MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę z Animals i Tesco

Wiadomości: Kraj/Region
Czwartek, 6 lutego 2014, 8:42
Aktualizacja: 8:49
Autor: Org
Fot. Organizator
Tesco we współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zapraszają mieszkańców do udziału w akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. W najbliższy weekend (7–9 lutego) miłośnicy czworonogów będą mogli wesprzeć m.in. jeleniogórskie schronisko biorąc udział w zbiórce karmy zorganizowanej w sklepach Tesco m.in. przy ul. Wolności 239A i Al. Jana Pawła II 17 w Jeleniej Górze.

W ramach programu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” zbiórki karmy oraz produktów przeznaczonych dla psów i kotów odbywać się będą w całej Polsce. Dary zostaną przekazane zwierzętom z siedmiu schronisk na terenie województwa, znajdujących się we Wrocławiu, w Oleśnicy, Wałbrzychu i Jaworze oraz do schronisk w Dzierżoniowie, Głogowie i Jeleniej Górze.

Ponadto, w dniach 6-19 lutego klienci sklepów Tesco będą mogli uczestniczyć w zbiórce środków finansowych na rzecz bezpańskich czworonogów. W tym okresie, 10% wartości każdej sprzedanej karmy marki Tesco zostanie przekazane na bieżące potrzeby 10 schronisk, wybranych w drodze internetowego głosowania. Każdy zainteresowany losem zwierząt będzie mógł oddać głos na schronisko, które jego zdaniem najbardziej potrzebuje wsparcia. Głosowanie odbędzie się na profilu „Eksperci Tesco” na Facebooku - www.facebook.com/Eksperci.Tesco lub na stronie www.tesco.pl/zwierzaki w dniach 6-19 lutego. Wszystkie schroniska, które biorą udział w programie to placówki rekomendowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals

Podczas trwania akcji zostanie zorganizowany konkurs dla Internautów z użyciem hasła „Pomagam zwierzętom zimą”. Trzy osoby, które najwięcej razy udostępnią „Pomagamzwierzętomzimą” za pośrednictwem mediów społecznościowych (np. Facebook, Twitter, Nasza Klasa), aktywnie informując o akcji, będą mogły wybrać 3 schroniska, na rzecz których Tesco przekaże w sumie kwotę 3 tys. zł netto.

- Los czworonogów nie jest nam obojętny, dlatego już po raz szósty wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals organizujemy akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Wszystkich miłośników zwierząt serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc, zarówno poprzez uczestnictwo w zbiórkach, jak i udział w głosowaniu na wybrane schronisko – mówi Marta Marczuk-Komiszke, koordynator akcji z ramienia Tesco.

- Cieszymy się, że po raz kolejny sieć sklepów Tesco wspiera bezdomne zwierzęta, które w okresie zimowym potrzebują szczególnej pomocy. W Polsce duże organizacje z roku na rok powoli, ale coraz intensywniej angażują się w pomoc charytatywną, która w krajach Europy Zachodniej i USA jest powszechnie przyjęta jako wyraz społecznej odpowiedzialności – mówi Ewa Gebert z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.

Ambasadorkami tegorocznej akcji „Pomóżmy Zwierzętom Przetrwać Zimę” zostały: Małgorzata Kożuchowska, Weronika Książkiewicz, Olga Frycz, Aleksandra Kisio, Agnieszka Kaczorowska, Agnieszka Kawiorska, Izabela Janachowska oraz Agata Nizińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ważna informacja dla klientów ECO  

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 6-02-2014 8:56
jaka zime- zimy nie ma a latem to co nie potrzebują zarcia bo trawka zielenieje- cos tu nie gra
~józef 6-02-2014 10:07
Zwierzaka w centki z pierwszej fotki mogę zaadoptować. Nawet z tym psem.
~Piipulka 6-02-2014 10:26
~ Jozefie,.. uwazaj moze byc niebezpiecznie ! ~Wspomniana Dama moze byc pod obserwacja mezczyzny-wilczura !
~ 6-02-2014 11:20
a jaką mamy gwarancję że to jedzonko trafi do naszego jeleniogórskiego schroniska a nie np. do Wrocka
~ona 6-02-2014 11:35
Wspierajcie Monde Cane, oni naprawde coś robia, i pomagają....szkoda zwierzaków ze schroniska strasznie, ale jedzenie i każda inna pomoc i tak niestety do nich nie trafia.....każdy o tym wie, wszyscy mówią, ale sytuacja się nie zmienia, coś tu jest bardzo nie tak....
~ 6-02-2014 11:41
Mam tylko nadzieję, że te biedne zwierzęta nie zostaną nakarmione produktami z Tesco. Ostatnio jak tam byłem przypadkiem, to taki smród się roznosił przy stoiskach z mięsem i rybami, że dosłownie uciekłem z tamtąd. Tam tak zawsze śmierdzi? Gdzie sanepid? To jest ewidentny zapach rozkładającego się mięsa, nie chcemy truciciela, zwłaszcza z kraju w którym Polacy są jak kula u nogi.
~ehhhh 6-02-2014 11:50
Akcja bdb i jak najbardziej słuszna... mnie jedynie zastanawia udział TESCO i przy akcji reklama produktów własnych... przecież każdy posiadacz wie że produkty pod Marką TESCO nie nadają się ani dla kotów ani dla psów.. ich skład i rodzaj zastosowanych mączek nie mają nic wspólnego z prawidłowym żywieniem zwierząt... a tutaj taka reklama tych produktów.. Ludzie jak kupujecie karmy TESCO i innych sieci handlowych to patrzcie na skład i sugerowaną dawkę dzienną - porównajcie później to samo z karmami które kosztują ok. 12-18zł/kg (np. w internecie - nie znajdziecie ich na pułkach w marketach)... zobaczcie na skład i sugerowaną podawaną ilość.... a jak już kupicie tą droższą karmę kolejne porównanie... zobaczcie jakie klocko wali pies po karmach sieci handlowych a jakie po karmach w/w
~paradise 6-02-2014 15:52
Pamiętajmy też o dokarmianiu ptaków! Wróble, sikorki, gołębie,kawki i inne, które nie odlatują do ciepłych krajów potrzebują naszej pomocy!
~Piipulka 6-02-2014 16:01
~ Paradise .. uwierzylam znowu w Czlowieka ! ~ Dziekuje,ze jestes !
~sandrie 7-02-2014 11:01
...nie ważne kto robi akcje ...czy wy nie macie serca !!! zwierzęta nie poradzą sobie same !!! a do wpisu z godz 8 :56 ...sorki ale sam se spróbuj żreć trawę !!co za znieczulica ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Motocyklowe Karkonosze dzieciom

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

zDolne NGO nagrodzone – wśród nich jest KSON

Świętowali Złote Gody

Barbórkowa feta

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
850
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%