społecznej – informuje marszałek Cezary Przybylski.

Źródłem wsparcia są w większości fundusze unijne, a pozwoli ono na zakup m.in. środków ochrony indywidualnej i sprzętu niezbędnego do walki z epidemią. Każdy ze szpitali otrzyma około 140 tysięcy złotych, co w sumie daje kwotę 3,5 miliona złotych.

W przypadku Domów Pomocy Społecznej przyjęto przelicznik 629 złotych na każdą osobę będącą pod opieką danego DPS-u, czyli w sumie 3,9 miliona złotych.

W zeszłym miesiącu samorząd województwa uruchomił Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia, w ramach którego ponad 42 mln zł trafiło do szpitali „frontowych” oraz pogotowi ratunkowych, w tym również do szpitala zakaźnego w Bolesławcu, który otrzymał 5,5 miliona złotych. Dodatkowo z budżetu województwa dofinansowanie wysokości 1,7 mln złotych otrzymał szpital w Jeleniej Górze.

W czasie epidemii uwaga wszystkich koncentruje się głównie na szpitalach zakaźnych. To oczywiście niezwykle ważne. Jednak wsparcie potrzebne jest w całym systemie ochrony zdrowia. Dlatego zdecydowaliśmy o wsparciu mniejszych, lokalnych szpitali, działających na terenie gmin i powiatów. Wsparcie dla DPS-ów jest zgodne z rekomendacją Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Przykłady płynące z Włoch czy Hiszpanii wskazują, że są to niezwykle wrażliwe miejsca, narażone na atak koronawirusa. Trzeba je chronić, a my przyłączamy się do działania na ich rzecz – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

(źródło: UMWD)

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

PZN na kręgielni

Mapa ku przestrodze

Plaża nad Bobrem otwarta

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~` 22-04-2020 14:38
Pieniążki wydrukowane można rozdawać.
~bajeczki 22-04-2020 19:08
Zbiorowa eutanazja , firmowana przez PiS trwa w najlepsze.
~ 22-04-2020 19:23
A euro już więcej niż 4,50 zł. Nadchodzą ciężkie czasy dla posiadaczy złotówek i importerów.
~TEYO1 22-04-2020 21:13
Cała ta pomoc to FARSA i KŁAMSTWO !!! , tylko deklaracje bez konkretów. Może też tak zacznę płacić podatki : " Zapewnię przepływ środków do urzędu , już uruchomiłem procedury , przeznaczyłem ogromne środki ale brak zgody mojej żony do czasu głosowania , ciężko pracujemy nad projektem który umożliwi zapłatę podatku , wdrażamy projekt RAKIETA dla urzędów , ale to może potrwać ." 110
~TEYO1 22-04-2020 21:17
A rączki jak do modlitwy . Tu nie ma co się modlić panie marszałku , tylko pakować mandzur i wy....alać , a nie wciskać kłamstwo dla obrony stołka i koryta !!!
~tvn 25-04-2020 17:07
zbiorowa eutanazja to by była gdyby rządziła PO już kopaczka mówił spokojnie pracujcie nie martwcie się pracujcie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Zarząd województwa z absolutorium

Spotkania z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1091
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%