MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Pomyślnych wiatrów dla powiatu! – video

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 13 czerwca 2009, 17:23
Aktualizacja: Niedziela, 14 czerwca 2009, 11:14
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wielu mieszkańców miasta i okolic spędza dzisiejsze popołudnie na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego, gdzie trwa festyn z okazji X–lecia powiatu jeleniogórskiego. Była okazja do występów artystycznych dla młodzieży i wypoczynku na rozgrzanym słońcem powietrzu skutecznie chłodzonym przez porywisty wiatr.

– Strasznie nam dziś wieje, panie starosto – mówił do Jacka Włodygi prowadzący imprezę Dariusz Maląg z Muzycznego Radia. – Lepiej niech wieje, niż by miało lać – odpowiedział samorządowiec. Rzeczywiście, jeszcze wczoraj nad miastem i Kotliną Jeleniogórską wisiały czarne chmury, które wietrzysko rozpędziło na cztery strony. Dziś jednak podmuchy nie ułatwiały pracy przy festynie: przeszkadzały w nagłośnieniu i w rozstawianiu namiotów.

Festyn na lotnisku upłynął głównie przy występach uzdolnionej artystycznie młodzieży z Czech, Polski i Niemiec. Znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele Jablonca nad Nisou z miejscowej szkoły muzycznej. Festynowiczom przygrywało w profesjonalnym stylu jazzowe trio, a urodziwe dziewczęta z grupy tanecznej zachwyciły sprawnością i układem choreografii w kilku wejściach na scenę.

Ta „przeżyła” istne oblężenie podczas występów grup tanecznych z Jeleniej Góry. Głównie rodziny i znajomi uczestników zespołów Hayat i Powerdance bili brawo – zasłużenie zresztą – młodym tancerzom, którzy pokazali ciekawe układy ruchowe do kilku hitowych kompozycji. Szczególne oklaski zebrał zespół Hayat z Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Wykorzystno znane przez wielu kompozycje, między innymi, kultowe "The Wall" zespołu Pink Floyd. Brawami nagrodzono także nieco starszych muzykujących mieszkańców Kowar z zespołu „Wrzosy”. Na saksofonach zagrał też duet Niemców z zaprzyjaźnionego powiatu Bamberg z Bawarii (Niemcy).

Festyn stał się okazją do prezentacji zaproszonych gości, ale stoiska nie cieszyły się wielką popularnością. Nawet to, gdzie ustawiono beczkę z czeskim piwem. Festynowicze woleli inną zachodnią markę sprzedawaną obok. Jedynie podczas losowania tomboli spora kolejka ustawiła się przed straganem powiatu Bamberg. Można było wygrać gadżety, wśród nich czteropak z miejscowym piwem.
Na brak zajęć nie mógł narzekać Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, który wraz z Danutą Razmysłowicz z policji zapraszał najmłodszych do miasteczka ruchu drogowego.

Po godz. 16 na scenie zaczęła się część oficjalna. Starosta Jacek Włodyga podziękował wszystkim pracownikom starostwa i mieszkańcom za wszystko, co dobre w minionych latach. Podkreślił, że powiat jeleniogórski wypracował dobrą strategię promocji i nawiązał współpracę partnerską, która przynosi wiele korzyści. – Zwłaszcza przez minione pięć lat, od kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej i zniknęły praktycznie granice – podkreślił. Wspomniał też o rozwijających się możliwościach komunikacyjnych i trwających pracach na linii kolejowej Szklarska – Poręba – Harrachov. – To nam otwiera drogę do Pragi i Wiednia. Będę wciąż zabiegał o budowę lotniska, aby jeszcze bardziej ułatwić dojazd i kontakty – powiedział.

Dziesięciolecia gratulowali także goście z powiatu Bamberg, Jablonca nad Nisou oraz Wolsztyna. Powiat wolsztyński położony w malowniczej krainie jezior, jest od niedawna partnerem regionu jeleniogórskiego. – Wy możecie nas dużo nauczyć w zakresie turystyki, my zapewniamy wam pomoc w rozwiązywaniu wielu codziennych problemów, na przykład w służbie zdrowia – powiedział samorządowiec z Niemiec.

