MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Politycy PiS o sprawach bieżących

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 lipca 2016, 12:43
Aktualizacja: Wtorek, 4 lipca 2017, 13:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (4.07) w biurze senatorskim Krzysztofa Mroza odbyła się konferencja prasowa polityków Prawa i Sprawiedliwości, podczas której senator wraz radnym Sejmiku Tadeuszem Lewandowskim i przewodniczącym jeleniogórskiego PiS–u Ireneuszem Łojkiem omawiali sprawy dotyczące miasta, regionu i ogólnopolskie.

Swoje wystąpienie senator Krzysztof Mróz rozpoczął od Kongresu Sprawozdawczo-Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się w minioną sobotę w Warszawie. Poza wyborem na prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wybrano też Radę Polityczną, do której wyznaczono (oprócz posłów i senatorów) m.in. Tadeusza Lewandowskiego z Jeleniej Góry oraz Romana Kulczyckiego z Lwówka Śląskiego i Szymona Pogodę z Bolesławca. Krzysztof Mróz odniósł się także do rozmiarów wparcia z programu Rodzina 500 plus, o czym pisaliśmy już przed kilkoma dniami. - Na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy chcemy wprowadzić rozwiązania, które będą gwarantowały, że świadczenia te nie będą mogły być zabierane i poddawane egzekucji komorniczej. Wprawdzie jest to zapisane w ustawie, ale pojawiły się problemy, bo komornicy tłumaczą, że te pieniądze są trudne do zaznaczenia na kontach i nie wiedzą, które pieniądze nie mogą podlegać egzekucji – dodał Krzysztof Mróz.

Tadeusz Lewandowski odniósł się do próby zmiany władzy w Sejmiku Dolnośląskim przyznając, że prowadzone były rozmowy z Grzegorzem Schetyną (PO). - Układanie się z tą grupą jest rzeczą bardzo wątpliwą. Dogadanie w celu tej zmiany wydawało się pewne. Cała sprawa nie ma wymiaru merytorycznego, tylko personalny i polityczny – przyznał Tadeusz Lewandowski.

Szef jeleniogórskiego PiS odniósł się do podpisanej koalicji prezydenta Zawiły z klubem SLD. - Czy będzie to z korzyścią dla jeleniogórzan? - zastanawiał się Ireneusz Łojek. - Dla nas niepokojące jest to, że pan prezydent w swoich licznych wystąpieniach w odniesieniu do naszych zarzutów dot. jakości pracy w Jeleniej Górze podnosi niezmiennie argument niskiej stopy bezrobocia, co jest faktem, ale w skorelowaniu tego z informacją o zmniejszaniu się liczebności jeleniogórzan, a w szczególności z wyjazdami młodych ludzi z Jeleniej Góry, wcale nie jest jednoznaczne, że jest tak dobrze – mówił Ireneusz Łojek. - Dotychczas udawało się blokować w Radzie Miejskiej złe i szkodliwe pomysły prezydenta, jak chociażby pomysł połączenia MDK i MOS-u czy odrzucenie kontrowersyjnego planu zagospodarowania dla „Nowych Cieplic”. W sytuacji, gdy nie będzie już mechanizmu blokującego złych pomysłów prezydenta, te chore rzeczy, szkodliwe – mogą być przepychane – niepokoił się Ireneusz Łojek odnosząc się do braku wizji miasta. - Przez ostatnie lata, mimo że tyle się mówi o roli turystycznej Jeleniej Góry, nie mogliśmy wypromować jednego konkretnego produktu turystycznego. Co chwilę są nowe pomysły, które trwają pół roku, rok, potem znikają i pojawia się coś nowego – zauważył radny. Podsumowując, politycy PiS oceniają, że koalicja nic dobrego nie przyniesie i zabetonuje to, co do tej pory jest.

- Rozumiem, że pan prezydent chce doczłapać do końca kadencji, ale nie widzę, żeby tam był jakikolwiek pomysł co trzeba zrobić. Natomiast z punktu widzenia politycznego, powinniśmy się cieszyć, bo prezydent Zawiła zatopi te resztki SLD i mam nadzieję, że bardzo łatwo będzie nam prowadzić za 2,5 roku kampanię, bo cały ten układ Zawiła-SLD-Unia Wolności to nie jest żadna nowa jakość dla Jeleniej Góry – dodał Krzysztof Mróz.

