MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Pomoc bezdomnym - apel do mieszkańców

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:53
Autor: konrad
Fot. konrad
Stu dwudziestu pensjonariuszy przebywa w schronisku dla bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta. Placówka jest przeznaczona dla około połowy mniejszej liczby osób.

– Nie mamy już żadnego wolnego łóżka – mówi kierownik schroniska Jan Szejna. – Na szczęście stołówka jest obszerna i to w niej ustawiamy łóżka polowe, aby móc w czasie mrozów pomieścić wszystkich chętnych – dodaje.

Do placówki trafili nawet najbardziej zatwardziali mieszkańcy opuszczonych budynków czy węzłów ciepłowniczych. Mróz ich pokonał. Jak mówi Jan Szejna, trzeba ich wykąpać, wymyć, a przede wszystkim ubrać. Łachmany, w których przyszli do schroniska, od razu idą do pieca.

Towarzystwo Świętego Brata Alberta, które zarządza schroniskiem, apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu jedzenia, odzieży i butów. Bezdomni mogą przyjechać własnym transportem i odbiorą podarowane rzeczy.
Schronisko mieści się w parterowym budynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Kontakt telefoniczny: 0-757526122.

Na szczęście jak dotychczas w Jeleniej Górze nikt nie zamarzł. W Polsce w miniony weekend z wyziębienia i przez nadużycie alkoholu podczas mrozów zginęło ponad dwadzieścia osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~. . . : : : ZASTRZEŻONY 24-01-2006 11:54
"Bezdomni mogą przyjechać własnym transportem i odbiorą podarowane rzeczy" ... ??? Co nie kumam... jak bezdomny może przyjechać własnym transportem? No chyba że macie na myśli jakiś rower, ale jest taki mróz, że wątpie aby któryś z bezdomnych to zrobił...
~Jeleniogórzanin 24-01-2006 15:12
maja starego zuka sam widzialem z napisem ze to jest ze schroniska
~tez bezdomna ale ubrana 24-01-2006 15:39
>"Bezdomni mogą przyjechać własnym transportem...........hahahahaha dobre ....jak ma wlasny transport to niech sprzeda i kupi buty ...hihihi ale sie usmialam .... > >
~ktoś :)) 25-01-2006 13:17
>maja starego zuka sam widzialem z napisem ze to >jest ze schroniska Człowieku umiesz czytać??????? Dobra w schronisku mają może jakiegoś tam starego zuka, ale tu chodzi o bezdomnych, że niby oni mają przyjechać !!! Kup sobie okulary lepiej haha...
~Jeleniogórzanin 25-01-2006 15:33
>>maja starego zuka sam widzialem z napisem ze >to >>jest ze schroniska > >Człowieku umiesz czytać??????? Dobra w schronisku >mają może jakiegoś tam starego zuka, ale tu chodzi >o bezdomnych, że niby oni mają przyjechać !!! Kup >sobie okulary lepiej haha... te ktos! sam se kup okulary, to bezdomny nie moze miec prawa jazdy? najpierw pomysl a potem pisz!
~patol 25-01-2006 19:31
Widzialem ostatnio bezdomnego ktory mieszka w baraku niedaleko mnie. Przez rok chodził na piechote lecz w tamtej zimie jexdzil rowerem za ponad 1000 zł. do tego mial przyczepke. W tym roku juz sie nie pojawia w barku niedlaeko mnie. Martwilem sie o niego ale ostatnio go widzialem jak jedzie kampingowozem!!
~ktoś :)) 26-01-2006 12:16
Jeleniogórzanin... Czemu się kłócisz? Przecież sam napisałeś, że mają żuka w schronisku, wiesz jak dla mnie to oni mogą mieć nawet porsche, ale tu chodziło o bezdomnych... a co do bezdomnych, to mogą mieć prawo jazdy, ale po co im skoro są biedni i nie mają samochodu... zresztą to nie istotne... Chciałem jeszcze powiedzieć, że doskonale znasz Język Polski: "Te ktoś", "sam se kup", no nieźle... <lol2> Chcesz banana ?? Haha<lol2>
~Jeleniogórzanin 26-01-2006 16:40
>Jeleniogórzanin... Czemu się kłócisz? Przecież sam >napisałeś, że mają żuka w schronisku, wiesz jak >dla mnie to oni mogą mieć nawet porsche, ale tu >chodziło o bezdomnych... a co do bezdomnych, to >mogą mieć prawo jazdy, ale po co im skoro są ktosiu! ja się nie kłócę, język polski piszemy malymi literami, sam się tego naucz >biedni i nie mają samochodu... zresztą to nie >istotne... Chciałem jeszcze powiedzieć, że >doskonale znasz Język Polski: "Te ktoś", >"sam se kup", no nieźle... <lol2> >Chcesz banana ?? Haha<lol2>
~J... 30-01-2006 12:07
Do wszystkich,którzy źle zinterpretowali informację o "własnym transporcie" bezdomnych...Schronisko jako instytucja pomagająca ubogim i bezdomnym posiada stary dostawczy samochód,którym odbierają od osób prywatnych i firm darowizny (głównie żywność,odzież,używane meble itp.).Jeśli ktoś chce pomóc,a nie może przywieść rzeczy do schroniska,to oni po to jadą.Mam nadzieję,że teraz wszystko jasne?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nowy program "Moja woda"

Podgórna zarośnięta

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
467
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%