MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Połowa ze skontrolowanych autobusów MZK miała usterki

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 25 listopada 2012, 7:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2012, 7:44
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Nieszczelny układ hamulcowy, niesprawne światła, „łyse opony”, czy też brak wyposażenia to usterki i zaniedbania, jakie wykryli kontrolerzy z Inspekcji Transportu Ruchu Drogowego podczas niezapowiedzianej kontroli, którą przeprowadzili ostatnio w jeleniogórskich autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego i nie tylko.

Kontrola była prowadzona na trzech pętlach autobusowych: w Maciejowej, przy ul. Kiepury i przy dworcu PKP.
- W Jeleniej Górze skontrolowano 25 autobusów, z których 18 należało do MZK. W dziewięciu z nich wykryto nieprawidłowości w postaci: niesprawnych świateł stop, cofania i przeciwmgielnych, zużytych bieżników opon, braku obowiązkowego wyposażenia tj. młotków do rozbijania szyb w razie konieczności ewakuacji, apteczek oraz gaśnic. Zatrzymano również dowody rejestracyjne pojazdów. W sześciu pojazdach MZK były nieszczelne układy hamulcowe, dlatego zostały one natychmiast przetransportowane do warsztatu - poinformował Mariusz Kaczmarz, rzecznik Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Ruchu Drogowego.

Prezes MZK Marek Woźniak zapewnia, że wady te nie zagrażały pasażerom. - Po usunięciu usterek, które nie miały wpływu na bezpieczeństwo osób i uzupełnieniu sprzętu, dowody rejestracyjne zostały zwrócone, a autobusy po godzinie mogły wrócić na swoje trasy. Ponadto wykonaliśmy przegląd wszystkich autobusów - mówił Marek Woźniak.

Wśród przewoźników prywatnych sprawdzono siedem autobusów, z których w dwóch przypadkach ukarano kierowców za brak zapiętych pasów. – Otrzymali mandaty w wysokości 100 zł – powiedział Mariusz Kaczmarz. Zatrzymano dwa dowody rejestracyjne. Były też braki w wyposażeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Już 50 lat razem

