MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Politycy komentują decyzję prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 marca 2018, 7:34
Aktualizacja: Sobota, 24 marca 2018, 6:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (19.03) Marcin Zawiła poinformował oficjalnie, że nie będzie się ubiegał o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych. Jak tę decyzję prezydenta komentują lokalni politycy?

Paweł Wilk – Kukiz'15: Po otrzymaniu informacji o rezygnacji pana Marcina Zawiły z dalszego kandydowania w wyborach samorządowych koło Kukiz'15 w Jeleniej Górze chce podziękować panu prezydentowi za ostatnie lata pracy na rzecz Jeleniej Góry. Jesteśmy przekonani, że intencje pana prezydenta były dobre, choć spoglądając na obecny całokształt życia miasta w istotnych częściach realizacja tych intencji była mocno chybiona. Uważamy, że widoczną gołym okiem tendencję zamierania miasta może powstrzymać i odwrócić tylko kompletna zmiana filozofii programowej. Obecny zespół pana Zawiły zawiódł i nie spełnił idei hasła wyborczego „razem zmieniamy Jelenią Górę”. Każdy może się przekonać, że między poprzednią kadencją a obecną nie ma żadnej różnicy. Zatem nic nie zostało w istocie zmienione. Podobnie pojęcie „razem” w kontekście walk z Radą Miasta, nieustannych przepychanek, wspierania dość dziś wątpliwej obywatelsko organizacji KOD, nie wydaje się przekonujące. Reasumując uważamy, że decyzja o rezygnacji z kandydowania jest ze wszech miar słuszna. Niestety mamy wrażenie, że jednak jest to działanie politycznie kosmetyczne, ponieważ pałeczkę po panu Zawile chce przejąć pan Łużniak. To pozwala sądzić, że strategia działań pana Łużniaka będzie kontynuacją pracy pana Zawiły. A przecież mamy Jelenią Górę zmienić na lepsze, a nie kontynuować jej zamieranie.

Zofia Czernow (posłanka, PO):
Ta decyzja nie była dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo prezydent Zawiła od jakiegoś czasu sygnalizował, że zastanawia się nad kandydowaniem na urząd prezydenta. Uważam, że gdyby zdecydował się kandydować, to niewątpliwie uzyskałby rekomendację Platformy Obywatelskiej, natomiast jak podjął taką decyzję, to szanujemy to – nikt go do tego nie nakłaniał, na pewno przemyślał swoją decyzję i ma prawo powiedzieć, że kończy piastowanie funkcji prezydenta. Mam doświadczenie jak to wygląda być prezydentem – to bardzo odpowiedzialna i trudna funkcja, nie tylko w godzinach pracy urzędu, ale w zasadzie bez przerwy, bo ciągle trzeba być gotowym do podejmowania decyzji. Jerzy Łużniak jest doświadczonym samorządowcem, zna miasto i jego problemy i myślę, że byłby dobrym prezydentem. Chcemy stworzyć maksymalnie szeroką koalicję, więc wyłonienie kandydata jest jeszcze przed nami.

Krzysztof Mróz (senator, PiS) i Ireneusz Łojek (radny, PiS):
K.M.: Ta decyzja mnie nie zaskoczyła, bo od dłuższego czasu mówiło się, że pan prezydent nie będzie kandydować. Myślę, że on też przeczuwał, że te dwie kadencje nie były udane i bał się przegranej. Dla miasta to dobra decyzja, bo trzeciej kadencji pod rząd miasto by już nie przetrwało pod takimi rządami. Marcin Zawiła mówi, że trzeba stworzyć front „antypisowski” w mieście – jeżeli tworzenie takiego frontu to jedyny pomysł, to pokazuje jak ci ludzie oderwali się od rzeczywistości. 12 lat rządów PO (4 lata Marka Obrębalskiego i 8 lat Marcina Zawiły) to linia zarządzania miastem, która zbankrutowała. Śmieszy mnie, że nowym otwarciem dla Jeleniej Góry ma być zastępca Jerzy Łużniak, który przez te 12 lat współrządził miastem. Pan Łużniak jako wicemarszałek nic dla miasta nie zrobił – widzę to po brakach w infrastrukturze, gdzie się okazuje, że nie ma żadnych projektów przygotowanych, a komunikacja jest kluczem. Nie sądzę, żeby wypalony Jerzy Łużniak miał lepszy pomysł od wypalonego Marcina Zawiły i myślę, że nie uzyska poparcia mieszkańców.

