MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Polsko–ukraińskie zbratanie młodych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 lipca 2010, 18:14
Aktualizacja: 18:14
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Barwnym i pełnym różnych melodii oraz tańców występem dzieci przebywające na półkoloniach w Międzynarodowym Domu Skauta zakończyły pierwszy turnus pobytu, który spędziły wraz z gośćmi z dalekiego Ługańska (Ukraina).

Na przywitanie – Polonez Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” zatańczony żywiołowo przez wszystkich młodych ludzi przebywających w przyjaznej placówce przy ulicy Wiejskiej. Wśród publiczności – zastępca prezydenta miasta Jerzy Lenard, przyjaciele Domu Skauta, rodzice dzieci z półkolonii a także gospodarz placówki, druh senior Antoni Padewski.

Dziś uczestnicy półkolonii wraz z nowymi przyjaciółmi z Ukrainy zaprezentowali ponadgodzinny program artystyczny. Były scenki teatralne, parodie reklam, tańce oraz piosenki i pieśni. Zespół „Zabawka”, którym opiekuje się Walentyna Turańska-Koczietowa, przepięknie zaśpiewał tańcząc zarówno utwory polskie, jak i ukraińskie. Gromkimi oklaskami nagrodzona została ośmiolatka z Ługańska, niewątpliwy talent wokalny. Nad całością czuwała druhna Joanna Płonka, opiekunka dzieci.

- W tym roku grupa z Ługańska przebywa u nas do 21 lipca – mówi przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa Kazimierz Piotrowski. Senat RP, dzięki któremu od kilku lat jest możliwość zaproszenia Ukraińców o polskich korzeniach na wakacje do Polski, dał mniej środków. Przyjechała mniej liczna grupa, ale za to udało się pobyt przedłużyć do trzech tygodni.

Niektórzy z gości już byli u nas, inni okrywają dopiero piękno ziemi jeleniogórskiej. Pobyt jest połączony z pokazami artystycznymi. Łużańszczanie wystąpili już na koncercie promenadowym w Cieplicach oraz na placu Ratuszowym podczas otwarcia imprezy „Bezpieczne wakacje”.

– W tym roku połączyliśmy pobyt naszych półkolonistów oraz gości z Ukrainy. Wcześniej brakowało im bardzo żywego kontaktu z rówieśnikami. Teraz mają okazję do integracji i szlifowania języka polskiego – wyjaśnia Kazimierz Piotrowski.
Nam pozostaje życzyć wszystkim udanej reszty pobytu i samych miłych wrażeń z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

W obiektach Sudeckiego Gwarka Walońskiego

Komentarze (10) Dodaj komentarz

poprawna1 9-07-2010 21:40
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/relacja_z_wyprawy_na_kresy_101819.html
~obecna tam 9-07-2010 22:41
uroczy występ
~racja 9-07-2010 22:49
racja
~JoJo 9-07-2010 23:15
Zgadzam się z ~obecną tam, ale ze zdjęć to nie wynika. W zasadzie można by było umieścić 15, bo i tak wszystkie podobne. Bywało lepiej Panie Konradzie.
~obecna tam 9-07-2010 23:31
jak panie Jojo może się pan zgadzać, jak pana tam nie było? dobrze wiem, kim pan jest i po co to wylewanie swoich frustracji?
~JoJo 10-07-2010 6:35
Do ~obecna tam. To dobrze,że mnie Pani zna ale nie chodzi o wylewanie frustracji ale o wykonywanie dobrze tego co się robi (szczególnie publicznie) ,albo nie wykonywanie wcale. A stwierdzenia typu ..."Ja pana znam"... czy podobne temu ..."Czy Pan wie kto ja jestem"... przypominają mi całkiem nieodległe czasy komunizmu.A skoro mnie Pani zna proponuję napisać na mój adres mailowy(na pewno go Pani też zna) i tam popoplemizujemy na temat rzetelności wykonywania pewnych czynności.Zawsze wyrażałem
kazimierzp 10-07-2010 9:11
Dziękuję redaktorowi za relację. Relację oddającą nastrój tego spotkania. Było to wspólne przedsięwzięcie dzieci z półkolonii i dzieci z Ukrainy. Dzieci z Ukrainy od lat ćwiczące śpiew, taniec i gimnastykę, dzieci z Polski pokazywały to co nauczyły się na zajęciach wakacyjnych. Mieszały się więc występy nieomal profesjonalne z występami amatorów. Nie było to wszystko "uładzone", ale oparte na spontaniczności i entuzjazmie i dlatego zgadzam się z postem "~obecnej tam", że był ten występ "uro
~artystka 10-07-2010 14:48
zgadzam sie z ostatnim postem:P Pan Kazimierz dobrze to ujął i równiez dobrze sie bawił:P Zabawa udana, dzieciaki zadowolone zreszta wszystko widac na zdjeciach które zostały zamieszczone:) druhny zadowolone ale nieco zmęczone:) pierwszy turnus uwarzam za zakonczony w pełni pozytywnie :))) pozdrawiam:D
~kunegundzia 10-07-2010 15:07
sam jestes Jojo jak zywy relikt komuny, piszesz, byle przys...ć - a nic tym nie wnosisz, w puzzle sobie pograj lepiej ci to zrobi
~JoJo 10-07-2010 18:24
Do kunegundzia- Bardzo dużo kultury wniosła Pani swoim postem ale można i tak. Najlepsza metoda to krzykiem ona bardzo dużo wnosi. Do kazimierzap- z całym szacunkiem dla Pana.Nie chodziło mi o samą imprezę a o relację fotograficzną z niej.Pan tam był a ja nie i nie za wiele jako wzrokowiec dowiedziałem się z kilkudziesięciu fotografii Pana Tejo.I o to chodziło. Do moderatora - Podobno regulamin zabrania umies...ć obraźliwych postów (komentarzy), a ten z godziny 15:07 jest obraźliwy dla mnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Czyżby Andrzej Duda?

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Pszczeli projekt KPN

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%