MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Polskie stroje ludowe w „Muflonie” już jutro

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 czerwca 2014, 7:52
Aktualizacja: 7:54
Autor: Org
Fot. Organizator
Uroczyste otwarcie wystawy „Polskie stroje ludowe” odbędzie się już jutro (11 czerwca) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. To pierwsza taka ekspozycja w Jeleniej Górze.

Wśród eksponatów podziwiać będzie można fotografie Hansa Hildenbranda realizowane dla National Geographic w latach 1930-’35 ze zbiorów Photo Channel, wystawę plenerową - łowicki strój ludowy na dawnej fotografii, lalki w strojach ludowych ze zbiorów Janiny i Bernarda Kielaków, reprodukcje „Polskie stroje ludowe” zebrane pod kierownictwem naukowym Jana Manugiewicza oraz oryginalne stroje ludowe wypożyczone z Muzeum Wsi Kieleckiej. Na gości czekać będzie poczęstunek w postaci wiejskiego stołu, na którym znajdą się bochny chleba, domowy smalec i kiszone ogórki. Wstęp jest bezpłatny, a wystawa czynna do końca czerwca.

Wystawa „Polskie stroje ludowe” jest częścią projektu V Międzynarodowy Festiwal Folkloru -“ tradycja inspiruje. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kursy zawodowe za kratami

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~PIWO 10-06-2014 8:21
Promocja PSL
~hanja 10-06-2014 9:28
O, ciekawa rzecz...
~naj 10-06-2014 18:41
bardziej pożytecznym byłoby wybudowanie waflarni (takiej jak przed laty funkcjonowała w Sobieszowie) zamiast wystawy, która zatrudniałaby kilkadziesiąt osób z Sobieszowa .Oczywiście ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.
~do naj 11-06-2014 3:20
mamy demokrację, każdy tez może pisać projekty. Masz pomysł, to go zrealizuj.
~ZBIGNIEF 11-06-2014 11:31
Nie zgadzam się z WAFLEM... POLSKIE STROJE LUDOWE w Jeleniej ważna rzecz, (nareszcie nie niemieckie) przypomnijmy sobie nasze tradycje :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Rowerowy jubileusz

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Wesoły festiwal kolorów

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
645
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%