MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Polska Pięknieje w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba/Warszawa
Środa, 4 czerwca 2014, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: UM Szklarska Poreba
Szklarska Poręba została nominowana do nagrody w siódmej edycji prestiżowego konkursu Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich. Dostrzeżony został projekt "Rowerowa Kraina", który walczył o nagrodę w kategorii "turystyka transgraniczna i międzynarodowa".

Nagrody nie udało się wywalczyć, ale jak podkreśliła wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska podczas wręczania statuetek zwycięzcom konkursu się 29 maja: Konkurs jest uhonorowaniem czasem wieloletniego wysiłku. Sprawia, że zarówno nominowani jak i laureaci, nabierają „wiatru w żagle” .

W gali rozdania nagród w Warszawie uczestniczył burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~ 4-06-2014 11:42
To się nazywa porażkę przekuć w sukces.
~Pankracy 4-06-2014 12:30
Powinni jeszcze wręczyć nagrodę za rynek pracy na czarno i smieciówy!
~? 4-06-2014 14:38
e to było do przewidzenia bo nijak nie dostrzegam co by piękniała ta nasza mieścina,dobrze, że natura dała nam wodospady i góry bo w samym mieście to kicha nie mówiąc o pożal się Boże " rodzinnym parku esplanada "ten park to żenada długo by wymieniać.
~Pankracy 4-06-2014 15:06
Dokładnie, to co dała nam natura jest iście boskie:) Infrastruktura kulawa, a właściciele chciwi. ;PPPPP
~jano 4-06-2014 17:19
Pomylka mysle ze to mial byc KARPACZ a za co Szklarska za te dziurawe chodniki brud,i odrapane elewacje i ten lad przy placach budow. pozdrawiam niewidomych.jano
~kici,kici 4-06-2014 18:36
Kotek znowu nadaje. Twoje te same formułki wklejane przy każdej okazji śmierdzą na kilometr.
~kokkospoko 4-06-2014 20:19
Pojechała siermięga i mysli, że jest git. Banda nieudaczników w urzedzie wrogo nastawiona do inwestorów i wszechobecny brud. Miasto stacza sie w przepaść a ma tak ogromny potencjał. Jak rozumu Bozia poskąpiła to sie siedzi w domu a nie pcha na stanowiska panie burmistrzu.
~Stach 4-06-2014 21:52
To prawda trasy rowerowe są wspaniałe . Myślę że takich tras nie ma nigdzie w Polsce. Drugą sprawa jest to, że miasto rzeczywiście robi wrażenie przygnębiające,bród, dziurawe drogi, ogólny bajzel. Pieniądze wydane na Puchar Świata wcale nie przyniosły korzyści marketingowych chociażby w przełożeniu na zwiększenie dochodów przedsiębiorców turystycznych z ruchu turystycznego. Poprzedni puchar miasto skredytowało kilkaset tys. zł. Myślę ,że gdyby nie wodospady i trasy narciarskie zjazdowe Szklarska byłaby straszną dziurą. Szklarska to miasto nie wykorzystanych możliwości. Powstaje za to kolejny market LIDL . To już trzeci w małej miejscowości i w efekcie załatwi resztki lokalnego handlowego biznesu.
~Kaczmarski 4-06-2014 22:18
Polska pięknieje, ale przede wszystkim Szklarska Poręba pięknieje! Nie to co Karpacz, zabudowany chaotycznie szpecącą zabudową. Szklarska jest z pewnością dużo przyjemniejszym miejscem do odpoczynku. Widać pan burmistrz Sokoliński rozumie, że drogą do przyciągnięcia turystów nie jest w dzisiejszych czasach agresywne inwestowanie, ale inwestycje w zgodzie z krajobrazem i przyrodą. Dlatego prawdziwi turyści chętniej przyjeżdżają do Szklarskiej niż do zatłoczonego i zeszpeconego Karpacza. Brawa dla pana burmistrza Sokolińskiego!
~ 4-06-2014 22:29
Brawa dla Sokolinskiego za co? Za niekoszony dojazd trasy rowerowej która przebiega ulicą Batalionów Chłopskich w stronę Wysokiego kamienia i kopalni Stanisław po przez ostatnie trzy lata! tą ulicą nie można już przejść a co dopiero przejechać! No ale to przecież obrzeża Szklarskiej Poręby więc po co o to dbać lepiej budżet roztrwaniać na Jakuszycach z czego Szklarska i tak nic nie ma! Wstyd panie Grzegorzu S
