MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policjanci dali radę na Polanie Jakuszyckiej

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 9 marca 2009, 10:10
Aktualizacja: 21:07
Autor: ah
Fot. KMP
Mundurowi z Polski i Czech wystartowali podczas weekendowego XXXIII Biegu Piastów w zawodach z klasyfikacją prowadzoną odrębnie dla tej grupy zawodowej. Wygrał Czech Rene Sikora. Patronat nad biegiem sprawował insp. Zbigniew Maciejewski, szef dolnośląskiej policji.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku policji – mówi nadkom Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. – Policjanci startowali w biegu na 26 km, jednak kilku wystartowało w biegu głównym na 50 km. Obsługę sędziowską zapewnił organizator Biegu Piastów.

Najlepszym wśród narciarzy policjantów z zagranicy na dystansie na 50 km okazał się Rene Sikora z Czech i otrzymał puchar ufundowany przez Prezydenta Sekcji Polskiej IPA, który wręczył V-ce Prezydent Sekcji Polskiej IPA – Roman Herezo.

Najlepszy polski narciarz policjant Dariusz Pasterczyk (Jedlicze) otrzymał puchar ufundowany przez IPA- Region Jelenia Góra, który wręczył jego szef podinsp. Zbigniew Markowski.

Na dystansie 26 km mężczyzn pierwsze miejsce wśród policjantów zajął Stanisław Zawół z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie, drugie miejsce w tej kategorii zajął - Paweł Żelichowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a trzecie Tomasz Tomczak z wrocławskiej policji.

Puchar ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu za zajęcie I miejsca w biegu na dystansie 26 km wręczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Ciosmak, za drugie miejsce puchar ufundował i wręczył Prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Sportowego „Gwardia”- Teofil Papierzański, za trzecie miejsce puchar ufundował i wręczył Przewodniczący IPA – Region Jelenia Góra- podinsp. Zbigniew Markowski.

Wszyscy policjanci otrzymali dyplom i medale uczestnictwa w „33 Biegu Piastów”. Następny Bieg Piastów już za rok, niektórzy z policjantów już rozpoczęli treningi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na szczycie

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Jazda "Szlakiem Bitwy Kaczawskiej"

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~:) 9-03-2009 10:28
brawo :) dzielnych mamy tych policjantów :)
~tom 9-03-2009 18:02
Brawo Stachu!
~:):) 11-03-2009 11:33
Stachu poza zasiegiem :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odbudują zbiorniki

Sobotnia walka z czasem

Kto strzelał do konia?

PiS ujawnił listy kandydatów

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
504
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%