MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomogli kobiecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 września 2019, 13:09
Aktualizacja: Sobota, 7 września 2019, 10:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Patrol Straży Miejskiej patrolujący Plac Zdrojowy otrzymał informację od przechodnia o leżącej na ziemi i dziwnie zachowującej się kobiecie – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.
Funkcjonariusze udali się niezwłocznie we wskazane miejsce. Zastali tam kobietę, która przechodziła atak epilepsji. Strażnicy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy i wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe. Mundurowi ustalili, że kobieta przewracając się doznała również urazu głowy. 63-letnia mieszkanka Jeleniej Góry została zabrana do szpitala - dodał A. Wilimek.

Twoja reakcja na artykuł?

20
61%
Cieszy
2
6%
Dziwi
1
3%
Nudzi
5
15%
Smuci
0
0%
Złości
5
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja krwiodawstwa u Franciszkanów

Wandalizm czy profanacja?

Jeleniogórski polonez

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Iks 6-09-2019 13:58
Ludzie, ruszcie się i pomóżcie, kiedy widzicie taką osobę! To nie jest zakaźne, nie zarazicie się niczym. Ułożyć w pozycji bezpiecznej, przytrzymać głowę (byle nie wkładać nic do ust) i wezwać pogotowie. Tylko tyle i aż tyle. Nie bójcie się udzielać pierwszej pomocy, nie czekajcie na służby z podstawowymi czynnościami, bo może być za późno.
~Z pustego Salomon nie naleje 6-09-2019 17:04
do: ~Iks (13:58)
O czym tu mówić, jak ludzie potrafią utonąć na oczach ratowników i innych ludzi, którzy biernie się całemu przyglądają, a inni widząc w tym sensację kręcą filmiki komórkami, pstrykają fotki :/
~zwykla_baba 6-09-2019 15:01
Kurcze, to SM już nie jeździ rowerami? Szkoda 😘
~Tomasz Miroszkin 7-09-2019 22:27
Ludzie niczym w średniowieczu reagują na widok kogoś kto doznał ataku epilepsji. To żenujące że nie potrafią udzielić pomocy takiej osobie. Należy pamiętać że atak epilepsji rzadko wygląda tak jak na filmach, najczęściej jest to po prostu omdlenie z napięciem mięśni i ewentualnym ślinotokiem. Taka osoba po ustaniu ataku jest jeszcze przez jakiś czas nieprzytomna, jak wybudzona z głębokiego snu, nie pamięta ataku i bardzo chce jej się spać, należy ją zaprowadzić do domu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ferie na e–sportowo

Test przed studniówką  

Czesi są spóźnieni

Pink Cakes już otwarte!  

Inauguracja senatora

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
532
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%