MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com

Wiadomości: Region
Wtorek, 1 marca 2016, 7:19
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2016, 13:26
Autor: Jel
Fot. Archiwum Placówki
Rozpoczynamy próbę wyremontowania Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Obecnie mieszka w nim osiemnaścioro dzieci wraz z samotnymi matkami, które musiały uciekać przed koszmarną przeszłością. Niebawem na świat mają tu przyjść dwa kolejne maluszki. A placówka jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga natychmiastowego remontu.

Wierzymy, że razem z Państwem uda się pomóc. Potrzebne są materiały budowlane, opał czy środki czystości. Przydadzą się ręce do pracy i nawet najmniejszy gest.

W akcję „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com” zaangażować się może każdy. Pomoc potrzebna jest bowiem na trzech płaszczyznach, a ich zakres jest naprawdę wielki.

Pierwsza i najważniejsza to remont placówki. Co potrzebujemy? Trzy okna dachowe drewniane o wymiarach 78x55 (głębokość 11,6), jedno okno pokojowe, panele podłogowe na powierzchnię 200 mkw., kafle podłogowe - 150 mkw., farby na powierzchnię ok. 300 mkw. (kolory pastelowe), płyty OSB na pokrycie 200 mkw. podłogi, zamrażarki skrzyniowe przemysłowe (takie, jakie spotykamy w sklepach, hurtowniach), gładzie na powierzchnię 300 mkw., klej do kafli, fugę. Do tego potrzebujemy ludzi o dobrych sercach, którzy pomogą nam ten remont przeprowadzić.

Druga sprawa – również bardzo ważna bo kosztowna – to opał. Placówka potrzebuje miesięcznie przez cały rok (bo latem podgrzewana jest woda) około dwie tony tzw. ekogroszku.

I trzecia – co miesiąc potrzebne są środki czystości oraz środki higieniczne dla mam i dzieci. I tu o pomoc poprosimy 12 szkół średnich/zawodowych. Chcielibyśmy, żeby każda z placówek wybrała sobie jeden miesiąc w roku, w którym pomoże zebrać niezbędne produkty. Mamy już dwie pierwsze szkoły, która zadeklarowała pomoc. W marcu br. będzie to Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, czyli III LO. Na wolontariuszy tej placówki z ich opiekunem na czele zawsze można liczyć. W kwietniu pomoc zadeklarował Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Ta szkoła też pomaga nie pierwszy raz. Dziękujemy!

- Z prośbą o wsparcie akcji zwracamy się do wszystkich ludzi, którzy mogliby w jakikolwiek sposób pomóc – mówi Angelika Grzywacz- Dudek, zastępca redaktora naczelnego gazety i portalu Jelonka.com, pomysłodawczyni akcji „Pomóżmy samotnym matkom z dziećmi. Z Jelonką.com”. – O pomoc – w każdej postaci – prosimy przedsiębiorców, stowarzyszenia, wolontariuszy, przedstawicieli szkół średnich i wyższych, parlamentarzystów, radnych, władze samorządowych w całym regionie, przedstawicieli służb mundurowych (policja, straż pożarna, straż miejska) i innych ludzi o dobrym sercu. Liczymy również na udział lokalnych artystów. Marzy mi się wspólny koncert, a może nawet kilka imprez charytatywnych na rzecz Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. Co możemy dać w zamian? Medialną promocję oraz podziękowanie za pośrednictwem naszego portalu i naszej gazety Jelonka.com oraz - mam nadzieję – innych mediów, które zachcą nagłośnić naszą akcję. Co cieszy, mamy już pierwsze deklaracje osób, które chcą włączyć się do tego działania – dodaje koordynatorka.

Wielu twierdzi, że budynek w Pobiednej kompletnie nie nadaje się do użytku i powinno się go wyburzyć, ale dyrekcja placówki przekonuje, że to nieprawda.

– Owszem obiekt potrzebuje pilnego remontu, ale cały czas jest dopuszczany do użytku przez wszystkie służby – mówi Jolanta Fijałkowska, kierownik Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. – Prawdą jest, że sami nie udźwigniemy finansowo tego, co trzeba w naszym domu zrobić, ale wierzymy, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy nam pomogą. Teraz co miesiąc muszę też mieć pieniądze na jedzenie, opał czy środki czystości, ale budżet placówki jest tak ograniczony, że często muszę dokonywać bolesnych wyborów na co przeznaczę pieniądze – dodaje J. Fijałkowska.

