MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomodlą się w intencji prezydenta Obamy

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 9 marca 2009, 8:59
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
Fot. ......
Mieszkaniec Opolna Zdrój zamówił mszę świętą za prezydenta USA. Nabożeństwo zostanie odprawione 22 marca. Kapłan będzie modlił się także o światło Ducha Świętego dla przywódcy supermocarstwa i o jego nawrócenie.

To wiadomości z Polskiego Radia Wrocław. Rozgłośnia podaje, że nie wiadomo, z jakich powodów taka intencja została złożona. Ksiądz nie odmówił sprawowania Eucharystii za Baracka Obamę. Ponieważ jego poglądy, choćby w kwestii aborcji, są sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego, pomodli się także o światło Ducha Świętego i nawrócenie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Polskie Radio Wrocław zapytało samych polityków, czy widzą coś złego w intencjach mszalnych za swoich „kolegów” po fachu. – Polityk też człowiek i nie widzę niczego zdrożnego w tym, że trzeba się za niego pomodlić. Sam – jako chrześcijanin – uczestniczę w mszy co niedzielę – powiedział poseł Marcin Zawiła.

Msza za Baracka Obamę – najpewniej pierwsza tego typu w Polsce – zostanie odprawiona 22 marca. Nie wszyscy mieszkańcy Opolna Zdrój popierają pomysł. Jednak zdaniem kapłana nie ma przeciwwskazań do przyjęcia intencji, bo nie jest ona niemoralna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Spór o edukację seksualną

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~wow 9-03-2009 9:11
ale ciemnota tam w worku turoszowskim mieszka:)
~;/ :[ 9-03-2009 9:44
JAKBY MALO BYŁO POTRZEBUJACYCH MODLITWY NA SWIECIE LUDZI
piipi 9-03-2009 12:04
..tylko 40 dni minely,a Barak Obama ma ..JUZ siwe wlosy !!.ON potrzebuje naszego wsparcia..nie tylko w modlitwie,ale w *DOBRYCH myslach..
~? 9-03-2009 14:47
Jak ktos z was bedzie w stanach troche wiecej niz na urlop, i pozna ten kraj i tych ludzi i ch zwyczaje ,i niby kulture .To napewno nie zamowi zadnej mszy -za to badziewie, jakim jest ameryka, i ich prezydenta.
~Meg 9-03-2009 15:10
Obama to człowiek jak każdy inny, dobrze, że ma swoich zwolenników którzy chcą się za niego modlić... krytykować to każdy potrafi ale czy modlić się też?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Kontrole palenisk

Trudny dojazd do SP 3

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Park już gotowy

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
21
Tak
62%
Nie
29%
Nie wiem
10%