MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 2 czerwca
im. Marianny, Piotra

Półmaraton w kwietniu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 lutego 2020, 14:41
Aktualizacja: 15:45
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Kończy się kolejny miesiąc wypełniony treningami i oczekiwaniem na start w VIII Półmaratonie Jeleniogórskim i VIII Jeleniogórskiej Dziesiątce. Do startu zostało już naprawdę niewiele czasu, biegniemy przecież 5 kwietnia!

Od 1 marca za start w półmaratonie zapłacimy 70 PLN i tyle samo za start w biegu na 10 km, czyli obie stawki na finiszu zapisów chwilowo się zrównują. Można oczywiście jeszcze zostawić sobie te 5PLN w kieszeni, opłacając swój start do końca lutego! Od 16 marca natomiast „dycha” kosztować będzie 80 PLN, a „połówka” 90 PLN. Trzeba również przypomnieć, że cały czas dostępne są droższe, specjalne pakiety startowe, wyposażone w pamiątkową biegową koszulkę. Oczywiście bez zmian pozostaje opłata startowa w kategoriach 60+ (do rocznika '59) i wynosi ona tylko 45 PLN. Mama lub tata biegnąca z wózkiem również zapłaci jedynie 45 PLN.

Listy startowe sukcesywnie się zapełniają i już niebawem wszyscy ruszymy na wiosenne, biegowe trasy. Zima oszczędziła w tym roku biegaczy, dając niezłe warunki do treningów, więc jeleniogórski bieg pod Karkonoszami powinien być dobrą okazją na wiosenne „przetarcie”.

W tym roku organizatorzy zapewnią również pacemakerów, którzy poprowadzą do mety biegaczy spragnionych wiosennych życiówek. Będzie można skorzystać z tej sprawdzonej na wielu biegach asysty, startując w trzech wydzielonych grupach – na czas 1:45, 2:00 i 2:15. Kto chce się zmierzyć z takimi wynikami i zanotować je na mecie, powinien wypatrywać pacemakerów na linii startu na Placu Piastowskim. Na pewno będą widoczni. Nabór na pacemakerów VIII Półmaratonu Jeleniogórskiego trwa do 10 marca.

W każdej zapowiedzi tej biegowej imprezy, a także w każdej relacji pojawiają się zachwyty nad trasą i widokami. To się oczywiście nie zmienia, bo zmienić się po prostu nie może. Karkonosze czekają na swoim miejscu i oczywiście wyznaczą nam kierunek biegu. Jeleniogórskie Cieplice – Zdrój czekają więc na biegaczy i zapraszają już 5 kwietnia.

Siódmą, zeszłoroczną, edycję Półmaratonu Jeleniogórskiego wygrał reprezentant Ukrainy Pavlo Veretskij (LKB Rudnik), a bieg na 10 km Jakub Kulesza (Sport & Triathlon Club). Wśród pań najlepsze były: w półmaratonie Ukrainka Valentyna Kiliarska (LKB Rudnik),a na 10 km Teresa Krajewska – Wiśniak (Karkonosz Running Team)

Więcej o tej jeleniogórskiej biegowej imprezie na https://superbieg.pl i https://www.facebook.com/Superbieg/

Przypominamy, że rozpoczęły się już również zapisy do kolejnego sezonu cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg. Tu czeka nas również sporo nowości: aż osiem biegów w cyklu, w tym aż trzy alpejskie, dla których przewidziano odrębną klasyfiakcję.

Link do zapisów na Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórską Dziesiątkę:
https://jelenia.superbieg.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policyjne śledztwo w sprawie podpalenia

Czołowi tenisiści sparowali na jeleniogórskich kortach

Nieśli radość małym pacjentom

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Wyjątkowa Rowerowa Parada Retro

Koniec połączenia między kurortami już za miesiąc

Kapitalna wiadomość ws. linii do Karpacza i Kowar!

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
1075
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
5%