~kotecki 5-06-2014 1:09
A ja się zgadzam z Kaczmarskim. Przez wiele lat się kłóciliśmy, ale teraz doszedłem do wniosku, że miał rację. Burmistrz Sokoliński dużo zrobił dla naszego miasta i wciąż dużo robi. Wstydzić się powinni ci, co obgadują burmistrza, bo to są mała sfrustrowane ludki pełne jadu i zawiści, co to sami nic nie robią a potrafią tylko opluwać. Nieudacznicy!
~Nieudacznik 5-06-2014 9:33
Gmina sprzedała[czytaj Sokoliński]teren wraz z budynkami ZG Lidlowi,od zeszłego roku gmina płaci czynsz dla Lidla za użytkowanie tych obiektów,,płaci ZGL,KSWiK jak mówią kundelki gmina zrezygnuje z dzierżaw jak spłaci cenę zakupu Lidlowi.Takie to sukcesy odnosi Sokoliński w zarządzaniu miastem,czysty kryminał.
~do wyżej 5-06-2014 19:50
Spadaj Kotuś! Jedyne sensowne słowo, jakie napisałeś, to twój ostatni nick - przynajmniej wiesz kim jesteś.
~to żart???? 5-06-2014 19:51
Szklarska Poręba pięknieje? Gdzie, bo ja tego nie dostrzegam :P Jedyna godna uwagi inwestycja, to ta koło wyciągu narciarskiego, poza tym kicha. Centrum miasteczka z obdrapanymi elewacjami... Wolę już Karpacz.
~naj...naj.na 5-06-2014 20:45
Najpiękniejsza jest elewacja księgarni Libra.
~ 5-06-2014 21:42
Szklarska pięknieje, a Kotek paskudnieje. Ot, taka ironia losu. Po raz kolejny sprawdza się stara prawda, że złość piękności szkodzi.
~dr 5-06-2014 22:50
Czy w tym mieście nie ma osoby, która mając odpowiednią wiedzę, zgromadzony majątek i wymagane cechy, mogłaby podjąć próbę startu w wyborach z wiarygodną obietnicą nieodpłatnego pełnienia funkcji burmistrza.
~Para 5-06-2014 23:58
Paradoksalnie, dziś swoje urodziny obchodzi Mirek, Mirek Graf! Wszystkiego najlepszego Panie Mirku!
~mieszkaniec Szklarskiej 6-06-2014 3:06
Ja znam jedną taką osobę: Roberta Koteckiego. Dawniej nawet miałby szansę. Jednak po tym, jak skompromitował się całkowicie swoim trollowaniem na lokalnych portalach, a także obnażył przy okazji swoją żenującą niewiedzę w zakresie problemów Szklarskiej, nikt już na niego nie zagłosuje w mieście. Sam się pogrążył przez swoją głupotę.
~glock 6-06-2014 14:45
To, że Robertowi Koteckiemu ktoś poświęca na lokalnych forach tyle uwagi i tak zajadle próbuje go zwalczać uciekając się do kłamstw i pomówień świadczy, że strach lokalnej kliki w Szklarskiej Porębie przed Robertem Koteckim rośnie z każdym dniem jaki nas przybliża do jesiennych wyborów, widać to dokładnie po wpisie mieszkańca Szklarskiej który każdą noc swego pryszczatego żywota poświęca na zwalczanie i obrażanie Roberta Koteckiego. Widać ma do stracenia intratną posadkę :) :) :) I pomyśleć że cały ten strach przed Panem Kotecki to przez jedna stronę internetową www.tpszp.pl
~radny 8-06-2014 23:37
No dobra, poczytalim Kocie pomyje, pośmialim się z naczelnego hejtera Szklarskiej Poręby. Burmistrz Sokoliński powinien tobie zafundować długoletni pobyt w zakładzie psychiatrycznym na koszt miasta. Nie tyle, żeby cię wyleczyć (to już jest niemożliwe), ale żeby odizolować od normalnego społeczeństwa i od komputera. Mamusia też odpocznie, bo nie będzie musiała karmić ze swojej skromnej renciny dorosłego nieudacznika. Byłyby to najpożyteczniej wydane pieniądze w tym roku w Szklarskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rowerowy jubileusz

Będzie taniej za wodę i ścieki

Nurkowe Demo Days

Trwa "Davos" w Karpaczu

W planach remont ulicy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
563
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%