I.Ł.: Problemem miasta jest m.in. to, że wiele kluczowych obszarów nie tylko nie zostało rozwiązanych, ale nawet nie było próby ich rozwiązania. Od wielu lat podnosimy kwestię budownictwa komunalnego. W naszej ocenie jedną z przyczyn depopulacji miasta jest to, że młodzi ludzie przy stosunkowo słabych zarobkach i słabo rozwiniętym rynku jeśli chodzi o mieszkalnictwo – zmuszeni są wyjeżdżać z Jeleniej Góry. Typowa deweloperka dla wielu ludzi jest nieosiągalna. Kolejnym problemem jest oświata – brak wizji i wsparcia dla szkół. Od wielu lat nierozwiązana jest kwestia sportu – w jaką stronę ma się rozwijać. Takich obszarów w mieście jest bardzo dużo. W zasadzie cały czas rządzi ta sama grupa ludzi, w naszej ocenie to nie będzie nowe otwarcie, nowa jakość.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Drzymały do remontu

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (75) Dodaj komentarz

~ 20-03-2018 8:23
W skrócie mozna by powiedzieć że się odbyły,prezydent wytrwał na posterunku mimo zmasowanej nagonki szczególnie przez ostatnie 2 lata.Niespełnone obietnice to wina wstrętnego PiS-u.Czekamy teraz na kwotę odprawy jaka sobie przyznają za sprawne zarzadzanie miastem
~Pisowskie skamlanie 20-03-2018 10:39
do: ~ (8:23)
Niestety PiS mimo ogromnych możliwości nic dobrego, jeśli chodzi o poprawę komunikacji, dla naszego miasta nie zrobił. To posłowie PiS odrzucili projekt zabezpieczenia 100 mln zł na budowę łącznika do S3, nic PiS nie robi dla budowy obwodnic Pasiecznika i Chmielenia na drodze do Zgorzelca, brak zainteresowania PiS budową pasa na lotnisku, brak zainteresowania PiS dla budowy drugiego pasa na obwodnicy Maciejowej,... Natomiast tylko słychać nieustanne narzekania, płacz, kwękanie, użalanie się na poprzedników. Z takim podejściem drogi PiSie zostaniecie do końca w opozycji
~bk 21-03-2018 7:47
do: ~Pisowskie skamlanie (10:39)
a co ma prezydent JG do Pasiecznika, czy Chmielenia?
~To wina PiS 21-03-2018 9:42
do: ~bk (7:47)
Słusznie, nie ma. Ale PiS jako partia z miażdżącą przewagą w parlamencie może i to chodzi w tym wpisie. To nie prezydent buduje państwowe drogi, to buduje rząd. Dodajmy: całkowicie pisowski. Sytuacja jest beznadziejna. Będzie jeszcze gorzej, jak UE przestanie dawać pieniądze. A zapowiedziała, że zbliża sie koniec kroplówki. Co nam zostanie? Procesje, modły i pyskowanie. Ale na kogo pyskować? Dlatego PiS przykręca społeczeństwu śrubę i niszczy demokrację, bo tylko dyktatura będzie w stanie opanować możliwe protesty i bunt.
~ 21-03-2018 22:16
do: ~ (8:23)
Poczekamy ,zobaczymy , policzymy ... i porównamy z kwotami jakie sobie wyplacą ci, ktorzy przejmą wladzę. ( Nie wiem jakiej opcji, mogę się domyślać lub nie bo to nie ma ZUPEŁNIE znaczenia ). Porównamy kwoty jakie sobie pozwolą przyznać już na STARCIE, za ... potencjalny trud sprawowania wladzy. Tak na zapas,żeby było łatwo do przyzwoitego poziomu dodawać jeszcze i jeszcze nieprzyzwoite kwoty.
~ja 20-03-2018 8:29
"Myślę, że on też przeczuwał, że te dwie kadencje nie były udane i bał się przegranej"... gdyby pierwsza nie była udana to nikt Zawiły by nie wybrał na drugą kadencję. PIS-owskie bicie piany. Teraz to będzie się działo!