Co tydzień będziemy informować Państwa o postępach naszej akcji oraz o ludziach, którzy się do niej włączyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~Le1k 1-03-2016 8:33
A wczoraj mądre głowy dabatowaly jak tu przyjac islamskie i ukraińskie dzieci...
~lewosławny 1-03-2016 8:56
Oszołom z Torunia dostał 26 mil. Episkopat dostał więcej ,przecież pasożyta trzeba karmić. a LUD ,lud niech niesie krzyż i cierpienie jak naucza katechizm . Wiem co to jest bieda ,wykluczenie, ale my też mamy coraz mniej na utrzymanie .Amen.
~do Le1k 1-03-2016 9:12
To właśnie te same mądre głowy zorganizowały pomoc dla samotnych matek w Pobiednej na święta.
~1-2-3 1-03-2016 9:35
I co wynika dla samotnych matek z waszych komentarzy???
~czemu 1-03-2016 11:08
Kiedy w tym zaściankowym państwie będzie tak, że to mąż-pijak-awanturnik będzie musiał opuścić mieszkanie, a nie kobieta z dziećmi ?! Czemu w tym państwie zawsze chronieni są przestępcy, a nie poszkodowani - i nie ma znaczenia kto jest przy korycie ! władze tego państewka pamiętają o rozpasionych facetach w purpurowych i czarnych sukienkach, a zapomina się o tych, którzy za jakiś czas będą tworzyć fundament tego społeczeństwa ??!! Pytam - CZEMU ????
~Ktosik 1-03-2016 11:32
Nawet jeśli ów awanturnik, czy "damski bokser" zostanie wyrzucony przez policję z mieszkania i otrzyma zakaz zbliżania się do kobiety, będzie mimo tego ją i dziecko/dzieci nachodził, się odgrażał, znów znęcał aż stanie się pewnego dnia tragedia.Poszkodowana nie jest w stanie wezwać natychmiast policji, a ta również nie pojawi się w mig. Problem w tym, że przestępstwa takie, jak gwałt, przemoc domowa nie są ścigane z urzędu, a na wniosek poszkodowanego :( Oprawcy doskonale o tym wiedzą, dlatego wywierają presję na poszkodowane kobiety. Powinno zmienić się prawo w tym zakresie, wtedy będzie znacznie łatwiej. Winę ponosi również bierne społeczeństwo, sąsiedzi, którzy nie reagują na niepokojące sygnały, na przemoc, gdy dzieje się coś złego.
~no o co chodzi 1-03-2016 11:54
O ile mi wiadomo to fundacja ,,Malwa,, zaczęła akcję wcześniej
~Le1k 1-03-2016 12:07
Do 9.12 to teraz ciapatych im sie zachciało?
~FM 1-03-2016 12:30
Bardzo się cieszymy że Jelonka zainteresowała się tematem , każda pomoc jest tam bardzo potrzebna , nieważne kto , nieważne jak , ważne aby skutecznie .....skoro Państwo Polskie woli wydawać nasze pieniądze na coś innego ... to musimy się wzajemnie wspierać . Jesteśmy oczywiście do dyspozycji w razie potrzeby , od nas pierwszy transport został zaplanowany na 18 marca.... pozdrawiam Fundacja "Malwa" :) :)
~ 1-03-2016 12:42
a a...lizując przyczyny które często leżą u podstaw : czemu kobiety mimo iż myślą to "kochają niegrzecznych chłopaków" imponują im bandziory i z nimi się wiążą a później płacz i żal
~aduś biduś 1-03-2016 16:35
A może ręce do pracy by się znalazły w jeleniogórskim zakładzie karnym???Tam jest tylu zdrowych alimenciarzy i od rana się chłopcy nudzą na nasz koszt....
~do lewosławny 1-03-2016 16:37
Gdzie byłeś paździerzu ze Swoimi wypocinami jak PO dawało 230 milionów na muzeum żydów polskich a Warszawa oddała za darmo działkę wartą 12 milionów
~kizior 1-03-2016 16:41
Oj bidulki,mamusie samotne i do tego chyba wiatropylne.A kiedy powstanie"dom samotnego tatusia"?A kiedy w tym kraju zakończy się rozdawnictwo?
~lewosławny 1-03-2016 17:22
Tam gdzie gdzie teraz ,po stronie pokrzywdzonych ,też wyrażałem się krytycznie co do działań PO.Żydzi pozostawili po sobie duży dorobek intelektualny ,materialny ,wynalazki a kler zabobony i "ciemny lud" .Na samą religię wydaje państwo 1,3miliarda zł.
~fan sekty pis 1-03-2016 17:33
