MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Policjanci prowadzą akcję "Bezpieczna droga do szkoły"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 września 2015, 12:14
Aktualizacja: 12:20
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W środę i czwartek (9–10.09) jeleniogórscy policjanci zorganizowali działania edukacyjno–prewencyjne pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły” z udziałem dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Grottgera w Jeleniej Górze. Łącznie w działaniach uczestniczyło ponad 100 osób.

W pierwszym dniu działania dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym i miały miejsce na terenie placówki, którą odwiedzili asp. Piotr Saniuk i sierż. Remigiusz Sobolewski, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP oraz asp.sztab. Danuta Razmysłowicz z Wydziału Prewencji KMP. Wsparciem i pomocą przy organizacji spotkania z dziećmi służyli: Małgorzata Łasek-Dowiat, dyrektor Ośrodka wraz z kadrą nauczycielską.

W drugim dniu na terenie Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze policjanci zorganizowali zaplanowaną wcześniej wycieczkę prewencyjno-edukacyjną.

- Program działań, w tym udział policjantów, przygotowany został w oparciu o realizowane przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze Programy Rządowe pn. ,,Razem Bezpieczniej” i ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Programy Krajowe, Programy i działania własne Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ze szczególnym uwzględnieniem programu prewencyjnego ,,Bezpieczne Osiedle”, w tym obszaru ,,Przedszkolak pod parasolem Policji”,,,Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom!”, ,,Bezpiecznie z prądem” oraz ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Propagowane były programy i działania Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z zakresu prewencji kryminalnej, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw ukierunkowanych na bezpieczeństwo osobiste dzieci – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wypadek w Jeżowie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 11-09-2015 21:22
Czy tajemnica jest potracenie na pasach obok NETTO na Wojska Polskiego? Policja trzymala kierowce 1,5 godz w miejscu wypadku. Dlaczego Jelonka milczy w tej sprawie. Moze to byl pociotek kogos z ratusza i cicho sza?
~cghj 11-09-2015 21:55
Lepiej szykujcie się na akcje PILNOWANIE SYRYJCZYKÓW ŻEBY NIE UCIEKLI DO NIEMIEC lub innego cywilizowanego kraju. Jak pomieszkają w polskim raju to na piechotę biegiem uciekną do Syrii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Szansa na remont "zameczku"

Zuchwała kradzież

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
468
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%