~Jan Koń 20-03-2018 8:41
1. Czy rozliczono już termy? Miasto wpompowało tam wiele milionów za wykonawcę który zszedł z placu budowy (Tiwwal i Holma). 2. Co ze sprawą Focus Mall? Parkridge Retail zbankrutował, czy wszystkie działki odzyskano? 3. Lotnisko. 4. SKM 5. Ulica Krakowska jak poligon dla czołgów. 6. Pałacyk. 7. Nowowiejska- zjazd do obwodnicy, itd, itd ...
~Będzie wesoło 21-03-2018 9:58
do: ~Jan Koń (8:41)
Jak zacznie rządzić PiS zacznie być pisowski porządek: zapełnianie więzień/ mniejsza o to, czy winni/, zaglądanie kobietom pod spódnice, rodzenie potworków /które będą umierać w potwornych cierpieniach na oczach matek/, rozliczanie za poziom patriotyzmu, bezustanne procesje, prowadzenie pod karabinem do spowiedzi /jak przed wojną/, wprowadzenie 4 godzin dziennie religii dla uczniów, odbieranie emerytur dla nie swoich,...
~Mieszczanin 20-03-2018 8:49
Nie jestem związany z żadną Partią i od urodzenia ślepo kocham to miasto mimo jego wad i mimo chwilowego mieszkania w stolicy województwa i tak tutaj wróciłem mając obecnie dwadzieścia kilka lat.. serce boli jak się patrzy na zastój i niewykorzystane potencjał miasta.. jednak brak nam kandydatów-ludzi stąd bezpartyjnych i mlodych.. mających coś do powiedzenia. Nikt niezależny i młody nie wystartuje w wyborach bo wiadomo jakie są układy a ludzie i tak wybiorą nazwiska które już znają. A może takkino czas na kompletną zmianę pokoleniowa?
~ 20-03-2018 9:18
do: ~Mieszczanin (8:49)
"...czas na kompletną zmianę pokoleniowa?"Ta zmiana pokoleniowa uaktywnia się na forum Jelonki.Samymi roszczeniami i krytyką niczego nie zbudujemy.
~milosciwy 20-03-2018 9:17
JG bez "czerwonego sweterka" juz nigdy nie bedzie taka sama...... :-( BEDZIE LEPSZA!!!!! :-)
~aa 20-03-2018 9:20
Jak mi się marzy, żeby Jelenia zajął się ktoś młody energiczny ze świeżymi pomysłami... Tak wiem, za marzenia nie karają.
~Jestem za 20-03-2018 9:35
do: ~aa (9:20)
Byle by tylko nie był z pisu!
~ 20-03-2018 11:39
do: ~aa (9:20)
konkretne nazwisko poproszę....
~Zyga 20-03-2018 9:29
Młodych ,energicznych z pomysłami to stare ratuszowe lisy od razu sprowadzali na ziemię.Jelenia góra to skala mikro tego co działo sie w kraju pod rzadami PO.
~Pi 20-03-2018 9:30
Tak jak inni / PiS uważam, że Pan Łużniak jest słabym kandydatem ale ta czarna propaganda jest trochę dziwna. Partia każe to partyjni mówią niecała prawdę:: - Akurat za czasów Łużniaka jako wice marszałka zmodernizowano kolej Wrocław- J.G. - skrócono czas przejazdu z 4 do 2 godzin. Obwodnica (Al. Solidarności to też ten okres). Można by chcieć więcej ale nie było zero czyli nic. Co do budownictwa komunalnego: Po co miasto oddaje mieszkania komunalne za 1% wartości i tworzy w centrum slumsy ? I co teraz budować nowe i znów rozdać? Każdy mieszkaniec wie, że 1/3 mieszkań w J.G. stoi PUSTA !
~ad 20-03-2018 9:30
głupi naród zamieni czerwony sweterek na kolegę zastępce,a potem narzeka że jest źle w jelonce
~Tosia 11 20-03-2018 9:38
Czy jeleniogórska prawica ma dobrego kandydata? Jakoś nie widać. Znowu oddacie miasto walkowerem. Krytykować nie trudno.Turniej wziąć się do roboty.
~Mieszczanin 20-03-2018 10:49
Nie mówię tu o żadnym skomleniu.. problem jest jak ktoś pisał wyżej-stary beton blokuje i zniechęca młodych.. powiedzmy że sam mam 28 lat i chciałbym coś zmienić? I kto mnie poprze? I nie chodzi tu też o krytykowanie danej opcji tylko o to żeby oni robili coś dla ludzi - rozwój turystyki infradtruktury komunikacji przyciągania ludzi..
