MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Pomysł na przepełnione kosze na śmieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 września 2017, 6:29
Aktualizacja: Niedziela, 3 września 2017, 7:01
Autor: Paweł Guszała
Fot. Przemek Kaczałko
„JESTEM PEŁEN? ZADZWOŃ...!” taki napis ma być naklejony na miejskich pojemnikach na odpady. Kto zauważy, że śmietnik jest przepełniony, będzie mógł zadzwonić pod wskazany numer do MPGK. To pomysł Jerzego Łużniaka, zastępcy prezydenta Jeleniej Góry. Jednak idea nie wzięła się znikąd. Lokalnego polityka zainspirowały zdjęcie i wpis na portalu społecznościowym dziennikarza Jelonki.com.

Przemek Kaczałko, bo o nim mowa, na swoim prywatnym koncie na Facebooku zamieścił post ze zdjęciem. Na nim można było zobaczyć przepełniony odpadami pojemnik na przystanku w pobliżu Dworca PKP. Całość okrasił prześmiewczym wpisem: „Miasto Jelenia Góra wita turystów ;)”. Post zobaczył między innymi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry i przyznał, że wówczas wpadł na pomysł z naklejkami, które zdaniem w znacznym stopniu mogą ułatwić utrzymanie czystości na terenie miasta.

- Wtedy sobie pomyślałem, że można coś takiego zrobić- wspomina Jerzy Łużniak. – Bywa, że w bardzo krótkim czasie śmietnik zostanie zapełniony i czeka na wywóz. Taki napis, z numerem telefonu do odpowiedniej komórki MPGK, mógłby rozwiązać ten problem. Ktoś, kto natknie się na przepełniony pojemnik weźmie telefon, zadzwoni, a służby przyjadą i zrobią porządek - mówi.

Przeprowadziliśmy krótką uliczną sondę i pomysł ten bardzo spodobał się mieszkańcom Jeleniej Góry. Ich zdaniem pomógłby zwłaszcza w centrum, gdzie turystów jest najwięcej, a i lokalni nie dbają zbytnio o czystość. Co na to autor postu, które wywołało całe zamieszanie?

- Pozytywnie oceniam ten pomysł. – przyznaje Przemek Kaczałko, dziennikarz portalu Jelonka.com – Szkoda tylko, że władze miasta reagują dopiero po zdjęciu autorstwa redaktora na jego prywatnym profilu, a nie na podstawie własnych obserwacji otoczenia. Czasami wystarczy zostawić samochód na parkingu i przejść się na spacer po różnych zakątkach miasta. Mimo wszystko brawo za decyzję.

Co myślicie o tym pomyśle? Czekamy na waszą opinię w komentarzach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Odpust Krzeszowski

