Jelenia Góra - SP 10: Polkowiczanki silniejsze od Finepharmu

Środa, 26 sierpnia 2009, 20:54
Aktualizacja: Piątek, 28 sierpnia 2009, 8:02
Autor: ahawer
Robert Ignaciak
Wczoraj w hali przy Szkole Podstawowej nr 10 rozpoczął się XII Międzynarodowy Turniej Koszykówki Kobiet Polska Basket – Jelenia Góra 2009 III Memoriał Mariana Koczwary. Nasze koszykarki uległy w pierwszym spotkaniu CCC Polkowice 53:76.

Pierwsza kwarta była wyrównana, dziewczyny szły "kosz za koszem" i skończyła się ona remisem 15:15. W drugiej kwarcie jednak jeleniogórzanki zaczęły popełniać masę błędów, zwłaszcza w defensywie. Wykorzystały to doświadczone polkowiczanki, które odskoczyły na siedem punktów przewagi.
Po przerwie gra ułożyła się całkiem nie po myśli naszych dziewczyn. Zespół gości powiększył swoją przewagę aż do dwudziestu punktów. Przy takiej różnicy punktowej ciężko było nie uniknąć porażki. Ostatecznie ostatnią kwartę gospodynie przegrały tylko trzema punktami, mimo to odniosły w tym meczu porażkę 53:76.

Warto podkreślić, że w zespole przyjezdnych grały Małgorzata Babicka ( zdobyła 11 punktów).

W drugim meczu wczoraj MBK Rużemborok pokonał wysoko Odra Brzeg 70:49 (23:12, 17:7, 14:16, 16:14). W tym meczu zaś w barwach Odry wystąpiła najlepsza niegdyś nasza rozgrywająca Natalia Małaszewska (zdobyła 20 punktów! ).

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – CCC Polkowice 53:76 (15:15, 16:23, 7:20, 15:18)

Karkonosze: Mićków 16, Kret 15, Pawlukiewicz 10, Witkoś 5, Myćka 4, Krawczyszyn – Samiec 3, Kowiel, Fredziak, Iwanowicz.

Polkowice: Rozwadowska 16, Babicka 11, Bortelova 0, Paździerska 9, Biryuk 8, Pietrzak 8, Bednarczyk 7, Podgajna 6, Nowak 2, Trafimava.