MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Wtorek, 17 września 2013, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: 112
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37–letniego mieszkańca gminy Stara Kamienica, podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz o uprawę konopi indyjskich.

- Policjanci w budynku gospodarczym, należącym do 37-latka, znaleźli w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu 32. sadzonki konopi indyjskich oraz susz, z którego można wyprodukować ponad 600 porcji handlowych marihuany. Były tam też lampy, wentylatory i inne przedmioty mogące świadczyć o uprawie. Łączna wartość ziela i marihuany wynosi kilkanaście tysięcy złotych – informuje rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

Za uprawę oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Uratowali desperata

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~ 17-09-2013 10:34
"Łączna wartość ziela i marihuany " A Wam o co tym razem chodzi redaktory?
~Blądimać 17-09-2013 11:06
Tak oto niszczy się polskie rolnictwo ;)
~ 17-09-2013 11:08
"ziela i marihuany".....ZIELE....hm....bardzo profesjonalne okreslenie na srodek odurzajacy.
~Orazmora 17-09-2013 11:33
Jako rzekł ktoś mądrze lepiej aby wszyscy młodzi ludzie palili jak smoki marihuanę niż mieli by siedzieć w więzieniu. Zmiany w umyśle jakie powoduje pobyt w więzieniu są bardzo szkodliwe dla w szczególności dla społeczeństwa i nieodwracalne. Szkoda biednego pasjonata hodowli roślin. To prawdziwy i zdolny rolnik ,którego cieszy zarówno gdy obrodzi mu wiśnia w ogrodzie , wyrośnie dorodny koper czy też smaczny ziemniak ale również pasjonuje go wszelka roślina zagadkowa , egzotyczna . Jakże odmawiać hobby człowiekowi . Gdzie wolność pytam ?
~Orazmora 17-09-2013 11:36
przepraszam miało być " a w szczególności"
CН.W.D.P. 17-09-2013 11:40
POZNAŁEM OSTATNIO CZŁOWIEKA... TO ZNACZY POZNAŁEM GO WCZEŚNIEJ, ALE OSTATNIO SIĘ DOWIEDZIAŁEM, IŻ ON W ŻYCIU NIC NIE UKRADŁ!! TO ZNACZY UKRADŁ RAZ W DZIECIŃSTWIE JEDNO JABŁKO, ALE GO ZŁAPALI... NO I TEGO CZŁOWIEKA ZAMKNĘLI DO WIĘZIENIA... SPOŁECZEŃSTWO GO ZAMKNĘŁO... BOWIEM SPRZEDAWAŁ LUDZIOM SZCZĘŚCIE W WORECZKACH.
CН.W.D.P. 17-09-2013 11:46
Na świecie są miliony ludzi, którzy współczesnego świata nie są w stanie zaakceptować na trzeźwo. Jest coraz ciaśniej, coraz trudniej. Gatunek ludzki nie zrodził się w środowisku, które dopadło go w ostatnich latach. Niektórzy skaczą z mostu, inni odkręcają gaz. Lekarze przepisują im straszne ilości prozacu i xanaxu, aplikują masowo substancje zacierające rzeczywistość, byle tylko pacjent był w stanie poradzić sobie ze światem. Specjalnej różnicy między valium i trawą nie ma. To środki przetrwania dla milionów ludzi różnych zawodów. To towar dla niewolników. Dla wszystkich, z politykami, żołnierzami, dziennikarzami włącznie.
~Orazmora 17-09-2013 11:49
jak to społeczeństwo? O prawach decydują posłowie radni , urzędnicy a jakoś nie widać aby spełniali wole to czego chcą ludzie. Nie mamy demokracji bezpośredniej nie mamy nawet ateńskiej . Politycy postępują wbrew temu czego chcą wyborcy jedynie w hasłach wyborczych judzą. Odmawia się nawet coraz częściej ludziom prawa do referendum. Podstawowa zasada wolności - CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA ! NATOMIAST KIEPSKIE PRAWO MOŻE WYRZĄDZAĆ KRZYWDĘ NISZCZYĆ ŻYCIE WIELU LUDZIOM A ŻYCIE JEST JEDNO !
CН.W.D.P. 17-09-2013 11:51
Co zrobić ze światem, który zmusza cały gatunek ludzki do powolnego i masowego uciekania w narkotyczny virtual? Światem w którym 300 tysięcy młodych Polaków ma kłopot z prawem, bo zostali namierzeni z ,,niewielką ilością"? -Uczynić świat pełnym realnych możliwości samospełnienia młodych. Uczynić życie ciekawszym od virtualu. Zafundować ludziom edukację i prawo wyboru - wszystko to razem. Narkotyki mogłyby być zupełnie legalne i to wszystkie - mało kto by po nie nie sięgał. Szkoda by mu było czasu.