~jeżozwierz1 20-03-2018 10:55
Panie Prezydencie Łużniak. Ma Pan taki zwrot-wytrych: "Będziemy się przyglądać sprawie. Wrócimy do niej." Kiedy problem Pana przerasta, lub kiedy w swojej niepopularnej ocenie zdarzenia jest Pan sam - wyślizguje się Pan "elokwencją polityczną", czyli gadaniem bez sensu. Miał Pan się przyjrzeć wycinanym masowo zdrowym drzewom w 2017 r. przez właścicieli gruntów, i co? W Jeleniej Górze zaczęli ogławiać drzewa zostawiając łyse pnie jak przydrożne pręgierze. Nasadził Pan na Wróblewskiego 100 lip i zostało z nich kilkanaście, bo "nie przewidział Pan rozpoczynania budów na sprzedanych działkach. Wie Pan o sprzedaży gruntów, które jeszcze w lecie 2017 odwiedzane były przez turystów jako tereny - można rzec - zabytkowe , z platformą widokową na panoramę Karkonoszy i stawów podgórzyńskich , jako spuścizną po rodzie Schaffgotschów, czyli góra Czubek (388 mnpm), a która jest ogrodzona. Czyżby na poprawę warunków zamieszkiwania właściciela gruntów poniżej góry od strony Cieplic? Panie Prezydencie Zawiła - odebrał Pan już od dłużników pożyczone im kiedyś 100 tys.PLN. Z pewnością JTBS i Tanie Mieszkania już się odkuły - jak zapewniał Prezes Pan NW. A może nie - w 2014 dostali z Wodnika 3,5 mln PLN pożyczki i do dzisiaj Wodnikowi nie oddali - poszli na układ gruntowy. Etc, etc... Prezydent USA nr 6 - John Quincy Adams napisał w 1800r.:" Nic nie może być piękniejszego nad położenie samej Jeleniej Góry: pięknie zbudowane miasto z wieloma okazałymi budynkami w dolinie, otoczone wzgórzami ze wszystkich stron, ze wspaniałym widokiem na Karkonosze." Do przemyślenia przed wyborami 2018.
~drzewa 21-03-2018 13:01
do: ~jeżozwierz1 (10:55)
i okazało się ,że drzewa wycinali bo PIS im pozwolił... nie zapominaj . LEGALNIE !!!
~Boss 20-03-2018 10:59
Problemem miasta nie jest tylko sam Zawiła ale to całe towarzystwo partyjnych kolesi z wszystkich opcji które od 30 lat wykorzystuje Jelenią Górę do własnych interesów potrzebna jest akacja czystka która wymiecie tych darmozjadów ze wszystkich instytucji publicznych ,szkół,szpitali ,urzędów spółek miejskich
~6 20-03-2018 11:15
do: ~Boss (10:59)
Pis jest dobry w czystkach.
~normalny 20-03-2018 11:07
to nie są politycy, tylko miglanci. Tacy sami miglanci jak Zawiła. Zawiła nie będzie startował, bo to kolega Piniora i coś mu szukają...
~ghostbusters 20-03-2018 11:22
Jestem ogromnie ciekaw co teraz będzie. Kiedy przegrał wybory moskiewski doktorek wydawało się, że gorzej być nie może. Jednak gwóźdź do trumny wbił Obrębalski. Następnie wrócił Zawiła i ponownie zawiało PRLem. Wąsik i czerwony sweterek na lekkim garbie. Parodię westernu zobaczymy jak w wyborach wystartuje lepka Zosia.
~Jacko 20-03-2018 11:49
do: ~ghostbusters (11:22)
Pajac z ciebie. A jakie to gwoździe wbił ten Obrębalski. Za jego kadencji miasto zaczęło się rozwijać, wiele inwestycji. To był bardzo dobry czas dla Jeleniej Góry
~ghostbusters 20-03-2018 12:01
do: ~Jacko (11:49)
Taki był chaos, że ludzie tęsknili za poprzednikiem 😝
~Brain 20-03-2018 18:01
do: ~ghostbusters (12:01)
Chaos to chyba w twej tępawej główce od dawna gości
rymcycymcy 20-03-2018 11:47
PiS trzeba brać podstępem ! :) ..przed wyborami ogłosić plan "Powszechnej Demolki Wszystkiego Co Działa" ...PiS po wygranej postanowi zlikwidować coś ...więc zacznie od PDWCD ! :) ...i w ten sposób odrobina normalności ma szansę na przetrwanie czasu dobrych zmian ! :)
~ 20-03-2018 12:32
do: rymcycymcy (11:47)
Ale bełkot! O co co chopie chodzi? Myślisz, że znaczek " :)" nadaje tym bredniom jakikolwiek sens?