zabrać czarnym pijawkom to starczy na wszystko.
~PL 1-03-2016 18:08
Czarni coraz bardziej opaśli od pieczonych kaczuszek może zrzekli by się trochę na rzecz biedniejszych w tym kraju a nie jeszcze żądają od państwa
~/// 1-03-2016 19:17
samotne maki z dziećmi o nie s samotne.
~samotne? 1-03-2016 20:57
"Niebawem na świat mają tu przyjść dwa kolejne maluszki." No to jak jest samotna to skąd te "dwa kolejne maluszki"?
~Milka 1-03-2016 21:08
Do domu SM przyszły kobiety w ciąży... Takie to trudne do zrozumienia ?Kurdę z kąd takie pytania.
~Bezdomny 1-03-2016 21:09
A gdzie jest gmina i radni w której znajduje się ta placówka!!
~ 1-03-2016 21:14
do lewosławny - Na szczęście ten "ciemny lud" docenia to, co robi dobrego Kościół i o.Rydzyk, ale "jasny lud" nigdy tego nie zrozumie.
~ja 1-03-2016 21:14
Widzę, że niektóre komentarze są pozbawione jakiejkolwiek empatii i pisane przez niezadowolonych z życia facetów, którzy potrafią tylko wszystko krytykować, a sami widzą pewnie jedynie czubek swojego nosa. Nigdy nie powinno się NIKOGO oceniać, bo nie wiadomo przez co musiały w życiu przejść te biedne kobiety i co spowodowało, że musiały znaleźć się w Domu Samotnej Matki. Jedyne czego jestem pewna to pewnie "tatusiowie" tych biednych maluszków, są pokroju tych panów, którzy piszą te krzywdzące i niesprawiedliwe komentarze. Gdyby nie było takich facetów jak oni to nie byłoby na pewno samotnych matek. PROSTE.
~ 1-03-2016 21:20
Powinni płacić ojcowie tych dzieci a nie społeczeństwo a pomagać winne instytucje które otrzymują pieniądze z budżetu państwa na ten cel w tym kościół katolicki !! Nam też brakuje pieniędzy jako emerytka otrzymam od PiS 2,40 zł podwyżki bo mam emeryturę 2100 żł po 48 latach pracy , odbudowując Polskę z prawdziwej ruiny po II wojnie ! Tylko nowa szarańcza co się dorwała do koryta i władzy udaje, że wszystko w porządku !!
~Julka 1-03-2016 22:45
powiino się zapobiegać wcześniej i uświadamiać kobiety w szkole średniej/zawodowej że samiec alfa na dzielnicy czy inny maczo to nie jest kandydat na męża
~dżidżi 1-03-2016 23:24
Może lottomilioner z Jeleniej mógłby wspomóc wspomniany dom samotnej matki..? :)
~ab+ 1-03-2016 23:28
XXX ,,proszę >>ul. Hetmańska 61 59-814 Pobiedna tel. 75 784 56 88 pobiedna@monar.orga
~888 1-03-2016 23:32
Nie narzekać tylko kombinowac materialy budowlane itd, i zaczac pomagac niech swiat wie jacy w Jeleniej sa wspaniali ludzie
~ 2-03-2016 0:25
Kolejna grupa biednych skrzywdzonych przez los... Jak się pier**lily z byle kim to nie patrzyly ze będą samotne. Samotne matki z normalnych rodzin nie zostaną same sobie. Łapią byle kogo pieprza byle gdzie i tak to jest. Normalna kobieta zejdzie normalnego faceta który swoje dzieci utrzyma. Niestety większość samotnych matek to gowniary z patologii. I nie nie komentują tu tylko faceci ale również kobiety które normalnie pracują a nie wszystko się należy "bo mam dziecko" i ogłoszenia w stylu samotna mama potrzebuje : Ubranek, łóżeczka mebli sprzętów itd (wystarczy w ogłoszenia zajrzeć). Pamiętajcie samotne "mamusie" lepiej dać jak prosić i myśleć ze Wam się należy bo macie dzieci !!!
~ 2-03-2016 6:14
kilkuset Ukraińców zaproszono do Jeleniej i sobie mieszkają bo dostali lokale na to była kasa,masakra!!!!!
~lewosławny 2-03-2016 7:28
Gdzie wasze katolickie wychowanie? Co pozostało z Encyklik waszego guru papieża JPII? .Swoim nie pomozecie a co się stanie jak przybędą uchodźcy z Syrii czy Iraku? Przecież ta wojna to Wasza wojna ---religijna ,ekonomiczna .0025 ,,czy zadajesz takie pytania swoim siostrom ,matce ,ciociom mały zapchlony umyśle narodowca.
~do 07:28 2-03-2016 10:28
