MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Polski spaniel i wiele innych rasowych psów na wystawie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 października 2017, 14:30
Aktualizacja: Wtorek, 17 października 2017, 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Drugiego dnia (15.10) Jesiennej Wystawy Psów Rasowych nie brakowało polskich ras, w tym spaniela myśliwskiego, który w Jeleniej Górze gościł po raz pierwszy. – To nasza polska rasa, która jeszcze nie została uznana przez FCI, ale jest tak czysta, że można ją pokazywać na wystawach – powiedziała Anna Rychlewska, prezes jeleniogórskiego koła Związku Kynologicznego w Polsce.

W niedzielnej wystawie wszystkich grup FCI wzięło udział ponad 700 psów, zatem przy sprzyjającej pogodzie można było godzinami podziwiać różne rasowe czworonogi. Były też rasy nieuznane przez FCI, ale jak tłumaczą organizatorzy – czynione są starania, aby ten fakt zmienić. - Każda organizacja skupiająca w FCI pretenduje do tego, żeby przedstawić gronu naukowców i wybitnych sędziów kolejne rasy, które być może kiedyś były odtwarzane, ale na pewno nie były to mieszkanki pomiędzyrasowe - wyjaśnił Grzegorz Weron, sędzia na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Jeleniej Górze. Jak mówi, aktualnie na polskich wystawach pojawia się średnio 10-15 nieuznanych ras.

Nowością w Jeleniej Górze był spaniel polski. - Jest on troszeczkę większy od popularnego cocker spaniela angielskiego oraz cocker spaniela amerykańskiego, ale też różni się siłą. W umaszczeniu polski spaniel jest w łaty biało-brązowe, z umiarkowaną długością sierści. Obrazowo – te psy sięgają nam do kolana, używane są w łowiectwie, aczkolwiek coraz bardziej popularny jest w różnych dziedzinach sportu – tłumaczy Grzegorz Weron, który deklaruje, że jako polski kynolog będzie mocno kibicować i czynił starania, aby ta rasa stanęła na równi z pozostałymi rasami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Wóz strażacki dla OSP Ubocze

Drastyczne billboardy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ala 16-10-2017 17:54
Wszystkie pieski są piękne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 16-10-2017 18:11
A najbardziej kundelki :)
~ 16-10-2017 20:26
szkoda że właściciele nie sprzątają po nich

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za brutalne pobicie

Plaża nad Bobrem otwarta

Rondo – czy w tym roku się uda?

Spotkania z Beatą Kempą

Zarząd województwa z absolutorium

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
953
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%