MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 lutego 2019, 18:58
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 6:51
Autor: WAC
Fot. OREW Architekton
Dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 6–18 lat z terenu Jeleniej Góry i okolic bawią się i uczą podczas półkolonii zorganizowanych przez OREW Architkton.

Program zajęć realizowany jest pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry nauczycielskiej, i obejmuje m.in.: zajęcia sportowe, zajęcia twórcze z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych, gry i zabawy terapeutyczne, spacery i poznawanie okolicy.

Ferie zimowe to okres, w którym organizowane są różnego rodzaju formy spędzania czasu wolnego dla zdrowych dzieci – mówi Andrzej Żelasko z OREW Architekton. - Do tej pory w naszym regionie brak było jednak oferty na ten czas dla dzieci niepełnosprawnych, dlatego podczas ferii zimowych często pozostawały w domach, co wpływało na zatrzymanie procesu aktywizacji, integracji, rehabilitacji i rewalidacji - bardzo ważnych dla ich funkcjonowania. Organizując zimowe półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych z Jeleniej Góry w wieku 6-18 lat (baza dydaktyczna przygotowana dla tego wieku odbiorców), dajemy im możliwość podtrzymania procesów rehabilitacji i rewalidacji przy okazji ciekawie spędzonego czasu.
Na obu tygodniowych turnusach jest komplet, czyli po 12 osób - na tyle udało nam się uzyskać dofinansowanie. Wielu rodzicom musieliśmy niestety odmówić przyjęcia dzieci z uwagi na brak miejsc. Półkolonie organizujemy w ramach projektu: "Organizacja integracyjnego wypoczynku dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych podczas ferii zimowych 2019 r." i są one współfinansowane przez Urząd Miasta Jeleniej Góry, dzięki czemu rodzice płacą jedynie za obiady - dodaje Andrzej Żelasko.

Twoja reakcja na artykuł?

24
96%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Seniorzy świętowali

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Q!~! 7-02-2019 21:23
Szacunek dla URZędu a gdzie mRóz I machałek przy prezesie ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Nowa sygnalizacja świetlna  

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Powstanie ścieżka edukacyjna

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
299
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%