MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Półkolonie w MDK są super!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 lipca 2013, 8:58
Aktualizacja: Sobota, 6 lipca 2013, 6:47
Autor: Angela/Org
Fot. MDK
Podróż do egzotycznego świata afrykańskich instrumentów perkusyjnych, wycieczki do Agrolandu oraz na Perłę Zachodu połączone z pieczeniem kiełbasek, udział w warsztatach biżuterii czy imprezie "Bezpieczne wakacje" – to tylko kilka z wielu atrakcji, które Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze przygotował dla dzieci w ramach pierwszego tygodnia półkolonii letnich.

Wakacje z mnóstwem atrakcji w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęły się tradycyjnie od 1 lipca. W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w warsztatach biżuterii, we wtorek (2.07) wzięły udział w pieszej wycieczce turystyczno-krajoznawczej na Perłę Zachodu oraz skorzystały z zaproszenia Straży Miejskiej na imprezę "Bezpieczne wakacje". W środę (3.07) w placówce uczestnicy półkolonii poznali egzotyczny świat afrykańskich instrumentów perkusyjnych, w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowany przez Mariusza Raźnego z grupy bębniarskiej TIRIBA.

- Podczas audycji muzycznej dzieci mogły poznać egzotyczne instrumenty z Afryki Zachodniej, historię ich powstania oraz sposób gry na bębnie basowym -"dundun", bębnach solowych -"djembe", bębnie szczelinowym - "krin" oraz grzechotkach - "djabara" – relacjonuje Maciej Cytarzyński, kierownik działu imprez KO Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. - Poprzez zabawy rytmicznej dzieci aktywnie uczestniczyły w audycji, same tworząc muzykę. Na zakończenie "pod dyrekcją" pana Mariusza wszyscy uczestnicy wykonali improwizowany koncert, a w następnym
tygodniu TIRIBA przeprowadzi warsztaty bębniarskie – dodaje Maciej Cytarzyński.

W czwartek dzieci uczestniczyły w wycieczce do Agrolandu. - Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: pieczenie kiełbasek, plac zabaw z trampoliną, zjeżdżalnią, huśtawkami i piaskownicą – wymienia Maciej Cytarzyński. - Oprócz tego gospodarze zaoferowali dzieciom możliwość zabawy z małymi kucykami, przygotowali ognisko, udostępnili cały obiekt dla naszych podopiecznych.W wycieczce podobnie jak we wczorajszej audycji wzięły udział wszystkie dzieci wypoczywające na półkolonii w MDK czyli 56 osóbi.

Uczestnikami podzielonymi na trzy grupy opiekują się nauczyciele MDK, którzy dbają o bezpieczny i przyjemny pobyt dzieci na zajęciach - dodaje.

Dzisiaj (5.07) zakończenie I turnusu, a w przyszłym tygodniu czekają już kolejne niespodzianki i atrakcje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przystań w śmieciach

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~rita 5-07-2013 12:38
konczy sie takze 1 turnus polkoloni w aeroklubie jeleniogorskim.wspanialy pomysl,duzo atrakcji,latanie szybowcami pyszne posilki!swietny pomysl!!!pozdrawiam caly personel!
~aaa 5-07-2013 13:52
Tylko nie każde dziecko może się dostać na półkolonie
~rita 5-07-2013 14:51
kazde i to nie odplatnie
~czeka 5-07-2013 15:14
na półkolonie można się dostaczć, czemu nie... teraz trwają nabory na 2018 rok
~mamai 5-07-2013 17:08
Każde dziecko może uczestniczyć w półkoloniach wystarczy je tylko na nie zapisać i wnieść opłatę która w przypadku MDK Jelonek nie jest wysoka a frajda dla dziecka duża. Mój syn już drugi raz w nich uczestniczy i jest bardzo zadowolony. Serdeczne pozdrowienia dla całego grona MDK robicie kawał dobrej roboty
~ 5-07-2013 17:28
do mamy a czy to jest MDK na ulicy M.Skłodowskiej bo jeśli tak to czy tam jest bezpiecznie dla dzieci bo rok temu miasto chciało zlikwidować MDK ze względu na bezpieczeństwo dzieci bo nie ma pieniędzy na remont
~fff 5-07-2013 22:16
Półkolonie są nie tylko w MDK i można się na nie spokojnie dostać, część też jest opłacana przez MOPS, jeśli ktoś nie ma pieniędzy.
~rita 5-07-2013 23:31
zapisalam 2 dzieci na polkolonie w aeroklubie jeleniogorskim w czerwcu.rzadnych kosztow.namiar dala szkola wisialy plakaty.szkoda ze juz sie koncza...DZIEKUJE RAZ JESZCZE!!!
~ja 5-07-2013 23:53
tak sie zastanawiam czy autor zdjec ma zgode rodzicow na wykorzystanie wizerunku dzieci?????
rymcycymcy 6-07-2013 0:39
Jak macie osiemnastoletnie córcie ! ...to ja jeszcze prowadzę zapisy ! ;))
Piipi Jelonkowa 6-07-2013 23:38
..do - [~Rymcycymcy ] .. zostaw te marzenia ! Zobacz, fotke nr.26, bo .. tam juz .. jest Twoj nastepca ! ~FAJNIE !
~tekla 17-07-2013 17:19
Tyle dobrego się dzieje za sprawą dyrektor pani Danuty Sitek i Jej PERSONELU, A CHCIANO LIKWIDACJI. TRZEBA REMONTOWAĆ PANIE PREZYDENCIE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Porównaj ceny z Jelonką.com

Cieplickie place

Czyżby Andrzej Duda?

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
508
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%