rymcycymcy 21-03-2018 0:52
do: ~ (12:32)
Nie dziwi mnie Twe niezrozumienie tekstu pisanego ! :) ...ledwie 10 % Narodu Wybranego pokonuje progi uczelni wyższych ! Przy czym to kobiety windują statystykę w górę. O ile rozumiesz co to % poza etykietą oznacza i co to takiego statystyka ;) ..no bo o kobietach, to pewnie już coś tam w necie się dowiedziałeś ? ;)
~ 21-03-2018 7:46
do: rymcycymcy (0:52)
Nie wysilaj się, bo mizerota intelektualny jesteś. Tłumoki wdodatkuty upierdliwy. Wydaje ci się, że jesteś dowcipny, ale jesteś tylko autorem " dowcipasów " żenujących " i męczących. Jeżeli musisz się tłumaczyć ze swojego ciężkiego dowcipu, to znaczy, żeś śmieszny.
~ 21-03-2018 8:19
do: ~ (7:46)
W tekście wyżej chochlik mi zmienił, ale z prawdziwą przyjemnością poprawię i jeszcze raz : / .../ Tłumok i i w dodatku upierdliwy.
~ 22-03-2018 14:03
do: ~ (12:32)
Kolo nie pytaj się, bo nie załapiesz ! Idiotopisy z suwerena 50 proc. jak dobry bimber,aluzji nie pojmują.Nie ten aparat mózgowy. No, elektorat przecie ...
~ 22-03-2018 15:29
do: ~ (14:03)
I ...tka +
~ 22-03-2018 15:38
do: ~ (14:03)
1. idiotopis, 2. suweren 50 %, 3. jak bimber . Dalej się i..tko masturbujesz i dalej nie masz orgazmu? Może nie masz Punktu G boś baba, nie kobieta?
~lesław 20-03-2018 11:51
P. Zawile najlepiej wychodziły wiece KOD. W tym jest dobry no i p. Łużniak oraz całe to towarzystwo. Kiedy mieszkańcy naszego miasta wymienią to lewicowe PZPRowskie elity.Czas dać szansę innym , dla dobra Jeleniej Góry.
~wyborca nie pis 20-03-2018 12:53
a Prosze powiedzieć z Pisu mieliście podać kandydata i co i jak zawsze mydlenie. Nigdy Pisu łamiącego jawnie prawo stosujacego retorykę , której nikt by sie nie spodziewał. Dzielącą ludzi na tych od naczelnika i od tych co go nie popierają. Wolę już Zawiłę i Łużniaka przynajmniej kulturę mieli polityczną
~gostawiec 20-03-2018 12:53
My zapamiętamy pana Zawiłę z ogromnej podwyżki za czynsz za mieszkania komunalne.Niech pan więcej nie pokazuje się mieszkańcom Jeleniej Góry. Już mamy pana serdecznie dosyć.!!!
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 20-03-2018 13:22
no dokładnie tak : podwyżki czynszu za lokale komunalne, podwyżki cen weody, nie wybudowali choćby jednego bloku z mieszkaniami komunalnymi dla ludzi którym bank nie udzieli kredytu bo mają za niski dochód bo pracują w markecie na zabobrzu za 1200 netto do ręki a nie za 1500euro, krakowska leży odłogiem, łomnicka szkoda gadać gdzie oni byli przez 8lat i wcześniej no gdzie
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 20-03-2018 13:25
może trzeba zaproponować obecnej radzie miasta aby nie kandydowali już nigdy więcej i tym co zasiadali w radzie miasta przez ostatnie 20lat też ich trzeba pogonić z jeleniej - jeżeli będą kandydować to znaczy że nic się nie zmieni - WSZYSCY IDZIEMY DO WYBORÓW I SKREŚLAMY WSZYSTKICH KANDYDATÓW NA LISTACH CO JUŻ BYLI W RADZIE MIASTA ONI SIĘ NIE NADAJĄ, ILOŚĆ GŁOSÓW NIEWAŻNYCH MOŻE SPOWODUJE INNE MYŚLENIE tych pseudo polityków
~powołaj sobie 20-03-2018 13:30
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (13:25)
Powołaj Komitet Wyborczy i głosuj na osoby zgłoszone przez ten komitet.Myśl pozytywnie o ludziach albo zamilcz.
