MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Półkolonie w ODK z wieloma atrakcjami

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 lutego 2014, 8:59
Aktualizacja: Niedziela, 23 lutego 2014, 8:14
Autor: Mea
Fot. Mea
– Super się bawimy – chwalą dzieci półkolonie w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. – Mamy 60. podopiecznych w wieku od 7 do 12 lat, organizujemy więc różnorodne zajęcia, by każdy znalazł coś dla siebie – mówi Danuta Brzezicka, wychowawca zimowiska.

Dzieci były już na wycieczce w Hali Wspinaczkowej w Jeżowie Sudeckim, brały dział w zajęciach muzycznych, teatralnych i cyrkowych, robiły prace ze sznurka, rywalizowały w konkursie gier komputerowych i matematycznych oraz rozgrywkach tenisa stołowego. Uczestnicy zimowiska sami stworzyli nawet regulamin półkolonii i wybrali nazwy dla swoich grup.

- Byliśmy też na basenie w Szkole Podstawowej nr 11. Dzieci próbowały swoich sił w pracy dziennikarskiej i z kamerą, same zorganizowały sobie „Familiadę”. Klaun pokazywał im różne sztuczki. Odbył się wernisaż, na którym mali artyści prezentowali rodzicom swoje obrazki i rzeźby. Nie zabrakło gier sportowych z instruktorami oraz turnieju wiedzy z wyborem półkolonijnego Omnibusa – wylicza Danuta Brzezicka.

- W przyszłym tygodniu odbędą się warsztaty artystyczne „Robotyka z Lego”, na które nasi podopieczni czekają z niecierpliwością. Zaplanowaliśmy również wyjazd do Zdrojowego Teatru Animacji na spektakl „Piotruś i Wilk” i do salonu zabaw „Stonoga”, a także ognisko i przejażdżki konne – dodaje wychowawczyni.

– Najbardziej podobało mi się karaoke, na którym zaśpiewałam piosenkę „Słowa”. Podczas zajęć plastycznych namalowałam piękną sukienkę na konkurs – mówi Maja z Jeleniej Góry.

- Jest bardzo fajnie, codziennie są inne zajęcia. Podobała mi się wspinaczka na ściance, mimo że nie była łatwa oraz pływanie w basenie – dodaje Kacper z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Obieżyświat w Lwówku

Zamienili przejście w parking

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~fan krychy 22-02-2014 21:41
TAKIE mam pytanie co niejaki kandydat na senatora ze, z organizacji SLD dał:?oj on zrobił Łał
~ 22-02-2014 23:29
tylko z jakiej racji to są płatne rzeczy i to bardzo drogo zwłaszcza jak na polskie wypłaty i dlaczego szkoły takich rzeczy nie organizują (przynajmniej dla dzieci pierwszych 2 klas szk. podst) ??? bo co bo fajnie jest być dobrym wujkiem i dawać dzieciom wolne od szkoły a rodzice niech się martwią co zrobić z dzieckiem podczas ferii i jednocześnie zaspokoić pazerne rządze swego pracodawcy
~* # 23-02-2014 7:50
Może i te dzieci gdzieś wychodzą, basen itp - ale mam pytanie czy to normalne aby na niby półkoloniach główną atrakcją był TELEFON??? !
~ 23-02-2014 22:35
jacy wychowawcy - takie atrakcje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zlot Klasyków w Kowarach  

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Klasyki zjechały do Kowar

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Bezmyślne palikowanie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
500
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%