Studium na początek

Karkonoskie witraże

Komentarze (57) Dodaj komentarz

~ 25-11-2012 8:39
A od przyszlego roku jeszcze bileciki podrozeja... Pytanie gdzie plynie ta kasa? Bo przeciez nie na autobusy
~:-) 25-11-2012 8:46
NIECH MZK PODNIESIE KOSZTA BILETOW BO NIE MAJA WYPLAT DLA MECHANIKOW, ABY USTERKI WYELIMINOWAC :D beda teraz mieli alibi na radzie zeby ceny podniesc.... nie dosc ze bilety drogie jak na jelenia to i autobusy popsute, to tak jakby wsiasc do jezdzacej trumny!!! w koncu ludzie za usluge placa! To jest tylko mozliwe w Jeleniej :D miasto cudow :D i jak chca tutaj ludzi zatrzymac, trzym WYSTAWAMI ZDJEC i innych pierdol !!!!!!!!!!!!
~zewsii 25-11-2012 8:58
Młotki do szyb, światła przeciwmgielne, zestawy reanimacyjne i gaśnice - to podstawa bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji miejskiej. Wyobraźcie sobie co by sie mogło stać, gdyby autobus nie miał swiateł przeciwmgielnych!!!! Trup kładłby się gęsto. Do tego brak nożyczek i bandaża - i oczywiście plasterka - toż to jawne igranie z życiem podróżnych!!! Jedna, lub dwie gasnice mogą uratować przecież życie kilkudziesięciu pasażerów!!! Dlaczego ich nie ma? Przecież takimi gaśnicami można ugasić każdy pożar! One działają na zasadzie chciejstwa ministra, który ma szwagra-producenta tych-że. Tyle pożarów ugaszono przecież 5-o kilogramowymi gaśnicami! Łyse opony to już zgroza! Polsat pokazuje takie programy, w których FACHOWCY zmieniają opony co 45 minut! I taka powinna być norma!
~... 25-11-2012 9:02
...co ten darmozjad Wozniak wygaduje???...od kiedy to zuzyta opona albo zepsuty uklad hamulcowy nie zagraza zyciu...?to jakis belkot...brak gasnic to nic...zawsze mozna nasikac a brak mlotka w autobusie to tez pikus..glowa mozna szybe rozbic...na taczke z tym Wozniakiem i pozal sie boze Zawila...
~pawlus 25-11-2012 9:13
braki w wyposażeniu - gaśnice, młotki - gdyby pasażerowie ich nie kradli zapewne by były. A stan autobusów MZK faktycznie jest nie najlepszy.
~17sqandal 25-11-2012 9:14
komunikacja w Jeleniej to tragedia , drogo brudno chamstwo ( niektórych ) kierowców i arogancja prezesa ( lyse opony nie zagrażają życiu 0 no to chcialbym zobaczyć na jakich oponacj jezdzi pan prezes . Dziadostwo MZK jest porazające , wstyd panowie prezesi .
~wieslaw 1 25-11-2012 9:19
Zawiła wszystko łyka bo mu ciągle mało mało i mało
~wieslaw 4 25-11-2012 9:21
To samo jest z MPGK woza smieci i rózne dziadostwa a zobaczcie jaki mają sprzet a ZGLE to co gdzie kasa z najmu
~zewsii 25-11-2012 9:27
W zasadzie układ hamulcowy jest zużyty juz po pierwszym hamowaniu, bo klocki nie są już nowe, tylko lekko zużyte. Wyciek z osuszacza układu pneumatycznego to horror. A łyse opony? Autobus ma ich pewnie z 6, albo 10. W najgorszym przypadku po rozwinięciu prędkości podświetlnej grozi nieprzyjemne dla ucha klepanie drutów jednej z nich o asfalt.Wiecie ile zarabia Szef Stajni McLarena? To co się czepiacie zarobków p.Woźniaka!!!
~zewsii 25-11-2012 9:30
| ~wieslaw 1 | Przeginasz! Prześledź galerię zdjęć p.Complexa i zobacz od kiedy chodzi w jednym i tym samym czerwonym sweterku!
~JELENI_OGÓR 25-11-2012 9:31
mzk to obwoźne komory gazowe (z wlotem spalin do środka) a jeśli trochę nowsze to jakieś ciasne popierdółki z 2 siedzeniami na krzyż a po za tym po co w firmie w której pracuje ponad setka pracowników użytecznych (kierowcy , mechanicy) jeszcze dodatkowa setka pracowników biurowych / garniturowych ?????
~ 25-11-2012 9:34
Czyli jak Woźniak zarabia mniej niż szef MacLarena to może lamać prawo, narażać klientów i gadać pierdply?
~ 25-11-2012 9:36
Swoją drogą kontrole zawsze nasilają się przed świętami - trzeba za coś kupić prezenty
~Marcin1984 25-11-2012 9:49
Ale bilety podnosić trzeba, bo przecież zarząd musi dostać podwyżkę - a autobusy jak były niesprawne tak będą nadal
