MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Polskie banki bezpieczne?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 kwietnia 2013, 8:51
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv
W związku z ostatnimi wydarzeniami na Cyprze, gdzie mieszkańcy mieli zablokowane konta i nie mogli wypłacać pieniędzy oraz zapowiedzi rządu, że mogą stracić część oszczędności, wielu Polaków zaczęło zastanawiać się nad sytuacją bankowości w naszym kraju.

Czy jeleniogórzanie stracili zaufanie do polskich banków, dowiecie się w programie „Maraton subiektywności”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Zdalne nauczanie i co dalej?  

Odpust na Śnieżce

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 2-04-2013 10:01
Na Cyprze to Państwo zrobiło skok na banki. Powinniśmy zatem zastanowić się czy nasze Państwo jest na tyle bezpieczne i odpowiedzialne aby takiego skoku na banki nie było. Stach
~ 2-04-2013 11:29
ja tam nie ufam ani bankom, ani urzędnikom
Niggers™ 4-04-2013 18:41
BANKI NIGDY BEZPIECZNE NIE BĘDĄ ! GDY PIENIĄDZE MASZ W SKARPECIE TO ZA NIE MOŻESZ KUPOWAĆ JEDZENIE W CZASIE KRYZYSU, NIKT NAWET PRZEZ POMYŁKĘ NIE ZABIERZE, NIE UKRADNIE I NIE ZABLOKUJE NASZYCH PIENIĘDZY ! OCZYWIŚCIE ŻE KONTO W BANKU POSIADAM, OSZCZĘDNOŚCI JUŻ NIE BO TO MOJE I DLA MNIE NIE DLA NICH ! ! !
~ 5-04-2013 9:29
a to my w ogóle mamy jakieś polskie banki ?
~sumienie 6-04-2013 8:36
W ogóle posiadanie gotówki w Polsce jest niebezpieczne ,ileto już razy od zakończenia IIW nas wykiszkowano.? Jak nie wymiana to podmiana ,żjemy w feudalnym kraju.
~bankowiec 7-04-2013 1:02
System bankowy jest bezpieczny pod warunkiem prowadzenia polityki gospodarczej przez fachowców a nie oszołomów. Jeżeli na Cyprze przez wiele lat wmawiano ludziom, że to raj podatkowy nie nie trzeba płacić podatków a nagle potrzebne są jakieś pieniądze, żeby utrzymać służbę zdrowia, policję, urzędników - to nic dziwnego, że populistyczny rząd musiał coś nagle wymyśleć. Nasi rządzący po kolei kombinują jak tu jeszcze bardziej nas opodatkować i dlatego przypadek Cypru jest bardzo odległy. Na szczęście inteligentni Jeleniogórzanie nie zabrali na razie głosu bo namawianie do trzymania gotówki w skarpecie to już poziom troglodytów po zejściu z drzewa. Wystarczy zacząć wymagać od banków aby chcieli dzielić się swoimi zyskami z Państwem, np. poprzez obniżenie stawek prowizji od kart płatniczych.
~Robson123 2-06-2013 23:47
Fajny temat ale nie ma charakteru lokalnego. Trzeba zapytać o system finansowy ogółem i straty jeleniogórzan. Jeśli miła Pani prowadząca rozmowę sugeruje zabranie pieniędzy z banków w Polsce, to powinna zaproponować co z nimi zrobić. Trzymanie w domu, w sejfie, skarpecie, za granicą? Oprocentowanie lokat bankowych ostatnio bardzo spadło ale co z tego wynika? Dlaczego wciąż proponuje się jako bezpieczne instrumenty finansowe powiązane z giełdą papierów wartościowych, z polisami ubezpieczeniowymi, z kursami walut?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybieramy prezydenta RP  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wakacje dla uczniów (jednak) jak zawsze?  

W niedzielę II tura wyborów. Głosujemy?  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
524
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%