Ogłoszenia

Czytaj również

W obiektach Sudeckiego Gwarka Walońskiego

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Jak głosowali wyborcy powiatu lwóweckiego?

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 5-07-2016 12:51
Czyli co komuchy rządzą w mieście dalej? Lewactwo i dorobkiewicze? Cwaniusie z SLD idą po władze towarzysze. Wodnik łupi ludzi oni glosują przeciwko, a teraz będą w koalicji no tak ale jak Kusiak pracuje u żony zawiły, jak Obaz idzie do niego bo szuka interesu, to co tu się dziwić że się czerwoni ze sobą układają do tanga.
~gizi mizi 5-07-2016 13:12
Gadanie pisowskie, chwała Bogu niech będzie, Bóg z wami, niech się dzieje wola boska....boże dopomóż.
~obserwator101 5-07-2016 14:16
Jelonka jest tendencyjna. Zdjęcia zrobiono tak że nie widać na nich krzyża a raczej chyba :) go tam nie zabrakło. Jak teraz osoby ze zdjęcia się wytłumaczą?
~ 5-07-2016 15:13
do ~obserwator101: Jesteś raczej chorym na umyśle hipokrytą z jakąś manią prześladowczą. Tak bardzo cie boli że ktoś może jest wierzącym ? Założę się że jesteś z grupy tych idiotów którzy biorąc ślub nie biorą tylko cywilnego tylko kościelny też, ale nie dlatego że jesteś wierzący a tylko po to bo taki kozak z ciebie że skoro nie wierzysz to nawet nie potrafisz tego powiedzieć wprost rodzinie i znajomym że nie biorę kościelnego ślubu gdyż nie wierzę, a tak tylko ulegasz ich presji (której nomen omen nie ma) ! masę jest takich kozaków co swoje wypociny piszą po różnych forach, bo wydaje ci się że jesteś anonimowy, ale we własnym życiu postępujesz wprost przeciwnie do tego co piszesz.
~hdfhd 5-07-2016 18:19
Ale bełkot.
~500+ 5-07-2016 19:03
Wielki mi program 500+, patologia będzie się rozmnażać jak króliki, a ludzie pracujący za 1500 miesięcznie będą na tych nierobów tyrać. Te 500 zł powinno iść realnie na dzieci, na przedszkola, na wszelkie przybory do szkoły, jedzenie w szkołach, wycieczki i wakacje.
~godu67 5-07-2016 19:56
Pogadali ,ale jakie sa Wasze Pisowskie propozycje.Argumenty a nie ze ten zly to nie dobre .Dajcie sensowne propozycje. Narzekaniem dobrej zmiany nie bedzie
~ktoś 5-07-2016 21:26
już zapomnieli,że sami chcieli układać się zZawiłą, nie wyszło, to teraz wszystko jest be, bo nie ma ich tam
~ksawercia 5-07-2016 21:38
Jak na razie wszystko jest beee. A to dla tego,że nie rządzi PiS. Jakby za rok się udało - mam nadzieję że nie- to będzie "dobra zmiana" , wspaniała biało-czerwona drużyna i wszystko będzie cacy. Mnie ci panowie na pewno nie nabiorą.
~Bożydar 6-07-2016 1:05
Spadać PiSiaki! Nikt was tu nie chce w tym mieście!
~pff 6-07-2016 8:11
Milion mieszkań,milion samochodów elektrycznych,sojusz z chinami,międzymorze,a co tam,miliard mieszkań i samochodów z napędem turbojądrowym, międzygalaktyczny sojusz z palpatinem,i 5000+ na każde dziecko,euro !
~ 7-07-2016 0:11
Pisowskie zryte berety !
~Obserwer 23-07-2016 18:45
PIS wypad na kresy wschodnie .TAM macie elektorat .
~mich 23-07-2016 20:43
W d..e mam Wasze prawo i Waszą sprawiedliwość!Wstydu nie macie!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Wsparcie od nauczycieli

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Na finał kampanii wyborczej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%