~poinformowan 25-11-2012 9:55
To nie prawda. Dowody zatrzymano za brak naklejek o wyjściach awaryjnych i młotki. Nie było poważniejszych usterek. Dlatego po godzinie można było oddać zatrzymane dowody. W jednym przypadku kontrolujący wiedział, że jedzie pracownik z naklejkami na szyby, to i tak dowód zatrzymał.
~korab 25-11-2012 9:57
Młotki kradną pasażerowie. Podobno teraz do każdego sprzedanego biletu kierowca będzie dodawał młotek i naklejkę.
~mal 25-11-2012 10:06
Może mało istotne, ale dlaczego w autobusach nie ma kasowników z tyłu (przynajmniej w części) Już kilka razy spotkałem się z sytuacją, że ludzie weszli z tyłu i przebijali się do przodu do kasownika ;/ PADACZKA
~jelgór 25-11-2012 10:25
dlaczego ITD po nazwie wymienia MZk, a pozostałych przewoźników chroni przed wymienieniem ich nazw? to jest nierówne traktowanie, bardzo szkodliwe i niesprawiedliwe! bo MZk nie poda ich do sądu za utratę klientów, a prywatny przewoźnik poda i wygra? zarząd MZK powinien wyegzekwować równy dostęp do informacji dla społeczeństwa
~kms 25-11-2012 10:26
skoro nic nie zagrażało życiu pasażerów to na jakiej podstawie inspekcja transportu drogowego zabrała dowody rejestracyjne? Jakie naklejki i młotki? zużyte opony,niesprawne hamulce ! do ~poinformowan nie porównuj braku naklejek i młotków do zużytych bieżników opon i niesprawnych hamulców;)
rymcycymka 25-11-2012 10:38
.. a Samorzad planuje podniesc ceny w jeleniogorskich autobusach MZK z 2.60 zl,na 3.00 zl
~zewsii 25-11-2012 10:38
Niesprawność hamulców w autobusach objawia się m.in. brakiem możliwości ruszenia z miejsca. Skoro jednak toczą się po ulicach ...? Sprawny "krokodyl" uziemi każdy pojazd. Nie ma bata. To tylko kwestia woli i dobrych chęci.
~zewsii 25-11-2012 10:47
... bo wydawanie tych głupich 40 groszy reszty wkurza już kierowców! A Samorząd - jak nazwa wskazuje - rządzi się sam! Co to znaczy 40 groszy? To pikuś niewarty zwracania uwagi. Przynajmniej w porównaniu z ceną jednej opony ...
~Krzych 21 25-11-2012 10:53
Trochę odpuście z krytyką MZK, piszecie że aż straszno się robi. Jestem pasażerem i nie widzę tego strasznego brudu, tych zaniedbań, tego chamstwa kierowców. Nie pamiętacie jak było dwadzieścia lat temu. Kontrole policji powinny być przeprowadzane częściej, tylko jeżeli cofną autobus do warsztatu, będziecie się złościć na policję, że się czepia a wy musicie jechać. Uważam, że MZK dobrze wypadło podczas tej kontroli. Bardzo jestem ciekawy w jaki sposób transportowali niesprawne autobusy do warsztatu.Są takie duże lawety, może ktoś widział?
~HaHa 25-11-2012 10:53
Panie Woźniak, od kiedy zużyty bieżnik opon oraz nieszczelny układ hamulcowy nie jest wadą i nie zagraża bezpieczeństwu pasażerom? Za takie brednie powinien Pan stracić swoją ciepłą posadkę i tyle w temacie. Jeszcze może powie Pan, że pęknięta szyba, brak gaśnic i młotków nie zagraża bezpieczeństwu pasażerom? A co w przypadku, gdy w autobusie nie mającym ani gaśnicy, ani młotków coś się zapali? Wtedy Pan też będzie takie brednie gadał, że takie wady nie zagrażają bezpieczeństwu pasażerom? Panie Woźniak idź Pan do piaskownicy albo ponownie zacznij się uczyć, bo jak widać nie zna Pan podstawowych pojęć...
~zewsii 25-11-2012 11:05
| ~HaHa | No właśnie! A co będzie, jak Szanowna Mamusia Pana HaHa będzie chciała przejść przez jezdnię, a tu nadjedzie autobus MZK z niesprawna gasnicą i peknietą szybą? I do tego bez młotka? Że co? Że Mamusia Szanownego Pana HaHa unika wtargnięć na ulicę pod koła nadjeżdżającego autobusu? Zobaczmy ... Aha! ...nie. Tego nie napiszę ...
~olo 25-11-2012 11:27
prawda jest taka ze jak te ... z ITD chca to i tak znajda cos za co mozna zabrac dowod rejestracyjny.
~łubudubutoja 25-11-2012 11:44
I co lemingi R.Prystrom nie mial/ma racji ten cały peowski system wykolegował nas.Jeszcze 3 lata i Jelenia będzie wyglądać jak po wojnie .
