MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Polsko–niemieckie konsorcjum postawi parkomaty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 września 2010, 7:41
Aktualizacja: 9:45
Autor: Angela
Fot. TEJO
Planowana strefa płatnego parkowania w Jeleniej Górze ma już wykonawcę. Zostało nim konsorcjum Projekt & Parking Serwis Polska z Poznania z firmą z Berlina. Za stworzenie i obsługę strefy firmy zaproponowały pobieranie 53,5 procent z wpływów z opłat. Parkomaty mają zacząć funkcjonować od grudnia br. lub od początku przyszłego roku.

Wszystkie formalne sprawy wraz z podpisaniem trzyletniej umowy z wyłonionym wykonawcą mają się zakończyć w przeciągu trzech najbliższych tygodni. Od tego czasu konsorcjum będzie miało dwa miesiące na zorganizowanie całej strefy z projektami organizacji ruchu, postawieniem parkometrów, wydrukowaniem biletów i załatwieniem innych formalności. Jak mówi dyrekcja zarządu dróg i mostów, wyłoniona firma ma spore doświadczenie w realizacji takich zadań.

– Nie jest to firma przypadkowa. Wykonywała ona strefy płatnego parkowania w Kościanie, Wieluniu, Opolu czy Elblągu. Moim zdaniem po wdrożeniu tej strefy wpływy do miasta z tytułu parkowania w Jeleniej Górze będą o wiele wyższe niż te, które są dzisiaj zbierane przez parkingowych – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wykonawca poza urządzeniem i wyposażeniem strefy płatnego parkowania będzie prowadził dozór techniczny i administracyjny oraz kompleksowy serwis, pobieranie opłat, rozliczanie przychodów i przekazywanie ich miastu. Ponadto będzie kontrolował płacenie przez kierowców ustalonych opłat. Do jego zadań będzie należało też zorganizowanie, wyposażenie i poprowadzenie biura obsługi klienta. Około 380 obecnych oraz około 150 nowych miejsc do parkowania będzie obsługiwane przez 34 parkometry.

Pierwszy przetarg unieważniono, bo złożone oferty były za drogie. Najwyższa stawka, jaką zaproponowało wykonawcy miasto to 55 procent z wpływów. Firma z Poznania, która złożyła ofertę w pierwszym przetargu, zażądała 62,3 procent prowizji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wichura narobiła szkód

Nauczyciele dzieciom

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Galla 4-09-2010 8:21
no prosze jak to powoli niemiaszki zabieraja chleb Polakom , poprawiajac tym samym stosunki dobrosasiedzkie,
~jpjp 4-09-2010 8:52
a parkingowi beda skierowani do innej pracy,czy poprostu do pup-u wroca?
~ryzy 4-09-2010 9:14
Czy to normalne, ze za postawienie kilku budek z biletami miasto decyduje sie oddac polowe wplywu z biletow. Albo mamy tu doczynienia z wielka niegospodarnoscia albo ktos na tym dobrze zarobi.
~Obywatel 4-09-2010 11:10
Mi się wydaje że taniej jest postawić kilku ludzi z SIMETu którzy by stali i popierali opłaty za ok 500złi miesięcznie każdy niż postawić drogi w kupnie i eksploatacji jeden parkomat który i tak nie daje gwarancji że nie będzie się psuł codziennie gdy jeden z 16 parkujących nie zapcha parkomatu zapałkami bo nie dębie miał drobnych. A co z ludźmi w takim wypadku? Kolejny zakład chcący być jedynym pracodawcą bez patrzenia w życiorys czy status społeczny zostanie zlikwidowany? Jak to się ma do Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Jeleniej Góry na lata 2010 – 2015 która ma walczyć z ubóstwem i wykluczeniem społecznym w naszym mieście? Może od razu niech pan M. Obrębalski wprowadzi uchwałę eksterminacji ludzi którym powinęła się noga w życiu i byli w więzieniu lub nie mieli warunków by ukończyć jakąkolwiek szkołę ponadpodstawową.
~ość portalu 4-09-2010 11:46
No właśnie "bez patrzenia w życiorys" - przecież ci ludzie reprezentują Miasto. Kiepsko to wygląda. Jeśli ktokolwiek odstrasza turystów z Jeleniej Góry, to parkingowi są na czele listy.
~t.ze 4-09-2010 12:07
Złupić głównie mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Jakoś nie widać tych setek, milionów turystów odwiedzających Jelenią Górę. Opłaty zebrane z parkomatów 53,5% zabiera firma (PO???) a tylko 46.5% dla JG. Ale zbieżność liczb to tak jak w wyborach prezydenckich - PO bierze wszystko !!! Może tak Panie Prezydencie Jeleniej Góry, POchwalić się, ile to nowych miejsc pracy POwstało za Pana kadencji, jakie jest bezrobocie w Jeleniej Górze, iitp. informacje - oczekujemy. A ile to nowych miejsc pracy POwstanie z tą inwestycją ? Pozdrawiam.
~mieszkaniec2 4-09-2010 12:56
powiedzmy że parkowałem ostatnio na norwida, to jest strefa płatna teraz, ale nigdzie nie było parkingowego, ani znaku z adresem kasy do której musze pojechać po skończeniu parkowania by nie dostać kary 35 zł, czy przyjdzie wezwanie do domu teraz? kto i gdzie przyjmie ode mnie tę złotówkę? ratujcie, bo jak przyjdzie kara to padnę na zawał (chyba że miastu o to chodzi by wykańczać ludzi podstępnym prawem), naprawdę łaziłem za parkingowymi po sąsiednich płatnych ulicach, ale nigdzie nie było żadnego!
~ość portalu 4-09-2010 14:35
Parkingowy pewnie konsumował w bramie zarobione pieniądze.
~ZABOBRZANIN 4-09-2010 16:45
Na to się niestety zgodzilismy aby wejść do UNII. Wolność gospodarcza pozwala na takie konsorcja. Jak my sami czegoś nie możemy zrodzić to musimy z kimś. Tak już będzie. Potrzebny nie mały kapitał na takie przedsięwzięcia. Trzeba patrzyć na ręce aby nie było jak z tymi co autostrady budowali... też zza granicy byli !
~mucha 4-09-2010 17:04
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu . Jak nie ma parkingowego , to nie twój problem - Panie mieszkaniec 2
~ 4-09-2010 20:04
fanie..
teessi 4-09-2010 21:03
Szkoda ludzi, którzy stracą pracę, a zarobi jakaś obca firma...Zgadzam się z tym, co napisał Obywatel
~Rebus 5-09-2010 2:05
Yoo Sajnog !!! Sprzedaj misto !! I tak nie Twoje ...
~ 6-09-2010 7:34
A ja powiem tak: jesli polskie firmy sa niezdolne postawic pare parkomatow, to musza siegac po obcych. I tak sie stanie. I TO WODA NA MLYN NIENAWISCI DLA GALLI. Na zlosc i nienawisc spozywacie zbyt wiele energii. Lepiej by bylo zabrac sie za budowe i stawianie automatow, niz sie zloscic. Chcieliscie Unie=macie Unie. Z zaletami(grube dotacjie) i wadami (automaty hehehehe).Jakie to zalosne.
~ 6-09-2010 8:50
dotacje naturalnie, zeby nie bylo.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

zDolne NGO nagrodzone – wśród nich jest KSON

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
828
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%