Skończ pierdzielic zacznij gadać!!! wyskakujecie jak nie z poglądami religijnymi to politycznymi pod każdym jednym artykułem skoro taki z Cb katolik to religia chyba nie pochwala rypania się na prawo i lewo "naszych sióstr i braci" ??? I na szczescie moja rodzina jest w pelni poskladana co chodzi o takie sprawy i nikt nie wychyla sie z wiecznymi prosbani do spoczeleczenstwa i uwierz nikt niczego nie wymaga Bo "ma dzieci". I nic mnie tak nie razi jak tekst ze powinni mi pomoc "bo ja mam dziecko", należy.mi sie " bo ja mam dziecko" a co ktoras nie wie kto jest ojcem a kolejne przeciez taki styl życia moda na niegrzecznych chłopców.... Wiec generalnie skoro popierasz uchodźców to rozmowa z Toba jest na tak niskim poziomie ze musialabym sie położyć żeby Cię zrozumieć.
~321 2-03-2016 12:21
podeslijcie prezydenta na ogledziny prawdziwej polski, daleko nie ma z karpacza
~men 2-03-2016 12:59
Drogie panie zanim zdecydujecie się na dziecko to najpierw dobrze ruszcie głową i sprawdźcie waszego kandydata czy nie okaże się śmieciem,jest wtedy dusza szansa że nie podzielicie losu samotnych matek.
~mamuska 2-03-2016 18:01
Z chęcią przyjmę pod swój dach jedna mamę z dzieckiem.
~inaczej 3-03-2016 20:27
Tatusiow zagonić do roboty, niech wyremontują dom dla swoich dzieci. Z rodzin patologicznych zabierają dzieci, a Panstwo utrzymuje, a oni dalej plodza 8 czy jeszcze więcej . No i maja raj, bo alimentów nie placa. Teraz młodzi zyja ze soba, mieszkają u babci, a babcia boi się, ze jak wyrzuci z domu, to oberwie. Nie litować się, bo każdy jest kowalem swego losu.
~ 7-03-2016 13:02
Ale są ważniejsze wydatki jak pomoc uchodzcą muzułmańskim i budowa meczetów dla nich również pomoc rodakom z ukrainy.
~!?! 8-03-2016 8:38
Niech dyrektorka tej placówki napisze list czy prośbę do redakcji Katarzyny Dowbor "Nasz nowy dom". A nóż widelec się uda i wyremontuja wasz dom
~ja 11-12-2016 20:18
Ludzie co wy wogule piszecie, czy w wiecie co tam się dzieje pewnie nie zaco ta pani kierownik bierze pieniądze od tych dziewczyn jesli tam jest bieda te laski nie są w stanie swoim dzieciom prawdziwego domu zapewnić.A teraz są wielce pokrzywdzone a prawda jest taka że tam moncą w głowach. Rozbijają ludziom związki a wiem to bo moja dziewczyna poszła tam by dostać mieszkania z gminy, miało to być na jakieś czas, a nagle się rozstalisimy z niewiadomo jakiego powodu,gdzie wiele razy dzwoniła do mnie z płaczem.zaczęła brać tam jakieś leki, które wogule nie musiała brać bo jest spokojną dziewczyną rozbili nam 10 lat związku a gdzie regularnie bywałem u swojego dziecka pewnie rozbija sie wszystko o pieniądze bo nawet jak dziecko ma do lekarza pojechać to karzą płacić za drogę
~ja 11-12-2016 20:39
By dziecko mogło znaleźć się u lekarza na wizycie gdy był chore za wszystko pani kierownik Fijałkowska karze sobie za to słono płacić wiec pani kierownik Fijałkowska karze sobie płacić więc na co te wszystkie pieniądze idą a jeszcze do tego jest to ośrodek dla kobieta a bywało swojego czasu że przebywali tam mężczyźni w nocy gdyż nie wolno im tam było przebywać w nocy to więc dlaczego pani kierownik Fijałkowska łamie przepisy panujące tam
~ja 11-12-2016 20:45
Po prostu pani kierownik Fijałkowska robi tam co jej sie podoba według mnie to jest jakiś przekręt tylko pytanie co ci faceci tam w nocy robili bo tak nie powinno być

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Polskie Davos w Karpaczu

Będzie nowa spółka miejska?

Taniej za wodę i ścieki

Msza odpustowa na Śnieżce

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
598
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%