MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Policjanci: Możesz uratować czyjeś życie

Wiadomości: Region
Środa, 14 grudnia 2016, 8:08
Autor: 112
Fot. Archiwum
Funkcjonariusze ze strażnikami miejskimi i pracownikami MOPS–u systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie im niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

- Od początku działań jeleniogórscy policjanci uratowali życie bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach siedzieli w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te były tak pijane, że nie były w stanie iść o własnych siłach. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00, bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Kolizja przy MPGK

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Bil Naden 14-12-2016 9:22
OGRZEWALNIA. Dobre sobie...
~wtf 14-12-2016 11:35
Ale przecież macie "dobrą" zmianę ,więc bezdomność nie powinna istnieć.rozdawane są pieniądze,obniżony wiek emerytalny(i emerytury o połowę,ale to nieważne).jest pięknie i rządzą prawdziwi wolacy.
~ 14-12-2016 12:57
Ja zadzwonię, że ktoś bezdomny leży na mrozie, on przed przyjazdem patrolu wstanie i pójdzie a ja będę odpowiadał za fałszywe wezwanie. Tak! Już biegnę po telefon!
~,,, 14-12-2016 15:16
A ile razy odpowiadałeś za "fałszywe zeznanie"? Najwięcej mają do powiedzenia ci co w d... byli i g.... widzieli.
~ 14-12-2016 18:46
ale po co kogoś na siłę ratować ? bezdomni doskonale wiedzą że mogą iść do noclegowni wystarczy nie pić, ponadto są to mistrzowie udawania nieraz widziałem takich co gdy już zrozumieli że nic nie dostaną na chlańsko to nagle cudownie zdrowieli
~Zbulwersowana Matka 14-12-2016 20:37
W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej nr 3 w Kowarach miało miejsce bulwersujące wydarzenie. Otóż pięcioletni uczeń zerówki, wyrzucony z klasy przez nauczyciela, przez nikogo nie zauważony opuścił szkołę i udał się w kierunku swojego domu, czyli do Wojkowa, mijając na trasie trzy skrzyżowania i Zalew przy dawnej fabryce dywanów. Na szczęście dzieckiem zainteresowała się ekipa Pogotowia i zawiozła go na Policję, ta powiadomiła matkę chłopca, która poinformowała szkołę, co dzieje się z jej dzieckiem. Wydarzenie to wymownie świadczy o braku właściwej opieki i bezpieczeństwa nad uczniami w tej szkole. Pytania nasuwają się same. Dlaczego dyrekcja tej szkoły pozwala na wyrzucanie dzieci z lekcji? Dlaczego nie ma odpowiednich zabezpieczeń uniemożliwiających opuszczanie szkoły przez uczniów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Zatrzymanie złodziei uli

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Paliła się słoma

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
816
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%