Czytających: 12327

Jelenia Góra: Polonia katem gospodarzy

Niedziela, 18 października 2015, 6:48
Aktualizacja: 8:32
Trzeci z rzędu mecz wyjazdowy w tym sezonie i trzecie przekonujące zwycięstwo zanotowała Polonia Leszno, która tym razem wywalczyła komplet punktów w Jeleniej Górze. W sobotnim (17.10) spotkaniu rozegranym w hali przy ul. Sudeckiej podopieczni Jarosława Wilusza musieli uznać wyższość drużyny przyjezdnej.

Jeleniogórzanie bardzo dobrze rozpoczęli mecz, prowadzili 8:0, a następnie 12:5, ale z biegiem czasu rywale zbliżali się i po pierwszej odsłonie było jedynie 18:17. W 12. minucie Sudety miały po swojej stronie 21 "oczek", a rywale 19 i było to ostatnie prowadzenie gospodarzy w starciu z ekipą z Leszna. Do przerwy miejscowi przegrywali 33:42.

Po zmianie stron goście konsekwentnie wykorzystywali błędy i niecelne rzuty Sudetów odskakując wyraźnie, by ostatecznie pokonać nasz zespół różnicą 27 punktów.

KS Sudety Jelenia Góra - Jamalex Polonia 1912 Leszno 55:82 (18:17, 15:25, 13:26, 9:14)
Sudety:
Ł. Niesobski 21, Minciel 7, Serbakowski 6, Wilusz 6, Raczek 5, Wojciul 4, Drąg 4, Zuber 2, Lipski, Kleinowski.
Polonia: Sanny 16, Sirijatowicz 13, Paszek 11, Milczyński 10, Mowlik 9, Jankowiak 9, Zubik 6, Malinowski 4, Krówczyński 3, Sobkowiak 1, Nowak.

Za tydzień jeleniogórzanie ponownie zagrają u siebie, a ich rywalem będzie WKK Wrocław (sobota, 24.10 - godz. 19:00).