MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Pomogą się odnaleźć osobom niepełnosprawnym

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 7 czerwca 2015, 9:09
Aktualizacja: 9:13
Autor: KSON
Fot. Archiwum
Od lipca w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku rozpocznie projekt pod nazwą „Bez barier – aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”.
Rozpoczął się nabór do tego projektu. – Aktywizować będziemy osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności w przedziale wiekowym między 18 a 35 rokiem życia i nieaktywne zawodowo – informują autorzy projektu.

- Chcielibyśmy, aby uczestnictwo w zajęciach zaowocowało nie tylko pozyskaniem pracy, ale aby osoby niepełnosprawne integrowały się ze społeczeństwem oraz nawiązały nowe kontakty i przyjaźnie, a także nabrały większej pewności siebie i uzyskały konkretne efekty w postaci znalezienia pracy - dodają.

Zajęcia odbywały się będą w ramach warsztatów i trwać będą pięć dni w pomieszczeniach sanatorium MSWiA w Cieplicach (ul. Cieplicka 69-71) Program jest bardzo atrakcyjny i oprócz doradcy zawodowego obecny będzie także psycholog, który zapozna uczestników z metodami ułatwiającymi podjęcie pracy zawodowej.

Szczegółowych informacji można zasięgnąć dzwoniąc do sekretariatu KSON-u pod nr telefonu 75 75 24 254 lub pisząc na adres e-mail: biur@kson.pl. Do dyspozycji zainteresowanych pozostają także wolontariusze KSON- u i SIW- u pod adresem: ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Drogi do remontu

Synoptycy: spodziewane ulewy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Anzelm B. 7-06-2015 20:10
5 dni !!! Porąbało was ? W ciągu 5 dni,chcecie zniwelować coś, co narasta latami. Poza tym; co takiego chcecie zaproponować młodym niepełnosprawnym. Wszyscy wiedzą: sprzątanie albo dozorowanie. Praca w tzw. zakładach pracy chronionej. W rzeczywistości wymagających pracy tak samo, jak od osób zdrowych. trzeba dźwigać, zasuwać na kolanach lub na drabinach. Nikt nie przejmuje się chorobami tych osób. Najważniejsza jest grupa inwalidzka, bo wtedy zakład dostaje fajne dofinansowanie. Taki projekt powinien trwać co najmniej kilkanaście tygodni.
~TAK 8-06-2015 9:20
należy też zrozumieć, że to jest taki" projekt dla projektu", bicie piany, za to też bierze się jakieś tam pieniądze, a że nikomu to nic nie da, to nie ma żadnego znaczenia, liczą się teraz procedury, projekty, wyjazdy integracyjne i masa szkoleń, dzisiaj nie idzie się do pracy, żeby pracować, dzisiaj "ma się projekt do wykonania" i procedury do przestrzegania, ustawodawca nie przewidział innych, normalnych form pomocy niepełnosprawnym, zawsze zostaje ostatni wybór: kapelusik i klęczenie pod kościołem z wyciągniętą ręką, a tam nawet nikt nie pyta o grupę inwalidzką....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Był "Krok do sukcesu"

Rusza przebudowa ulicy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
972
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%