MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Pomagają zwierzętom leśnym przetrwać zimę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 października 2017, 7:37
Autor: Manu
Fot. Archiwum SP 7
“Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy” – pod takim hasłem w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza przeprowadzono akcję ekologiczną, w ramach projektu ratowania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. W akcję zaangażowani byli uczniowie i ich rodzice.

Już po raz trzynasty uczniowie z “Siódemki” od września z dużym zaangażowaniem i ochotą przystąpili do pracy. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Lwówek Śląski wzięli udział w akcji zbierania kasztanów i żołędzi przeznaczonych na zimową karmę dla dzikich zwierząt.

- Celem naszej akcji było zebranie jak największej ilości karmy dla zwierzyny leśnej. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Uczniowie i ich rodzice chętnie włączyli się w proponowane działania. Akcja zakończyła się powodzeniem. Z naszej placówki powędrowało do leśnych spiżarni blisko 100 kg karmy – powiedział Piotr Grosman, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, który czuwał nad organizacją i przebiegiem zbiórki kasztanów i żołędzi.

Uwieńczeniem całego projektu była wycieczka do lasu koło Siedlęcina, gdzie najaktywniejsi uczestnicy akcji zgromadzoną karmę przekazali osobiście przedstawicielowi nadleśnictwa z Lwówka Śląskiego. Miejscowy leśniczy Paweł Sondaj przeprowadził sytuację edukacyjną w oparciu o różnorodne metody i formy pracy. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze zwierzętami żyjącymi w lesie oraz właściwe dokarmianie zwierzyny zimą. Leśniczy omówił warunki, jakie utrudniają zdobycie pożywienia zwierzętom. Wymienił też pokarmy, jakie lubią jeść ptaki i ssaki leśne.

- Otwarte serca i empatia, to dzisiaj ogromna zaleta, a umiejętność dzielenia się to dar, który posiadają nieliczni. W dzisiejszych czasach często spotykamy się z prośbami o pomoc. A na te prośby i apele odpowiadają osoby, którym nie jest obojętny los innych – mówi Paweł Sondaj. Leśniczy podkreślił także, że w czasie bardzo srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością. Jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, to należy to robić systematyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koderzy ze Ścięgien

Pożegnanie starszaków

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 19-10-2017 13:58
o dzikie zwierzęta nie musicie się martwić,radziły sobie jak nie było człowieka na ziemi to i poradzą sobie teraz.martwcie się o ludzi,bo człowiek to najbardziej niezaradne zwierzę na ziemi,oczywiście nie każdy.
~ra-wa 19-10-2017 23:02
Nie uwierzycie, ale już od 15 września na balkonie dokarmiam sikorki i inne wróblowate ziarnem słonecznika. Początkowo była 1, póżniej 3 a teraz chyba już pól lasu przylatuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2167
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%