MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Pomocna Dłoń” na wycieczce Czechach

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 20 maja 2011, 8:25
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Członkowie Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” wyruszyli na wycieczkę, tym razem do Czech. Zwiedzili m.in. Trutnov i Skalne Miasteczko w Adršpachu.

Wycieczka rozpoczęła się od jazdy pociągiem do Trutnowa, gdzie kolejny pociąg do Skalnego Miasteczka był dwie godziny później. W przerwie uczestnicy się jednak nie nudzili.

- Trutnov to piękne, zadbane i czyściutkie miasteczko, które w sobotnie przedpołudnie wprost czeka na turystów. Czas przeleciał błyskawicznie na zwiedzaniu głównego rynku i okolicznych uliczek z jego zabytkami: barokową kolumną Trójcy Świętej, fontanną z Karkonoszem, pomnikiem smoka, zabytkowymi kościołami itd. – wspominają uczestnicy. Kolejnym etapem był przejazd pociągiem przez malownicze krajobrazy górskie – z widokami na tamtą stronę Karkonoszy – do Adršpachu.

- Skalne Miasteczko otworzyło przed nami swoje fascynujące widoki na przestrzeni 3,5 km szlaku turystycznego. Niektórzy z nas nie pierwszy raz maszerowali między wzniosłymi piaskowcami, ale wrażenie zawsze robią one ogromne. Trasa jest wspaniale przygotowana i liczni turyści wcale sobie nie przeszkadzają. Prawie wszystkie skały mają swoje nazwy, niektóre opisane tabliczkami w czterech językach, w tym w polskim. Język polski słyszy się zresztą na każdym kroku – mówią uczestnicy.

W drodze powrotnej trzygodzinną przerwę w podróży w Trutovie co ambitniejsi spędzili na zwiedzaniu pół bitwy austriacko-pruskiej z 1866 r. na dalekim wzgórzu za miastem. Pozostali przesiedzieli w kawiarnianych ogródkach i w słońcu na ławeczkach. Dopisała również aura, a uczestnicy wyprawy już myślą o kolejnej wycieczce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie audi

PiS apeluje do mieszkańców

Wędrówka na Grodną

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wwwwww 20-05-2011 12:57
w Czechach :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

Kolejowa po remoncie

Kto był za podwyżką wywozu śmieci?  

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

50 mandatów w centrum

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
349
Tak
23%
Nie
75%
Nie mam zdania
2%