~HaHa 25-11-2012 12:10
25-11-2012 11:05 | ~zewsii |: Nie będę komentować Twojego komentarza na mój temat, bo napisałem prawdę. Zużyty bieżnik opony oraz nieszczelny układ hamulcowy to jest usterka zagrażająca życiu i w pełni popieram krokodyli, że zatrzymali dowody osobiste.
~zewsii 25-11-2012 12:16
Skurczybyki "Krokodyle"! Powinni jeszcze zabierać Metryki Urodzenia, Świadectwa Chrztu i Akty Zgonu. Nie irytuj się proszę. :-) To wszystko przez tę cudowną jesień! To pogoda nastraja mnie do żartów. :-)
~ 25-11-2012 12:24
tylko połowa?
~gość II 25-11-2012 12:31
Tabor MZK w stanie fatalnym, ale bilety znów drożeją. Witamy w Tuskolandii.
~xxx 25-11-2012 13:31
jeden wielki syf !!! i tyle. Cała Jelenia i jej zarządcy !
~ 25-11-2012 13:34
Z tego wynika że zarząd MZK jest tylko po to aby brać kapuchę i nic więcej po za tym nie robić. Rozpirzyć to. Jest tulu chętnych, młodych, wykształconych nie mających pracy.
~wm 25-11-2012 13:41
wina TUSKA
~Stasiek 25-11-2012 15:19
Jaki pan taki kram . Wreszcie wymienic Wozniaka , od ponad 20 lat siedzi na stolku w MZK i w du...pie ma ludzi . Porownajcie zarobki kierowcow i pracownikow biura . Obowiazki pracownikow fizycznych a biurowych . Wozniak , o czym ty mowisz , ze usterki nie zagrazaly pasazerom , skoro to usterki to zagrazaly . Wprowadziles zagrozenie przewozu pasazerow , powinienes byc postawionmy przed prokuratora i usuniety z urzedu i MZK . Chyba , ze Jelenia Gora tak kocha Wozniaka i poglaska go po pleckach ?
~beczkaśledzi 25-11-2012 17:36
stare autobusy, które mają po 28 lat, śmierdzące, głośne, brudne i zamarzające w zimie! rzeczywiście takie usterki nie zagrażają życiu pasażerów a ostatnio kierowca mzk na pasach prawie potrącił kobietę bo nie miał sprawnych hamulców! a oni jeszcze chcą podnosić ceny biletów?! dobrze, że mam już prawo jazdy bo wolę wydawać na benzynę ale dojechać w lepszych warunkach i bezpieczniej do celu... wstyd normalnie... szatan mrok i kiszona kapusta! ;p
~... 25-11-2012 17:48
Żałosny Wozniak, żałosny MZK!. Ja podniosą ceny biletów złodzieje, przesiadam się na rowerek. Wiem też dobrze, że tak zrobi wielu moich znajomych... Powodzenia
~XD 25-11-2012 18:32
OD KIEDY NIESZCZELNY UKŁAD PNEUMATYCZNY STWARZA ZAGROŻENIE ? W CIEZAROWYCH TO DZIALA ODWROTNIE NIŻ W OSOBOWYCH - BRAK POWIETRZA ZATRZYMUJE AUTOBUS !!!
~Ale,ale 25-11-2012 19:00
To ten wozniak jeszcze jest prezesem,razem z tym z wąsami z ratusza -DYMISJA, no chyba że brak honoru a chamstwa w nich dużo.
~ 25-11-2012 19:21
w tych starych Jelczach tak smierdzi spalinami dziwie sie ze jeszcze nik
~Adam M. 25-11-2012 19:25
w tych starych Jelczach tak smierdzi spalinami dziwie sie ze jeszcze nikt sie powaznie nie zatruł fakt po krotkiej jezdzie takim autobusem boli glowa a o kopceniu nawet nie wspomne gdzie ochrona srodowiska
CН.W.D.P. 25-11-2012 19:30
MYŚLĘ, IŻ TYLKO ODPOWIEDNI ZAKAZ JEST W STANIE ZNIWELOWAĆ ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA PASAŻERÓW MZK CZY TAM MPK... AUTOBUSÓW, OGÓLNIE...
~ 25-11-2012 19:44
dobrze ze mzk ma swoich diagnostów bo ludzie chodziliby z buta.
~ksjy 25-11-2012 21:23
Podwyżki biletów potrzebne, bo diagności zarabiaja ZALEDWIE PO 3 tysiaczi...
~reformator 25-11-2012 22:13
Rozpirzyć te zarządy co zarabiaja krocie lUDZIE CZAS WYSADZIĆ TO WSZYSTKO W POWIETRZE pPrzecież my nie mamy nic do powiedzenia Kiedy to sie wszystko zmieni Gadaniem nic nie zalatwicie Jeden Prystrom niewiele może Trzeba się do niego PRZYŁĄCZYĆ PO CO NAM TE DARMOZJADY RADNI tAKICH NIEUDACZNIKÓW ŚWIAT NIE WIDZIAŁ kiedy to dziadostwo się skończy My tylko biadolimy Wyjdzmy na ulicę i krzyczmy Rozwalić partie, ktore okradają nas obywateli, odsunąć je od wladzy, śpieszcie się
~ 25-11-2012 23:55
