MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 sierpnia 2016, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: 112
Fot. Archiwum
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Policjanci sprawdzają w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego ciągów komunikacyjnych oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch.

- W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach tych szkół, gdzie jest zwiększony ruch pojazdów . Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.


- Już od pierwszych dni nauki policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień. Działania te będą w szczególności ukierunkowane na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli - dodaje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołaj nie zawiódł

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Zatrzymany miał narkotyki i broń z amunicją

Śmiertelny wypadek na quadzie

Pożar Hotelu Gołębiewski

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
785
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%