MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policjanci ze studentami o bezpieczeństwie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 października 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:17
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie ze studentami I roku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Uczestniczyło w nim około 200 osób. Była mowa o potencjalnych zagrożeniach i o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udział w spotkaniu wzięli: specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, funkcjonariusze Zespołu Komunikacji Społecznej oraz policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Wykłady dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości oraz po użyciu środków odurzających. Ponadto policjanci poinformowali o zagrożeniach wynikających z rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy.

Przypomnieli również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym. Ponadto poinformowali o konsekwencjach prawnych, grożących za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel środkami odurzającymi, a także wskazali na zagrożenia w dyskotekach , pubach w zawiązku z możliwością dosypania do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości.

Była mowa o zagrożeniach w sieci oraz w jaki sposób postępować, kiedy padnie się ofiarą oszustwa. Studenci dowiedzieli się również, gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Wyborcze obiecanki cacanki

Trwa świąteczny jarmark

Od jutra z nowymi przystankami

Międzypokoleniowe warszaty świąteczne

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
934
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%