MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Policja zatrzymuje pograniczników

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 28 marca 2006, 0:00
Autor: Gazeta Wyborcza
Nalot policji na Łużycki Oddział Straży Granicznej w Lubaniu. Zatrzymano sześć osób: dwójkę oficerów i czwórkę pracowników cywilnych. Mają być podejrzani w sprawie przekrętów przy remoncie hali sportowej w koszarach straży – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Według nieoficjalnych informacji zatrzymani to pracownicy wydziału techniki i zaopatrzenia ŁOSG. Śledztwo ma wyjaśnić, czy w maju ubiegłego roku, podczas odbierania hali po remoncie, nie doszło do sfałszowania dokumentu. Efektem fałszerstwa mogły być straty finansowe nawet do kilkuset tysięcy złotych.

Michał Ostrowski, zastępca prokuratora rejonowego w Jeleniej Górze: - Na nasze polecenie policja zatrzymała sześć osób. Wszystkim będą przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa.

Prace przy remoncie hali sportowej wykonywała firma Egbud z Bogatyni. Wartość kontraktu to przeszło 900 tysięcy złotych. Powołana przez komendanta oddziału komisja odmówiła odebrania robót. Najważniejszą ze znalezionych usterek była nierówna podłoga. W protokole z 10 maja ub. roku czytamy, że komisja wróci do hali dopiero, kiedy wszystkie niedoróbki będą poprawione. Wykonawcy groziły wysokie kary umowne - przeszło 4 tysiące złotych za każdy dzień spóźnienia.

- Podłoga była zrobiona niezgodnie z projektem. Stąd wzięły się nierówności - mówi projektant, wrocławski architekt Paweł Horn.

Pod koniec czerwca pojawił się dokument, z którego wynikało, że komisja zmieniła swoją decyzję, odebrała halę wraz z usterkami i dała wykonawcy czas do połowy września na ich usunięcie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

To było bezpieczne?

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Trwa "Davos" w Karpaczu

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
765
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%