MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Policjanci z Litwy w regionie jeleniogórskim

Wiadomości: REGION
Wtorek, 8 czerwca 2010, 13:48
Aktualizacja: 14:55
Autor: TEJO
Fot. Policja
Policjanci należący do IPA Region Jelenia Góra gościli grupę policjantów z Litwy. W organizacji pobytu gości bardzo pomógł starosta powiatu jeleniogórskiego, dzięki któremu Litwini mogli poznać walory turystyczne regionu.

W trakcie pięciodniowego pobytu goście zwiedzali ziemię jeleniogórską i ościenne atrakcje. Byli w zamku w Kliczkowie i na zaporze pilchowickiej, po których Litwinów oprowadzał Zdzisław Mirecki z Zarządu Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Gości z Litwy przyjął także burmistrz Kowar Mirosław Górecki, który zaprezentował im walory turystyczne tej miejscowości. Dzięki jego uprzejmości grupa policjantów z Litwy mogła zobaczyć park miniatur z makietami dolnośląskich zabytków oraz kowarskie sztolnie. Na koniec wizyty otrzymali materiały promocyjne prezentujące walory turystyczne tej miejscowości. Na szlaku Litwinów znalazła się także Śnieżka i Western City w Ściegnach. Mieli okazję, aby zrelaksować się w aquaparku w Hotelu Sandra w Karpaczu.

W minioną niedzielę rano odbyło się spotkanie pożegnalne u Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, który zapoznał gości ze specyfiką pracy tej jednostki. Gospodarze pokazali gościom zainstalowany na stanowisku kierowania KMP nowoczesny system monitoringu miasta, który zrobił na nich ogromne wrażenie.

Podczas pobytu policjanci z Litwy zwiedzili salę pamięci IPA mieszczącą się w siedzibie KMP w Jeleniej Górze, która jest jedną z niewielu tego typu sal w Polsce, gdzie gromadzone są pamiątki policyjne z całego świata. Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Likwidacja schroniska

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Lucent8 8-06-2010 14:26
Drobna poprawka Członek Zarządu Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. to Pan insp. Zdzisław MIRECKI. Pozdrawiam.
~Greg 8-06-2010 14:38
Zamek w "KLECZKOWIE" ? Where is it ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krakowska w budowie

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Utrudnienia w Witkowie

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%