MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Policyjne patrole narciarskie na stokach

Wiadomości: Region
Środa, 1 lutego 2017, 8:05
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórskie policyjne patrole narciarskie czuwają nad bezpieczeństwem wielbicieli zimowego szaleństwa na stokach. W miniony weekend czuwały nad bezpieczeństwem na stokach w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie oraz na „Łysej Górze” w Dziwiszowie.

W niedzielę (29.01) jeleniogórscy policjanci: sierżant. Sierżant Michał Grześ i asp. Jarosław Żukowski wspólnie ze strażnikiem z Karkonoskiego Parku Narodowego pełnili służbę w Szklarskiej Porębie. Ponadto policjanci czuwali nad bezpieczeństwem narciarzy na „Łysej Górze” w Dziwiszowie. Była to st. sierż. Beata Sosulska –Baran oraz st. sierż. Rafał Gula.

W trakcie służby na Hali Szrenickiej w Szklarskiej Porębie policjanci pomogli turystce, która przewróciła się na wyciągu, a następnie głową uderzyła w stację końcową. Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy, gdyż poszkodowana straciła przytomność. Czekali do czasu pojawienia się ratowników GOPR, którzy przetransportowali ją do szpitala.

Z kolei w Dziwiszowie policjanci podczas służby odnaleźli 8-letniego chłopca. O pomoc w jego poszukiwaniach poprosił ojciec, który sam nie mógł go odnaleźć. Funkcjonariusze po kilkunastu minutach odnaleźli poszukiwanego. Ponadto policjanci uczyli dzieci jazdy na nartach, informowali narciarzy o bezpiecznych zachowaniach na stoku, pomagali kierowcom w sytuacji utrudnień w ruchu oraz zwracali uwagę, czy dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia stosują się do obowiązku jazdy na nartach w kaskach.

Zwracali też baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiali bez opieki, legitymowali osoby podejrzanie zachowujące się, zwracali uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnowali, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

- Funkcjonariusze czynią starania, aby na stokach obok regulaminów obiektów narciarskich znajdował się również dekalog narciarski opracowany przez FIS, który jest swoistym kodeksem drogowym na stokach. Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy – co roku policjanci, którzy pełnią służbę w patolach narciarskich uczestniczą w kursie udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważna umiejętność ponieważ często policjanci jako pierwsi muszą zareagować na sytuację zastaną na stoku czego dowodem może być pomoc turystce , która przewróciła się na wciągu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Znowu próba wyłudzenia pieniędzy od seniorów

Wyczyny męża po alkoholu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~i 2-02-2017 1:47
A gdzie wyniki ? Na razie to śmieszenie d...py a nie patrole !!! No chyba że zjazdy za friko !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zuchwała kradzież

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
172
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
15%