LUDZIE NIE UNOŚCIE SIĘ - POLOWA JEST DOBRA. A drugą polowę skontrolują diagności z MZK i też będzie dobra. Ja chyba też będę sobie sam podbijal przegląd - ile można zaoszczędzić na oponach.
~znawca 26-11-2012 0:54
te wszystkie posty pisza młodociani pszestepcy czyli gimnazjalisci to co zapamietaja po lekcjach nikt nie powiedzial ze ubytek byl z ukladu hamulcowego tylko z ukl powietsza ato roznica a dowody byly nie zabrane tylko wyctawione zaswiadczenia tak jak powiedzial pan z itd a lyse to moze byc tylko czoło lub cała glaca a mlotkow to w całej jelonce jest wiele to nie szukajmy w mzk i w itd poniewasz to są ludzie odpowiednio szkoleni do takich zdan poszanować należy ich pracę AMEN
~doryc 26-11-2012 7:25
To szkoda że jeszcze 9 nie sprawdzili tam dopiero masakra. A tak w ogóle Panie Woźniak to macie stację diagnostyczną i co przeglądów nie robicie??? no ale u nas jak zwykle najpierw musi dojść do tragedii przez chwilę jest cacy a potem znów wszystko wraca do normy.
~darojg 26-11-2012 8:15
osobówki nie wyrobiły planu dochodów z mandatów to sie biorą za firmowe.
rymcycymcy 26-11-2012 10:08
I niesprawne toalety ! :) ...ostatnio w siódemce nie było papieru !!! :)
~5 26-11-2012 10:23
Itd powinno często robić takie kontrole żeby wyeliminować te stare śmierdząca niesprawne graty.
~pasażer 26-11-2012 12:40
Panie Wożniak jak dla pana , łyse opony, brak świateł ,niesprawne hamulce, nie zagrażają pasażerom to chyba pan powinien podać się do dymisji , pan ma nie równo pod sufitem delikatnie ujmując
~DEVILEK 26-11-2012 16:05
... ale poza wszystkim, bez kwinkania ... gratulacje dla mechaników mzk, którzy w ciagu godziny naprawili wszystkie te "nieistotne" i "niegroźne" usterki, wliczając zmiane opon i naprawy układów hamulcowych, jeszcze zdążyli zrobić przegląd, podbić papierki i odzyskać w Urzędzie Miasta (!) Jeleniej Dziury dowody rejestracyjne !!! Toż to mechanicy w pitstop'ie Kubicy powinni do jeleniogórskiego mzk przyjechać na szkolenie! Bo cóż tam taki bolid F1, skoro tu zmieniają w naście minut 6-10 opon a każda felga na 6 zardzewiałych nakrętek ... Toż to mechanic's z F1 powinni się wstydzić. niby dają radę w kilka sekund z naprawami i tankowaniem, ale odzyskać dowodu rejestracyjnego w kilka minut w tutejszego UM na peeewnooo nie daliby rady }:)
~kierOFFca 26-11-2012 16:22
..LEPIEJ ŹLE JECHAĆ NIŻ DOBRZE IŚĆ...!!! tym porzekadłem poddaję pod rozwagę wypowiedzi odwiecznych na tym jelonkowym forum niezorientowanym w temacie malkontentom !!!
~AQUA 26-11-2012 22:55
Zamienić autobusy na riksze-bezpieczniej i bez spalin,a jaka klima!!!
~Stasiek 27-11-2012 1:50
Zauwazcie ile ja wam tlumacze , ze zyjecie na zadupiu , a wy jak nawiedzeni udajecie , ze nic sie nie stalo . Wasze bezpieczenstwo , wasze pieniadze , nie te z biletow ale z podatkow . Wasze tak zwane wladze robia z was idiotow a wy myslicie , ze tam ma byc . Podniescie glowy , jest 2012 rok , miejcie szacunek do siebie . A nie chce mi sie pisac i tak wiekszosc z was pojdzie ogladac jakis idiotyczny program w TV jak sranie gwiazdami czy walenie na lodzie , wasze seriale wielokrotnie nominowane do Oskara tez nie maja wiele do zarzucenia . Nie chce mi sie pisac . Idzcie do kosciola to potraficie .
~XXX 23-09-2013 17:32
WYJAZD Z BAZY TO NIEJEST NA DRODZE PIERSZESTWA WYJAZD OSOBY WIEŻDZA DNIA 22.092013 JADE ODOŁU GŁÓWNOM OD ZAJEZNI STAERJ ZAJEZNI TRAWAI TO JEST PIERSZESTWO JA JESTEM NA NIEI WYJERZDŻA SAMOCHUD Z WASZEJ BAZY I WIOŻW LUDZI I WIDZE CO SIE DZIEJE CHAMUJE ?????I CO OTWIERA OKNO I WYZYWK .... A JA WIOZE LUDZI NASZYCH JELENIA GÓRA WSTYDZE SIE ZA P W JA I JELANIA GÓRA ŻE COS TAKIWGO ISTNIEJE WSTYD MPK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Wypadek przy baniakach  

Koniec remontu drogi w Zachełmiu

Dla kobiet w Czekoladziarni

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
904
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%