MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Policjanci dla bezpieczeństwa podczas ferii

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 lutego 2017, 8:42
Aktualizacja: 8:45
Autor: 112
Fot. Archiwum
W związku z feriami zimowymi, w Jeleniej Górze i na terenie powiatu policja prowadzi działania ukierunkowane na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży spędzającej zimowy wypoczynek w naszym regionie oraz na rzecz bezpieczeństwa dzieci z naszego powiatu, które będą wyjeżdżały na zimowiska w dniach od 13 do 26 lutego.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą działania polegające głównie na: wzmożonych kontrolach autobusów, busów oraz innych pojazdów, którymi przewożone są dzieci podczas zimowego wypoczynku, kontroli miejsc zorganizowanego wypoczynku na terenie powiatu, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego, a także prowadzić będą spotkania profilaktyczne z dziećmi na zimowiskach, podczas których omówią zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Podobnie jak w latach poprzednich istnieje możliwość sprawdzenia, po wcześniejszymi zgłoszeniu telefonicznym pod nr 997 lub do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze pod numerami: 75/75-20-581, 75/75-20-337, stanu technicznego autobusów, busów , uprawnień i stanu trzeźwości kierujących.

- Dodatkowo uruchomiony został stały punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi z naszego regionu. Punkt ten znajduje się na ul. Sobieszowskiej w Jeleniej Górze i będzie działał od 13 do 26 lutego, w godzinach od 7.00 do 10.00. Kontrolę należy wcześniej uzgodnić z oficerem dyżurnym KMP pod nr 997 lub z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Skarpeta z metamfetaminą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~pff 11-02-2017 18:05
Póki co, ferie najbardziej niebezpieczne są z powodu kolumn rządowych samochodów taranujących,co popadnie z drogi . Może spotkanko z dysponentami tych cacek po 1 mln zł /szt,których niebawem zabraknie ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

O sporcie w KPSW  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Pod tym samym niebem

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
829
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%