Na festynowej scenie wystąpili jeszcze cyrkowcy z Miłkowa, młodzi muzycy ze szkoły muzycznej z powiatu Bamberg oraz kabaret Lima i grupa Quarto.

Imprezę zorganizowano dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Obejrzyj video:

Ogłoszenia

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~pb 13-06-2009 20:04
dlaczego nikt o tym fakcie wcześniej nie pisze
~jganin 13-06-2009 20:30
chyba kabaret LimO nie LimA
~ 13-06-2009 21:51
kurna.. jeden z lepszych kabaretów w Polsce zjawia się w Jeleniej.. a nikt o tym nie informuje w "mediach"... ludzi była tak mało... że nawet kabaret się zdziwił i oczywiście wyśmiał...... My dowiedzieliśmy się zupełnym przypadkiem.... a warto było... być
~ 13-06-2009 22:01
jak zwykle było w zapowiedziach ,ale lepiej żeby mało ludzi przyszło to mniejszy kłopot .jak to w jelonce - jak badziewie to plakaty , zapowiedzi itp. a jak coś dobrego to cisza. JUTRO JEST FESTYN PRZY KOŚCIELE ERAZMA I PANKRACEGO .POCZĄTEK GODZ. 12
~ 13-06-2009 22:09
MYŚLĘ IŻ WŁODYGA POSZEDŁ SPRAWDZIĆ TĄ DROGĘ DO PRAGI -ZDJĘCIE 16 ? - Z BUTA BO TO CHYBA NIE JEGO SAMOCHÓD NA TERENIE LOTNISKA TAM GDZIE NIE POWINIEN ŻADEN SAMOCHÓD WJEŻDŻAĆ
~Zdjęcie nr 16 13-06-2009 23:52
Co obraził się a może poszedł na stronę
~do pb i ~ 14-06-2009 0:47
chyba ze "media" ktorych sluchacie to radyjo rydzyja i tv pszetrfam bo w muzycznym radiu od kilku dni mowili o tej imprezce.
~grr 14-06-2009 2:56
do ~pb: akurat o tym wydarzeniu wczesniej pisano na jelonka.com w glownym watku informacyjnym...
rymcycymcy 14-06-2009 3:02
Szlag trafił nasze województwo ...to ma byc stypa, a nie radosna rocznica ! ;)
ago. 14-06-2009 14:16
Masz rację, Rymcycymcy, ilość instytucji pozostała taka sama, tylko zmieniły się nazwy, a kasę na potrzeby dawnego Jeleniogórskiego szlag trafił, bo cała idzie do Wrocławia. Oszczędności były - zaoszczędzono na Jeleniej Górze. Cały mechanizm dobrze wyjaśnił pan KazimierzP w swoim poście pod sobotnim wywiadem z byłym prezydentem (nie dano na obwodnicę, bo trzeba było kasy dla Wrocławia).
ago. 14-06-2009 14:26
Ale żeby nie było aż tak ponuro, to przyznam, że festyn fajnie zorganizowany, widać, że ludzie zadowoleni. Tym razem bombową osobą okazała się babcia, klaszcząca i przytupująca w takt muzyki. Na filmie widać wielką radość malującą się na Jej twarzy (w przeciwieństwie do stojącego obok, nieco drętwego dziadka). Fajnie się to ogląda i słucha, zwłaszcza, że w tle przewijają się (spoza sceny) motywy jakiejś wiedeńskiej polki w wykonaniu orkiestry (chyba) Mantovaniego(?) dodane przez Autora.
~bary33 14-06-2009 15:08
a kto?! słucha Muzycznego Radia?
~do bary33 14-06-2009 23:08
zadzwon do obop`u i nie truj du.y na forum leszczu
~ 16-06-2009 23:17

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Politycy komentują wynik wyborów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czyżby Andrzej Duda?

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%