MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Policjantki z Jeleniej Góry na podium

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 maja 2016, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Sierż. sztab. Julia Kraińska oraz sierż. Beata Sosulska–Baran zajęły III miejsce na 21 drużyn w eliminacjach wojewódzkich do IV Ogólnopolskich Zawadów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Eliminacje odbyły się we Wrocławiu i składały się z testu z wiedzy teoretycznej oraz sprawdzianu praktycznego.

Jeleniogórskie policjantki z rąk komendanta wojewódzkiego policji insp. Arkadiusza Golanowskiego odebrały puchar, dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na półkoloniach o bezpiecznych wakacjach

Cieplickie place

Działania prewencyjne "Truck & bus"

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Joannak 5-05-2016 9:34
Miejmy nadzieję, ze policjantki wykorzystają swoją wiedzę w należyty sposób i będą przykladem dla kolegow po fachu. Może by tak szkolenie dla funkcjonariuszy, którzy nie zareagowali na Podwalu?
~ 5-05-2016 9:36
Panie policjantki były we Wrocławiu i rywalizowały o puchar (gratulujemy) szkoda że nie było ich w radiowozach które mijały mężczyznę ,który zasłabł http://www.jelonka.com/news,single,init,article,63068 .
~xx 5-05-2016 11:45
Jacy Wy wszyscy jesteście mądrzy, a sami nie pamiętacie o obowiązku udzielenia pierwszej pomocy ! Policja jest dysponowana do zdarzeń przez Dyżurnych ( o czasach i priorytetach interwencji tłumaczyć nie będę bo i tak nie zrozumiecie ). Jeżeli chwilę wcześniej było dźgnięcie nożem, które prawdopodobnie miało być usiłowaniem zabójstwa to zostały tam zadysponowane patrole, które być może widzieliście jak przejeżdżały koło Was. Ludzie ogarnijcie się, wstąpcie do Policji, spróbujcie pracy i jej żywota za max 2500 zł, a później komentujcie. Mdli mnie jak czytam Wasze komentarze. Z wyrazami BRAKU szacunku ! Nie pozdrawiam
~ 5-05-2016 12:27
Nie czytaj ,przełknij pączka,popraw ciemne okulary i dalej nie rób nic
~pff 5-05-2016 12:32
xx- nie reaguj na trollowanie,to karmi takich b...ków :) inna sprawa,to brukowe portale o lekko prawicowym zacięciu łykające każdy donosik na każdego . Tu już tacy komentarorzy siedzą. Połykają w niedziele opłatki od proboszcza ,to im daje monopol na wiedzę i mądrość. 12:27 - łaaaał,ale żaaaarrt,jeeeej,mogę być tfoim kolegom ???
~ 5-05-2016 12:37
jasne ,jak się w niedzielę spotkamy
~Joannak 5-05-2016 14:39
Na mdłości jest dobra herbatka z imbirem :-) Pozdrawiam cieplutko i zdrówka życzę.
~xxx 5-05-2016 14:53
Gratulacje i dalszych sukcesów! Jesteście Wielkie !
~ 5-05-2016 18:08
pff-ale burak
~Nie do wiary 5-05-2016 19:31
Fakt, że było dźgnięcie nożem koło Atrapy, nie oznacza, że trzeba reagować obojętnie w obliczu innego zdarzenia. Policja ma radio w każdym radiowozie i widząc, że coś się stało powinna wezwać "posiłki" i oznajmić ten fakt przez megafon, jeśli sama jedzie na zdarzenie. Jak się jednak okazało jechały dwa patrole, drugi został zatrzymany przez trzeźwo myślącą osobę poprzez wybiegnięcie na ulicę, bo i tamten nie zatrzymałby się. Nawet, gdy przechodzień udzielał pomocy, policjanci w radiowozie nie wiedzieli przecież, czy nie trzeba było dodatkowej pomocy, ani co się dokładnie wydarzyło. Zdobywają jedni z drugimi medale, ale, gdy trzeba pomóc, radiowozy przejeżdżają obok i mają to w głębokim poszanowaniu. Wstyd i ujma dla munduru!
~ja 5-05-2016 22:23
Jula i Beatka - GRATULACJE!!! Jesteście naj...
~pff 6-05-2016 8:03
a tak btw,co tak własciwie stało się typowi,ktry strasznie potrzebował pomocy,poza tym,że przedobrzył z browarem ? ja rozumiem,że ten,który przybiegł z tym do redakcji nie miał mozliwości ustalenia,ale szanowni "dziennikarze" ? ~nie do wiary -oznajmić przez megafon ,a to dobre :) komu? mieszkańcom ? uwaga uwaga,na ulicy ktoś lezy,podejrzenie dżumy,proszę nie wychodzić z domów :D
~Do pff 7-05-2016 15:10
No właśnie,gdy ktoś leży na ulicy, zaraz pada podejrzenie, że przedobrzył z browarem, wódką i innymi trunkami alkoholowymi. A może osoba ta doznała zasłabnięcia - niewydolności krążeniowej, zawału serca, udaru, wylewu krwi do mózgu? Dlaczego z góry oceniasz? Dzięki takiej właśnie znieczulicy umierają ludzie, bo ktoś, zakłada, że leży pijany. Nawet pijanemu należy pomóc i wezwać policję, by ta dała go do izby wytrzeźwień. W zimie pozostawienie takiego człowieka samemu sobie grozi zamarznięciem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Brak wyobraźni kierowcy

Urodzinowy prezent z finałem w sądzie

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
498
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%