MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę z Animals i Tesco

Wiadomości: Kraj/Region
Czwartek, 6 lutego 2014, 8:42
Aktualizacja: 8:49
Autor: Org
Fot. Organizator
Tesco we współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zapraszają mieszkańców do udziału w akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. W najbliższy weekend (7–9 lutego) miłośnicy czworonogów będą mogli wesprzeć m.in. jeleniogórskie schronisko biorąc udział w zbiórce karmy zorganizowanej w sklepach Tesco m.in. przy ul. Wolności 239A i Al. Jana Pawła II 17 w Jeleniej Górze.

W ramach programu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” zbiórki karmy oraz produktów przeznaczonych dla psów i kotów odbywać się będą w całej Polsce. Dary zostaną przekazane zwierzętom z siedmiu schronisk na terenie województwa, znajdujących się we Wrocławiu, w Oleśnicy, Wałbrzychu i Jaworze oraz do schronisk w Dzierżoniowie, Głogowie i Jeleniej Górze.

Ponadto, w dniach 6-19 lutego klienci sklepów Tesco będą mogli uczestniczyć w zbiórce środków finansowych na rzecz bezpańskich czworonogów. W tym okresie, 10% wartości każdej sprzedanej karmy marki Tesco zostanie przekazane na bieżące potrzeby 10 schronisk, wybranych w drodze internetowego głosowania. Każdy zainteresowany losem zwierząt będzie mógł oddać głos na schronisko, które jego zdaniem najbardziej potrzebuje wsparcia. Głosowanie odbędzie się na profilu „Eksperci Tesco” na Facebooku - www.facebook.com/Eksperci.Tesco lub na stronie www.tesco.pl/zwierzaki w dniach 6-19 lutego. Wszystkie schroniska, które biorą udział w programie to placówki rekomendowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals

Podczas trwania akcji zostanie zorganizowany konkurs dla Internautów z użyciem hasła „Pomagam zwierzętom zimą”. Trzy osoby, które najwięcej razy udostępnią „Pomagamzwierzętomzimą” za pośrednictwem mediów społecznościowych (np. Facebook, Twitter, Nasza Klasa), aktywnie informując o akcji, będą mogły wybrać 3 schroniska, na rzecz których Tesco przekaże w sumie kwotę 3 tys. zł netto.

- Los czworonogów nie jest nam obojętny, dlatego już po raz szósty wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals organizujemy akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Wszystkich miłośników zwierząt serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc, zarówno poprzez uczestnictwo w zbiórkach, jak i udział w głosowaniu na wybrane schronisko – mówi Marta Marczuk-Komiszke, koordynator akcji z ramienia Tesco.

- Cieszymy się, że po raz kolejny sieć sklepów Tesco wspiera bezdomne zwierzęta, które w okresie zimowym potrzebują szczególnej pomocy. W Polsce duże organizacje z roku na rok powoli, ale coraz intensywniej angażują się w pomoc charytatywną, która w krajach Europy Zachodniej i USA jest powszechnie przyjęta jako wyraz społecznej odpowiedzialności – mówi Ewa Gebert z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.

Ambasadorkami tegorocznej akcji „Pomóżmy Zwierzętom Przetrwać Zimę” zostały: Małgorzata Kożuchowska, Weronika Książkiewicz, Olga Frycz, Aleksandra Kisio, Agnieszka Kaczorowska, Agnieszka Kawiorska, Izabela Janachowska oraz Agata Nizińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Objazd na singletracku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 6-02-2014 8:56
jaka zime- zimy nie ma a latem to co nie potrzebują zarcia bo trawka zielenieje- cos tu nie gra
~józef 6-02-2014 10:07
Zwierzaka w centki z pierwszej fotki mogę zaadoptować. Nawet z tym psem.
~Piipulka 6-02-2014 10:26
~ Jozefie,.. uwazaj moze byc niebezpiecznie ! ~Wspomniana Dama moze byc pod obserwacja mezczyzny-wilczura !
~ 6-02-2014 11:20
a jaką mamy gwarancję że to jedzonko trafi do naszego jeleniogórskiego schroniska a nie np. do Wrocka
~ona 6-02-2014 11:35
Wspierajcie Monde Cane, oni naprawde coś robia, i pomagają....szkoda zwierzaków ze schroniska strasznie, ale jedzenie i każda inna pomoc i tak niestety do nich nie trafia.....każdy o tym wie, wszyscy mówią, ale sytuacja się nie zmienia, coś tu jest bardzo nie tak....
~ 6-02-2014 11:41
Mam tylko nadzieję, że te biedne zwierzęta nie zostaną nakarmione produktami z Tesco. Ostatnio jak tam byłem przypadkiem, to taki smród się roznosił przy stoiskach z mięsem i rybami, że dosłownie uciekłem z tamtąd. Tam tak zawsze śmierdzi? Gdzie sanepid? To jest ewidentny zapach rozkładającego się mięsa, nie chcemy truciciela, zwłaszcza z kraju w którym Polacy są jak kula u nogi.
~ehhhh 6-02-2014 11:50
Akcja bdb i jak najbardziej słuszna... mnie jedynie zastanawia udział TESCO i przy akcji reklama produktów własnych... przecież każdy posiadacz wie że produkty pod Marką TESCO nie nadają się ani dla kotów ani dla psów.. ich skład i rodzaj zastosowanych mączek nie mają nic wspólnego z prawidłowym żywieniem zwierząt... a tutaj taka reklama tych produktów.. Ludzie jak kupujecie karmy TESCO i innych sieci handlowych to patrzcie na skład i sugerowaną dawkę dzienną - porównajcie później to samo z karmami które kosztują ok. 12-18zł/kg (np. w internecie - nie znajdziecie ich na pułkach w marketach)... zobaczcie na skład i sugerowaną podawaną ilość.... a jak już kupicie tą droższą karmę kolejne porównanie... zobaczcie jakie klocko wali pies po karmach sieci handlowych a jakie po karmach w/w
~paradise 6-02-2014 15:52
Pamiętajmy też o dokarmianiu ptaków! Wróble, sikorki, gołębie,kawki i inne, które nie odlatują do ciepłych krajów potrzebują naszej pomocy!
~Piipulka 6-02-2014 16:01
~ Paradise .. uwierzylam znowu w Czlowieka ! ~ Dziekuje,ze jestes !
~sandrie 7-02-2014 11:01
...nie ważne kto robi akcje ...czy wy nie macie serca !!! zwierzęta nie poradzą sobie same !!! a do wpisu z godz 8 :56 ...sorki ale sam se spróbuj żreć trawę !!co za znieczulica ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z dużą ilością nakrętek?

Była zabawa na lotnisku

Porozumienie dla rozwoju turystyki w regionie  

Trwa handel biletami

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
656
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%