MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomocna Dłoń w przedświątecznych klimatach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 kwietnia 2011, 7:56
Aktualizacja: 9:45
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Spotkanie wielkanocne Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” miało miejsce w Książnicy Karkonoskiej. Obecni podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia. W ciepłej atmosferze recytowano również twórczość własną dotyczącą Świąt Zmartwychwstania.

Członkowie Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” spotykają się raz w miesiącuk, aby porozmawiać, spędzić miło czas, a także pospacerować po jeleniogórskich terenach lub wybrać się na wycieczkę. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyło się spotkanie i wspólny posiłek.

- Zorganizowaliśmy spotkanie wielkanocne z okazji zbliżających się świąt. Chcieliśmy wspólnie podzielić się jajkiem, złożyć życzenia, spędzić miło czas, porozmawiać i powspominać nasze wycieczki, na które uczęszczamy w przeróżnych zakątkach. Takie spotkania zbliżają nas bardzo do siebie. Fakt, że jesteśmy razem i wspólnie świętujemy dodaje nam energii i sił na kolejne dni, czujemy się jak jedna wielka rodzina – powiedziała Teresa Adamowicz, prezes Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”.

– Pragnę podziękować dyrekcji Książnicy Karkonoskiej za uprzejmość udostępniania nam sali na nasze comiesięczne spotkani oraz wszystkim, którzy głosowali na mnie w plebiscycie „Osobowość 2010”zorganizowanym przez Gazetę Wrocławską, w którym zajęłam wysokie, bo aż piąte miejsce – dodała.

W spotkaniu wzięło udział 25 osób, ponieważ nie wszyscy mogli przyjechać w tym terminie. Na wielkanocnym stole oprócz jajek, nie zabrakło żurku z białą kiełbasą, sałatek warzywnych, śledzia i świątecznych wypieków. Każdy z uczestników spotkania przyniósł własną potrawę.

– Bardzo jest przyjemnie na spotkaniach, przychodzimy tu już kilka lat. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pani Teresie, że tak prężnie prowadzi nasze stowarzyszenie. Atmosfera jest zawsze rodzinna, aktywizujemy się poprzez wyjazdy na różne wycieczki – powiedziała Halina Dobrzyńska, członkinie SOPC „Pomocna Dłoń”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Już 50 lat razem

Mają w nosie pieszych

Warsztaty modelarskie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wolfff 20-04-2011 9:59
to takie drugie polskie imie- tradycja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sentymentalny powrót Watry

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Studium na początek

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%