MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policjanci pod lupą

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 23 marca 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Kilkunastu obecnym i byłym policjantom sekcji prewencji jeleniogórskiej komendy miejskiej policji prokuratura postawiła zarzuty przekroczenia uprawnień, których mieli dopuścić się przerabiając kwoty na wystawionych mandatach karnych.

To odprysk sprawy policjantów drogówki, którzy pod takimi samymi zarzutami stanęli już przed sądem. Pisaliśmy o sprawie wielokrotnie.

Zdaniem prokuratury, funkcjonariusze nie mieli prawa do korygowania wysokości kwot na wypisanych mandatach karnych. Na przykład stuzłotowy mandat po postawieniu przecinka po pierwszym zerze i korekcie słownego zapisu kwoty, stawał się mandatem na 10 zł. Bywały tez przypadki przerabiania mandatów pierwotnie opiewających na wyższe sumy.

- Śledztwo przedłużyliśmy o kolejne 3 miesiące. Zarzuty postawiono kilkunastu z około 25 funkcjonariuszy. Być może zajdzie konieczność powołania biegłego grafologa, bo niektórzy podejrzani kwestionują autentyczność swoich podpisów i wpisów na mandatach - mówi prok. Leszek Karpina, rzecznik wrocławskiej prokuratury okręgowej.

Część policjantów objętych zarzutami nadal jest w służbie. Jednak jeszcze w ubiegłym tygodniu komendant miejski nie miał oficjalnej informacji z prokuratury o tym fakcie, dlatego nie było decyzji o zawieszeniu policjantów w czynnościach.

Zdaniem komendanta Zbigniewa Ciosmaka, jeśli dojdzie do zawieszenia policjantów, to nie wpłynie to na jakość służby i stan bezpieczeństwa w mieście i w powiecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiany w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt  

Uważajmy na tojady

Na ratunek skoczniom

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~magda 23-03-2006 8:38
mam nadziej ze wreszcie tym razem uda sie przystopowac policjantom z drogowki troche lewe dochody-trzymam kciki! Ponad 10 lat(bedac na urlopie w karpaczu) temu sama prywatnie zglosilam sparwe do prokuratury,ale niestety ponioslam tylko koszta adwokatow,a policjanci i tak wyszli na swoje gdyz podstawili lewych swiatkow
~Greg-England 23-03-2006 10:15
Do paki z nimi.
~zyran 23-03-2006 11:14
Jasne niech wezma pod lupe wszystkich albo niech najlepiej ich pozamtkaja, wtedy bedziemu mieli w jelonce dziki zachod. Fajnie bedzie co ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

Ruszył remont remizy

Mistrzowie na otwarciu stadionu

Finisz remontu

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
486
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%