MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policjanci z dziećmi o przemocy

Wiadomości: Region
Środa, 8 lutego 2017, 7:53
Autor: 112
Fot. Użyczone/Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wraz z zespołem interdyscyplinarnym wzięli udział w I Lokalnej Kampanii Społecznej dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w gminie Stara Kamienica.

Kampania ta objęła cztery szkoły na terenie gminy. Policjanci oprócz tematów dotyczących przemocy, omówili również tematy dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas ferii oraz w ramach programu „ALFA”, właściwe zachowania w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

1 lutego na terenie gminy Stara Kamienica odbyła się I Lokalna Kampania Społeczna o tematyce Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie. Kampania ta objęła cztery szkoły : Szkołę Podstawową w Wojcieszycach, Szkołę Podstawową w Kopańcu, Szkołę Podstawową w Barcinku i Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.

Prowadzącymi Kampanię byli przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego oraz Policji. Celem akcji było omówienie tematu przemocy w myśl zadań wyznaczonych przez Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie tj. w zakresie profilaktyki i edukacji społecznej, określenie jej form , a także obalenie mitów i stereotypów usprawiedliwiających jej stosowanie. Hasłami przewodnimi kampanii były: „ Reaguj na Przemoc” oraz „ Stop Przemocy. Mówimy stanowcze Nie”
W każdej szkole omówiono pojęcie przemocy, formy jej występowania oraz gdzie można szukać pomocy.

Pogadankę dla uczniów ze strony Policji przygotowała st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze oraz dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze – sierż. Marcin Florkowski. Funkcjonariusze spotkanie z uczniami przygotowali w oparciu o realizację programów i działań Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, w tym „Bezpieczne Osiedle”, „Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom”, „Bezpieczna i przyjazna szkoła” , działań prewencyjnych „Bezpieczne Ferie”, a także w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. „ALFA”, ukierunkowanego na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

W związku z tym, że ferie zimowe w województwie dolnośląskim rozpoczynają się 13 lutego br. uczniowie klas I- VI zastanawiali się nad zagrożeniami jakie mogą wystąpić w czasie ferii, chętnie udzielali rad jak unikać zagrożeń np. : nie zjeżdżać z górki na sankach w pobliżu stawu, nosić odblaski, zakładać kask na głowę w trakcie jazdy na nartach, nie rozmawiać z nieznajomymi.

Uczniowie z Gimnazjum dodatkowo w ramach pogadanki „ Bezpieczne ferie” rozmawiali na temat zagrożeń
dotyczących posiadania, dystrybucji narkotyków oraz konsekwencji zdrowotnych wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy i innych niebezpiecznych substancji.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO za podwyżkami

Dużo drożej za śmieci

Bilety MZK też podrożeją?

Wędrówka na Grodną

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Szlakiem kowarskich sanatoriów

PiS apeluje do mieszkańców

Stypendia dla przyszłych pielęgniarek

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
545
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
3%