~Orazmora 17-09-2013 11:54
Dokładnie i to powyższe twierdzenie przyszło mi do głowy kiedy wspominam liczne sytuacje jak lekarz zgodnie z literą prawa ale czy zgodnie z sumieniem i rozumem i zasadą po 1 nie szkodzić przepisywał moim bliskim i dalszym rodzinie i znajomym środki po których co niektórzy mieli zapaści a nawet odeszli z tego świata ! Biedny rolnik zamiast brać dotacje unijne i siedzieć na dupie , używał wyobraźni i miał własna inicjatywę ,poglądy itd.
CН.W.D.P. 17-09-2013 11:55
http://opinie.newsweek.pl/holdys-o-narkotykach-holdys-o-uzaleznieniu-od-narkotykow,95355,1,1.html
~gosc123 17-09-2013 11:58
I znowu spektakularna akcja policji! Śmiechu warte, lepiej znajdżcie tych co rozprowadzają Czecha w regionie! Czy nikt nie widzi ile młodych osób opanował już ten narkotyk! To nie marihuana jest problemem tylko nowoczesna metaamfetamina! Policja do roboty a my popierajmy WOLNE KONOPIE! SADZIĆ , PALIĆ , ZALEGALIZOWAĆ !
CН.W.D.P. 17-09-2013 12:10
~Orazmora, WSKAŻ POLITYKA, KTÓRY JAKO "KIEŁBASĘ WYBORCZĄ" SERWOWAŁ OPOWIEŚCI O LEGALIZACJI, A PO ZWYCIĘSTWIE W WYBORACH ZAWIÓDŁ W TYM SZCZEGÓLE SWOICH WYBORCÓW??
~mm 17-09-2013 12:11
a czy mial dotacje unijne na hodowle?
CН.W.D.P. 17-09-2013 12:19
ŻEBY NIE BYŁO... TEŻ JESTEM, JAK KAŻDY CZŁONEK SPOŁECZEŃSTWA, CHOĆ CZŁONKIEM NIE JESTEM, PRZECIWNY NARKOTYKOM!! Z TYM, IŻ JA JESTEM PRZECIWNY RÓWNIEŻ KARANIU NIE TYLKO ZA NARKOTYKÓW POSIADANIE, ALE KARANIU W OGÓLE... GDYŻ JA JESTEM ZWOLENNIKIEM ALTERNATYWNYCH ROZWIĄZAŃ - ZARÓWNO DLA NARKOTYKÓW, JAK I KAR WSZELAKICH...
~Ula 17-09-2013 12:34
Po co za to karać? Legalne powinno być, bo nie każdego stać na psychiatrę, a na NFZ długie kolejki. Co komu szkodzi ziele, ułatwia tylko życie, które niejednokrotnie jest do d... A co do demokracji... to u nas NIE MA! Głosować każą na jakieś obce nazwisko, referendum nie robią, nawet nie pytają społeczeństwa w sondażach o zdanie! Nie ma demokracji ani trochę! Gdyby była to ZIELE dawno by zalegalizowali.
~ 17-09-2013 12:47
Palikot nie stanowił dla mnie nigdy autorytetu o politykach piszę wszystkich maja za dużA władze a nie są kompetentni .Demokracja sprawdza się tylko w małym kręgu dlatego to ulica i jej mieszkańcy powinni decydować o swoich prawach. Ponadto my Polacy mamy postkomunistyczna schedę Wytępiono inteligencje i arystokracje zmieszano z chamem i chłopem oraz mieszczaninem i kupcem dotychczas nie wyklarowało się z tego nic pozytywnego. Społeczeństwo np. duńskie potrafiło żyć w dostatku nawet w ustroju z dużą dozą socjalizmu ale kiedy ostatnimi czasy zaczęto im mieszać w tradycji to i tam już kradną rowery i samochody itd. Proszę przeczytać przedwojenną powieść Gustawa Morcinka z podróżny do Danii " Duńskie serce" i porównać ja z sytuacja obecna wyciągając wnioski.