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Ala 2-09-2017 8:24
Może wystarczy aby rano i popoludniu służby porządkowe wybrały kosze /tak jak robi sie chociaz nad morzem malym autem a nie duzą śmieciarą/i byłoby po problemie z uwzgledniem miejsc gdzie śmieci zbiera się najwiecej- z czasem można to zaobserwować. Ale pomysl "na telefon " tez jest ok.
~ 2-09-2017 8:34
Niech dadzą więcej samochodów a nie jedna potężna śmieciarka ma opanować wszystkie kosze lecz trzeba oszczędzać bo umysłowych przybywa
~Eequuiem 2-09-2017 9:21
Dwa razy opróźniac dziennie i po problemie.
~zaboberek 2-09-2017 9:34
Żeby nie okazało się,że nie można się dodzwonić na podany numer,bo tyle będzie zgłoszeń! Wydaje mi się,że MPGK idzie na łatwiznę:"pokażcie gdzie,a my posprzątamy",przecież to ich obowiązek dbać o czystość miasta. Na dużym parkingu,przy ul.Kiepury,po zlikwidowaniu pojemników na szkło,plastiki i odpady bio,okoliczna (i nie tylko)ludność dalej zostawiała worki z tymi odpadami.Podczas zgłoszenia do MPGK,usłyszałem,że muszą mieć zlecenie z Urzędu Miasta,dopiero mogą posprzątać.I tak się stało,choć moim zdaniem powinni zareagować od razu.
~Widzę. 2-09-2017 9:51
Vice znów się popisał !! Może samoobsługa ,samopomoc.witamy w państwie pisu.Codziennie głupsze pomysly.
~--] 2-09-2017 9:52
Albo będę dzwonic i robic sobie żarty,,,]tak jak to robia ze podlozony jest ladunek,,Wystarczy dwa raz na dzień sprawdzać kosze,rano,,i popołudniu rano widzialam ze sa kosze wysypywane
~ 2-09-2017 10:12
A od czego jest straż miejska? Gdzie oni mają oczy? Podczas patrolowania chyba widzą co się dzieje i dlaczego nie mogą tego zgłaszać? Mogliby to robić nawet radiowo, a nie telefonicznie, co w ogóle wyeliminowałoby jakiekolwiek koszty. Wystarczy postawić u dyspozytora MPGK radiotelefon na właściwym ka...le i po temacie. Info prosto do niego, bez pośredników. Taką samą możliwość powinni dostać taksówkarze. W cywilizowanych miastach już dawno jest wspólny kanał radiowy taxi - policja lub taxi - SM. Przecież taryfiarze to tak jakby mnóstwo dodatkowych patroli, które przydają się przy poszukiwaniu osób, podejrzanych samochodów itd. Wielu taryfiarzy to niespełnieni albo emerytowani policjanci. Chętnie wezmą w tym udział.
~??? 2-09-2017 10:36
Nie za to płacimy podatki żeby jeszcze dzwonić za własne pieniądze i odwalać za nich robote.
~do 9:51 2-09-2017 10:56
być może i państwo pisu ale zanim zaczniesz wypisywać komentarze zrób rozeznanie kto rządzi w cz dolinie
~18 sqandal 2-09-2017 11:49
..... no NIE ! ależwymyślil ten pan Vice , dzwonić ? a to takie dzwonienie to nie < donos > prawie? służby miejskie są po to aby dbać o czystość a nie czekać na < donos > czytaj telefon , parodia !
~ 2-09-2017 11:59
To może w ogóle przestańcie wywozić cokolwiek i czekajcie tylko na telefony. Jak komuś zależy, to będzie dzwonił i będzie miał czysto, a cała reszta, która ma wszystko w d..., niech ma u siebie syf. Tak ma być? Nie zapomnijcie zatrudnić sztabu operatorów telefonu alarmowego :D
~dinki 2-09-2017 12:15
To jakieś kłamstwo wrażych sił , wszak Pan Łużniak twierdził ostatnio na Jelonce, że mamy bardzo zadbane i czyste miasto, przepełniony, obrzydliwy, brudny i obklejony kosz musi być fake-newsem!!!!!!!!
adam57sochrau 2-09-2017 13:02
Male autko i po sprawie.
~ 2-09-2017 14:17
A nam zabrali kontenery i nie mamy gdzie wrzucać szkła i plastików,do kogo mamy dzwonić?
~ludek... 2-09-2017 14:32
zanies do kościuła jako dary
~joł 2-09-2017 14:34
Po centrum jeździ przecież "małe auto" VW T5 tzw. DOKA. I kierowca opróżnia kosze wsypując zawartość na pakę tegoż auta. I raz jeszcze powtórzę: kosze na śmieci przepełniają się przez wygodnych mieszkańców. Nie chce im się iść dalej wyrzucać śmieci i wrzucają do koszy na ulicach. W dodatku nie posegregowane. Przykład: ulice Długa i Krótka. I to wszystko pod okiem kamer miejskich.
~ 2-09-2017 14:44
tak może jeszcze sami mamy je opróżniać ????
~brudy na telefon 2-09-2017 15:06
W Sobieszowie kolo Biedronki pelno petow paragonow i innych smieci.Na przystankach autobusowych to samo.Wszedzie jest brudno.Wladze miasta robia sobie jaja z mieszkancow .Jak zadzwonilam do Strazy miejskiej to uslyszalam ze przesadzam.Co przesadzam? Kwiatki? Sprzatajacych ni widu ni slychu.Moze wymysla jeszcze jedno haslo chcesz miec czysto?Sprzataj sam.Od tego jest wladza zeby pracowala jak niewidzialna reka ,bez szumumedialnego askutecznie .
~wow 2-09-2017 16:39
I trzeba będzie zatrudnić człowieka do odbierania telefonów o pełnych śmietnikach!!
~Widzę. 2-09-2017 18:05
Mieszkańcy,czy Wy sobie wyobrażacie ile i jakie pomysly codziennie tworzą w UM tęgie głowy? Jak by tak publikować wszystkie toby dopiero był cyrk .A będzie jeszcze gorzej ,brak mądrych do rządzenia i roztropnych wyborców.
~ 2-09-2017 19:47
Ależ łużniak dajcie sobie spokój,czym już byliście,wasz czas mija.Nie pomoże puder róż wasz tow. czas minął już.Puk,puk czy tu rozum? Czy tylko kasa.
~Sarkazm 2-09-2017 22:25
Same czysciochy się wpisaly

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1045
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
6%