~ 21-03-2018 22:19
do: ~powołaj sobie (13:30)
Awansem dałam lapkę w górę /być może naiwnie /przyjmując,że myśl pozytywnie o ludziach oznacza o WSZYSTKICH !
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 20-03-2018 13:28
i trzeba tak długo ich skreślać wszystkich aż nie będą kandydować i powtarzać wybory heh tak długo aż na listach wyborczych będą sami nowi młodzi ludzie
~uważaj ... 20-03-2018 13:34
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (13:28)
uważaj bo się zachłyśniesz , albo udar i będziesz wąchał kwiatki od korzeni
~Ala 20-03-2018 14:02
Łużniak na pewno byłby dobry.Popieram go.
~ 20-03-2018 14:10
Za rządów prezydenta Zawiły nie było tak źle. Proszę zauważyć, że objął stanowisko po Obrębalskim i cokolwiek zrobił było rewelacją w porównaniu z rządami poprzednika.Sukcesem jest też, że "oddelegował" Zofię Czernow w posły i rozpoczął samodzielne sprawowanie funkcji i osobiste odpowiadanie za decyzje.
~Brrrr 20-03-2018 18:06
do: ~ (14:10)
Chyba obawiasz się Obrębalskiego, że tak na niego plujesz. Zawiła czy Łużniak to przy nim pikusie leniuszki lansowane przez lokalne pseudomedia
~ 20-03-2018 14:22
A ja nie mogę się doczekać komentu Marcina Faflika, wybitnego regionalnego intelektualisty i stratega "Dobrej Zmiany".
~wyborca nie pis 20-03-2018 16:09
do: ~ (14:22)
on dopiero zbiera w sobie siły :) aby poobrażać ludzi a może te opony wykopuje z tej ziemi lub budynek w końcu pikny rozbiera co jest ozdobą Cieplic? Któż to wie, niezbadane są wyroki dobrej zmiany :))
~krzyk 20-03-2018 14:24
A co ? Budują jakieś nowe muzeum ?
~klątwa 20-03-2018 14:27
nad miastem.Dlaczego od dziesięcioleci nie może wybrać dobrego gospodarza.?A do tego fatum pisiaczej gospodarki.i oddanie przez SLD wojska .Jak Jasiński ,ten od Orlenu ,zakupił Mozejki to sprzeda łlitewskm golod Jelfę.A ten od goleni zażyczył wojska w swoim mieście..Nie było odważnych aby oponować .Bo byli podŁokietkami tych z Warszawy.A dramat prezydenta taki, że z nimi musiał mieć koalicje..Wczoraj pokazali jak burmistrz Wołomina ,krucha kobieta walczy od 4 lat z pisiakami.Zaproście i wybierzmy ją.Bezjajowców i karierowiczów pogonić.
~Józef 20-03-2018 15:36
Czy jest prawdą , Pan Zawiła będzie kierował kodem
~Gość 20-03-2018 16:17
Dość rządów nieroba i lenia śmierdzącego ,wreszcie poszdł PO rozum do pustej głowy że to nie miejsce dla takiego zwolennika KOD-omitó teraz pewnie tam go serdecznie POwitaja bo na każdą ich demonstracje biegał jak szalony wiec PO wodzenia zdrajcy i nieudacznicy ,nikt z mojej rodziny i znajomych nigdy głosu nie odda na PO Nowoczesna bo to donosiciele i zdrajcy własnego NARODU pracz PO i Nowoczesna
~kościelny 20-03-2018 20:07
do: ~Gość (16:17)
Toż się poPISał swoim komentarzem...Chcesz o tym porozmawiać? :)
~ 21-03-2018 8:15
do: ~kościelny (20:07)
A ty się POpisałeś znajomością polszczyzny. " Toż " się ..., jak napisałeś, czy " toś " się ... Język polski to dla ciebie, jak wszystko, co polskie, język obcy ?
~ 20-03-2018 17:18
poproście Biedronia,może się zgodzi...
~... 20-03-2018 19:07
Pan M.Zawiła zostanie dyrektorem muzeum w Jagniątkowie , będzie chasał po Promenadzie Jagniątkowa i przy okazji wpadnie na kawkę do wiecznego radnego !