~Orazmora 17-09-2013 12:53
Tusk obiecywał okręgi jednomandatowe - nie dotrzymał słowa a jako osoba publiczna i odpowiadająca przed narodem powinien ponieść karę. Jeden mandat to jedna odpowiedzialna gdyż nie ma żadnej innej jeżeli nie spełnia oczekiwań to ma wilczy bilet. W ten sposób wygrał raz w Polsce niejaki pan Stokłosa . Wszyscy byli zbulwersowani jak to wszędzie wygrała Solidarność a w jednym okręgu Stokłosa dlatego ze ludzie którzy na niego głosowali wiedzieli ze chcą go na zarządce na inicjatora ,ze mieli do niego zaufanie gdyż znali go osobiście
CН.W.D.P. 17-09-2013 12:53
~Ula, NIE GADAJ GŁUPOT... A JAK NIE OGARNIASZ TEMATU, TO W OGÓLE MILCZ. MILCZ I POSŁUCHAJ: ZAŁÓŻMY, IŻ POŁOWA LUDZI W KRAJU POLSKIM JEST ZA LEGALIZACJĄ, A POŁOWA ZA KARANIEM, A TY JESTEŚ POLITYKIEM, KTÓRY CHCE WYGRAĆ WYBORY... I TERAZ TA POŁOWA, CO JEST ZA LEGALIZACJĄ, MA W ... RZĄD I POLITYKÓW, ZAŚ TA POŁOWA OPTUJĄCA ZA KARANIEM CHĘTNIE PÓJDZIE DO URNY WRZUCIĆ KARTECZKĘ Z NAZWISKIEM POLITYKA, KTÓRY BĘDZIE KARAŁ... I TERAZ TY: CZYJĄ WEŹMIESZ STRONĘ??
~Orazmora 17-09-2013 12:55
Nie przejmuj się Ula masz rację nie ma demokracji . Do CHwdp Ula nie pisała czy demokracja jest dobra , skuteczna itp tylko ,ze jej nie ma !
CН.W.D.P. 17-09-2013 13:03
~Orazmora, TY TEŻ SIĘ NIE PRZEJMUJ - BRAK ROZUMU, TO NIC TAKIEGO STRASZNEGO... MOŻNA Z TYM ŻYĆ, A NAWET PRACOWAĆ W "BIEDRONCE" LUB "DREXIE"...
CН.W.D.P. 17-09-2013 13:05
AHA... CHYBA ZMIANĘ ZARAZ ZACZYNASZ?? WSKAKUJ NA ROWER I DYMAJ!!
CН.W.D.P. 17-09-2013 13:13
DODAM JESZCZE, CHOĆ NA TO PEWNIE NIE BĘDZIE PRZYZWOLENIA SPOŁECZNEGO, WIĘC MODERATOR ZADZIAŁA, IŻ RAZ W TYGODNIU WYPIJAM CZTERY PIWA ORAZ W TYM SAMYM CZASIE ZAOPATRUJĘ SIĘ U ZNAJOMEGO DOSTAWCY SZCZĘŚCIA W PORCJĘ HANDLOWĄ O WADZĘ 0,75 GRAMA, KTÓRĄ TO ZAMIENIAM WSPÓLNIE Z NARZECZONĄ W DYM O WŁASNOŚCIACH EUFORYZUJĄCYCH, RELAKSUJĄCYCH I USPOKAJAJĄCYCH ORAZ SKŁANIAJĄCYCH DO WYCIĄGANIA WNIOSKÓW Z WYDARZEŃ MINIONEGO TYGODNIA... A TYMCZASEM SPADAM DO RESTAURACJI ZJEŚĆ OBIAD, GDYŻ ROK SZKOLNY SIĘ ZACZĄŁ I W TYGODNIU OBIADÓW NIE GOTUJĘ, JAKO IŻ DZIECI NIE MA W DOMU...
~Orazmora 17-09-2013 13:21
Brakiem rozumu jest niestety twój artykulik z nocnika ( dla niewtajemniczonych Newsweek ) Gdzie Hołdys w ramach samo-reklamy opowiada swoje życie aby na końcu zacytować czołowego logika i mózgowca kraju znanego ze stwierdzenia " Jestem za a nawet przeciw " I któż tu ma brak rozumu powołując się na takich logików cóż no comments ! Dodam tylko ze powyższy pan H. i Chwdp są bodajże zgodni ,że problem narkotyków rozwiąże się gdy kapitalizm nie będzie tak kapitalistyczny a ludzie będą edukowani. To gorzej niż demagogia to brednie . Argumenty pana chwdp są żadne czyli abym wsiadła na rower? No cóż pan chwdp jak widać nie znalazł zapewne pracy nawet w biedronce itp. co wedle jego rozumowania świadczy ,ze jest bezmózgowcem.
~Orazmora 17-09-2013 13:53
Ta lecisz na obiad do stołówki szkolnej za 5,50 zł bo na bezrobociu i z takim brakiem wyobraźni aby siedzieć tylko całymi dniami i nocami na jelonce to zapewne masz to co z tych puszek i butelek po piwie uzbierasz. A może opłaca cie policja do prowokacyjnych gadek bo gdyby tak nie było to byś się bał pierdzielić ,że palisz środki odurzające gdyż w ramach paragrafu 62 art.1 , 2, 3 siedział byś już razem z tym nieszczęsnym rolnikiem.
