MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pomocna dłoń dla pogorzelców z Pakoszowa

Wiadomości: PIECHOWICE
Wtorek, 7 września 2010, 7:45
Aktualizacja: 7:45
Autor: Angela
Fot. Angela
Nadzór budowlany ma wydać decyzję czy budynek, który spłonął w minioną niedzielę w Piechowicach przy ulicy Pakoszowskiej nadaje się do remontu, czy ma zostać wyburzony. Tymczasem lokatorzy mają zastępczy dach nad głową. Miasto Piechowice uruchomiło też konto dla Pogorzelców i zbiera niezbędne rzeczy.

W dalszym ciągu nieustalona pozostaje przyczyna pożaru domu, który wybuchł w minioną niedzielę po godzinie 17.00 zabierając właścicielom budynku niemal cały dorobek życia.

– Byłam sama w domu, córka z mężem i z dziećmi byli u znajomych. Przybiegli sąsiedzi i krzyczeli żebym wyszła z domu, bo się pali. Nie mogłam w to uwierzyć, nie wiedziałam co się dzieje. Wybiegłam z domu i zobaczyłam, że rzeczywiście palił się nasz dom. Ogień pojawił się od góry, ale od czego się to zapaliło ...nie wiemy. Jest podejrzenie, że to od instalacji elektrycznej. Wymieniane były jednak wszystkie liczniki i kable. Podczas powodzi zostaliśmy zalani, ledwo zdążyliśmy wszystko posprzątać, i kolejna tragedia – mówi Anna Zdunek, właścicielka spalonego domu przy ulicy Pakoszowskiej 41 w Piechowicach.

Pogorzelcy zamieszkają w Piechowicach, w domu swoich sąsiadów, którzy wynajmowali część budynku. Jak mówią właściciele spalonego domu, miasto Piechowice obiecało opłacać ich lokum. Teraz rodzina wywozi ze spalonego domu, to co udało się uratować. Do pomocy materialnej zgłosili się urzędnicy, sąsiedzi i ludzie dobrej woli. Pogorzelcy nie potrafią jeszcze ocenić, co jest im potrzebne. Na pewno materiały budowlane i pieniądze. Każdy, kto chciałby pomoc może zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod nr tel. 75 75 48 924 i urzędu gminy w Piechowicach, nr tel 75 75 48 900.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest szansa na miliony

Problemy z wodą pod Szrenicą

Będzie bezpieczniej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 7-09-2010 8:13
Współczuję tym ludziom,byłem w tej samej sytuacji .Ludzie w takich chwilach są wspaniali,ale na urzędników bym nie liczył.Oni tylko mówią o pomocy do mediów,a rzeczywistość jest dużo inna...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Pożar auta przy rondzie  

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Działki niszczy... świnka wietnamska

Lista Lewicy do Sejmu

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
404
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%