~feng shui 20-03-2018 19:15
do: ~... (19:07)
Po co mu to ? Tłumaczyć ludziom, że promenadę za milion trzeba przekopać, bo urząd zapomniał o kanalizacji w Jagniątkowie ?
~ 20-03-2018 20:33
Najwyższy czas na zmiany. A Pani, Pani Zofio powinna milczeć. Swoimi poczynaniami przynosi Pani wstyd miastu i sobie samej.
~paradise 20-03-2018 21:57
Jest nadzieja dla naszego miasta, to pewna mądra, rzutka, energiczna i skuteczna niewiasta.....ale czy zostawi ministerialny fotel? cała nadzieja w Pani Marzenie Machałek.
~jeleniogórzanka 20-03-2018 23:19
Jak nic znalazł sobie nową posadkę, bardziej intratną (dla nielicznych wiadomą), a przede wszystkim nie bedzie miał już na głowie milionowego publicznego długu. Zamiast robić wszystko, żeby się zmniejszył, to zachował się jak tchórz. No, ale czegóż można byłoby się spodziewać po takiej osobie?
~xxxL 4897 21-03-2018 10:35
do: ~jeleniogórzanka (23:19)
Gdzie sobie znalazł ?, konkretnie dowody
~Schengen 21-03-2018 1:02
Ja tylko chciałem pogratulować Panu Wilkowi. Jeszcze rok temu (podobnie jak kiedyś Pan Kukiz) - zarzekał się, że nie jest zainteresowany polityką. Gdy już wtedy wykazałem, że szykuje się do startu w tegorocznych wyborach strasznie się obraził... Jaki jest tytuł tego reportażu i kto się pierwszy wypowiada ? :)
~Jarek 21-03-2018 6:32
PO-PSL-SLD trzepakowe filozofy. Nikodemy Dyzmy--zamordowaliscie Nasze piekne miasto. Idziemy po was-wszyscy won.
~ 21-03-2018 22:24
do: ~Jarek (6:32)
Aaaaaa gdzie będziesz czekał ? Bo jakoś nie sądzę ,że będziesz w szpicy owej wycieczki ! Nie po mnie przyjdziesz /nb. już ci wspólczuję, gdybyś jednak do mnie zabłądził/bo nie masz po co, ale ciekawa jestem przebiegu wydarzenia! No to kiedy,kiedy ?,
~ 22-03-2018 15:33
do: ~ (22:24)
Leki, stara nudna babo, wzięte? Bo ja muszę brać przeciwwymiotne, jak cię czytam.
~julek 21-03-2018 15:33
Ktoś wie, gdzie planuje się osadzić Zawiła? Może w Cieplicach?
~s 21-03-2018 15:48
PiS robi dobrze dla wazeliniarzy prezesa !!!!
~do julka 21-03-2018 21:17
Taki właśnie ma plan .Raz już się udało z gabi teraz pora na siebie.
~major 21-03-2018 21:31
Jakoś tak jest, że określenie "politycy" budzi u mnie odruch wymiotny...Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem...
~sag 22-03-2018 8:25
Sędziowie z POtargowicy pojechali do Brukseli, by na forum Parlamentu Europejskiego poskarżyć się na Polskę. I to są polscy sędziowie ?, to raczej Palaki, pasożyci na naszej ziemi, ale nie POLACY .
~ 22-03-2018 14:08
do: ~sag (8:25)
Tacy sami Polacy, jak i pan vel Beniamin Kalkcostamcostam. Tyle samo krwi polskiej w nich płynie co u tego coś tam z kalką związane.Tylko suweren teraz kocha tego.... a potem będzie innnego. To są Polakow dzieje!
~julek 22-03-2018 9:27
Czyli atak na Przyrodnicze, czy jak to rozumieć? 2x Zawiła, 2x Muzeum?
~Vit 21-05-2018 16:36
Tacy prezydenci jacy wyborcy. Czerwona kotlina głosuje zgodnie z jej proweniencja albo na czerwony pomiot albo na bezideowa PO czy jej mutacje. Efekt jest taki, że miasto chyli się ku upadkowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą zdobyć więcej...  

Nad Śnieżnymi Kotłami

Drużyna Schetyny

Jacek Sutryk i Jerzy Łużniak o 21 tezach

PiS zaprezentował kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
603
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%