~kola 17-09-2013 14:12
..... prawda, Moja Prawda i Twoja Prawda. Gandzia nie jest trucizną. Gandzia nie szkodzi, nie uzależnia, nie mozża jej przedawkować. Nigdzie na świecie nie stwierdzono zgonu z powodu palenia "trawy". Marihuana jest lekiem. Jest lekarstwem. W aptekach wiele medykamentów jest dostępnych wyłącznie na receptę. Np. antybiotyki. Dlaczego marihuana lecznicza, niezastąpiony środek w terapii wielu schorzeń jest traktowany jak narkotyk, a nie lekarstwo? BO JEST ZA TANI! I ZBYT ŁATWO DOSTĘPNY! Policja dziala w imieniu i w interesie gangów farmaceutycznych!
~Orazmora 17-09-2013 14:36
Obecnie parszywe niczym nieuzasadnione przepisy unijne zabraniają handlu oraz uprawy coraz większej ilości roślin. Rhizoma (Radix) Bistortae – kłącze wężownika roślina od wieków widniejąca w oficjalnych spisach farmakopealnych została wykluczona ze sprzedaży i hodowli.Pharmacopoea Genevensis z 1780 r. wymienia Bistorta – Radix (La Bistorte) jako surowiec leczniczy oficjalny. Jest w Pharmacopoea Austriaca IV z 1836 r. jako Radix Bistorta (Natterwurzel). Również Pharmacopoea Bruxellensis z 1702 r. obejmuje Radix Bistortae. Najnowsza British Pharmacopoeia z 2009 r. opisuje Bistort Rhizome. Jest to bardzo dobry środek na wiele dolegliwości. w zamian mamy nasiona z firmy Monsanto z których wyrastają rośliny nie rodzące nasion. GMO to nie jest zakazane. mało tego mamy marihuan która nie przypomi
~Orazmora 17-09-2013 14:44
przypomina juz w niczym rośliny która rosła na polach i pastwiskach tak jak rośnie Piołun czyli sławetny Absynt. rosła sobie wszędzie i jakoś wówczas nie było narkomanii . narkomanie stworzyli politycy i państwowcy którzy upolitycznili zwykła roślinę . Roślin posiadających w swoim składzie substancje mogące wywoływać zmiany w psychice jest niezliczenie wiele więc problem marihuany jest sztucznie rozdmuchany stworzony w określonym celu dlatego my ludzie uczciwi i wolni w naszej ojczyźnie żądamy aby nie robiono z naszych bliskich uczciwych i spokojnych ludzi kryminalistów !!!
CН.W.D.P. 17-09-2013 15:15
~Orazmora, WRÓCIŁEM Z OBIADKU... UGOTOWAŁAŚ SOBIE JUŻ SZCZAWIÓWKĘ??
~yyy... 17-09-2013 15:20
a ja chciałbym się dowiedzieć ile to jest "porcja handlowa"? od 0.5 do 100000000 gram ?;) teraz kolejne pytanie do redaktora, susz to wiem ale co znaczy: ziele, marihuana, konopie indyjskie itp. proszę o sprecyzowanie tych określeń;)
~do HWDP 17-09-2013 16:07
Czym ty sie chwalisz co ma znaczyc te zdjecie ? Cyba na prawde jestes oplacony przez policje zeby wypisywac takie p...ly na tym policyjnym portalu.
CН.W.D.P. 17-09-2013 16:27
JAKIE ZDJĘCIE??
~UpGraDe 17-09-2013 17:34
OOOOO TO NA SZEŚCIUSET DZIAŁKACH ROSLY TE TRAFKI TO TA KAMIENICA MOŻE I STARA ALE I DUŻA. A ILE DZIAŁEK POD WAŁAMI MAMY W CIEPLICACH? 100 200 I WSZĘDZIE PELARGONIE
~zigyx 17-09-2013 19:47
w drexie czesiu wygrywa:))))))))))))))))))))))))))
~ 17-09-2013 22:19
A pani w szkole przestrzegała: "szanuj zieleń"... Ech, ci policjanci, chyba byli wtedy na wagarach. ;-)
~Bolek -agent 18-09-2013 18:14
Uprzejmnie donoszem ze mam lampem zepsutom we w piewnicy i czasami tam bywa Marycha !!!!! Marycha we w noc to pemdzi bimbera ze sąsiadem Zdzichem i se tam na strychu komsumujom nielegalnie tego bimbera , swym czynem chyba rozwalom cały system spirytualiuw i będzie duża dziura bundzetowa państwa , nie odprowadzajom akcyzy za tem produkcjem
~Deelerek.... 26-11-2019 3:24
To który to wystawił z Jelonki...Siwy,Maniek,m...a,Melon,Lopata ,Ryży pseudo (Gangsta) !!!już mają na nich takie...!!!CBS....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Trwa "Davos" w Karpaczu

Zygzakiem po ulicy

Czołowe zderzenie w Podgórzynie

Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%