MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policja wzmacnia siły

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. KMP Jelenia Góra
Pięciu nowych funkcjonariuszy dołączyło do kadry policjantów garnizonu jeleniogórskiego. We wtorek dostali legitymacje policyjne.

Są to posterunkowi: Małgorzata Wyciszkiewicz, Klaudia Grzywna, Bartosz Klim, Dariusz Bielawski oraz Wojciech Szojka. Legitymacje wręczył im mł. inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze.

24 maja (środa) we Wrocławiu w obecności szefa policji nadinsp. Andrzeja Matejuka złożą rotę ślubowania. – Potem czeka ich sześć miesięcy szkolenia w szkołach policyjnych – informuje kom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Po ukończeniu wszyscy trafią do służb prewencyjnych. Ich pracy bacznie będzie przyglądać się kierownictwo komendy. Najlepsi z nich znajdą pracę w służbie dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Wyniki JBO 2020

Spór o edukację seksualną

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~IgorekYa 23-05-2006 16:19
Przecież mamy dużo policjantów :) Ale dobrze, że dołączają nowi...Tylko szkoda, że młodzi policjanci nadużywają swoich możliwości i czują się bezkarnie - tzn. myślą, że mogą wszystko...I oczywiście mam nadzieję, że ci policjanci nie pójdą do drogówki ;)
~jeleniogórzanin 23-05-2006 18:42
chciałbym aby ci młodzi policjanci uczyli się zachowań na ulicy od starych policjantów a w szczególności w kontakcie z obywatelem. Ci młodzi policjanci to teraz panowie sytuacji myślą że im wszystko wolno że dorwali sie do władzy. W szczególności przełożeni winni zwrócić uwage na drobny szczegół umundurowania niektórych policjantów(właśnie tych młodych) a tym szczegółem są czarne rękawiczki bez palców pozakłądaja sobie na łapy i zgrywają amerkańskich policjantów. Panowie zacznijcie zachowywać się jak na glinarzy przystało a nie zgrywajcie szeryfów w mieście których każdy winien się bać. Prosze na to zwrócić uwagę panie mł.inspektorze. Ci młodzi policjanci(ja nie mówię o tych na tej fotografii)zachowują się tak jakby mieli po kilkanaście lat służby a mają jej tyle co harcerze wakacji. Młodzi bierzcie przykład ze starych glinarzy.
~Student 24-05-2006 0:08
Nie mozna wszystkich wrzucac do jednego wora:/. Ostatnio wlasnie mlody policjant pomogl mi i to baardzo mocno. Oby wiecej bylo takich jak ten ktory udzielil mi pomocy
~LEON 24-05-2006 0:21
jeleniogórzanin - mają się uczyć od starych policjantów przecież starzy wzyscy są zawieszeni...to może lepiej niech się nie uczą od nich ha ha. A co do rękawiczek to nie przesadzaj że Ci przeszkadzaja, im pomagają przecież maja kontakt z różnymi ludzmi, z ćpunami lumpami i innymi brudasami których muszą dotykać i narażać się na HIV AIDS i inne.A poza tym czy Tobie ktoś mówi jak masz się ubierać.Daj spokój.......
~jeleniogórzanin 24-05-2006 11:09
leon a co ty taki obrońca młodych glinarzy czyżbyś był jednym z nich a wydaje mi się że rękawiczki z obciętymi paluchami nie należą do umundurowania policjanta. Z tego co kojarzę to gdzy policjant ma do czynienia z osobż co do której jest podejrzenie iż jest nosicielem wirusa HIV to winien założyć rękawice jednorazowe które winny być na wyposażeniu radiowozu. Jeśli mówisz o zawieszonych to jak się orientuje to zawieszeni są policjanci z sekscji ruchu drogowego a mnie chodzi o zwykłe służby patrolowe o tych co przemieszczają sie po mieście busami.Mnie nikt nie mówi jak mam się ubierać a policjantowi właśnie się mówi jak ma się ubierać i jest to wyraźnie powiedziane jak policjant winien być ubrany do służby.
~LEON 24-05-2006 18:05
Tak to napisz mi gdzie jest napisane że Policjantowi nie wolno nosić rękawiczek bez palców. Coś mi się zdaje że dostałeś kwita od młodego Policjanta i tak Cię to ruszyło. A bronie Policjantów bo wszyscy tylko narzekaja,a nikt nie wie jaka to cieżka praca, raz mi bardzo pomogli i za to będe ich bronił i denerwuje mnie to jak ktoś się ich czepia o pierdoły tak jak by szczegóły umundurowania miały wpływ na ich prace. A na marginesie to żałuje, że nie wstąpiłem do Policji.Teraz już jestem na to zastary.
~jeleniogórzanin 24-05-2006 19:36
ty "leonie" piszę tak ponieważ przez 28 lat byłem gliną a od 2 lat jestem emerytem policyjnym i dlatego wydaje mi sie iz co do ubioru policjanta moge więcej powiedzieć niż ty więc wreszcie zamknij się a jak nie to poczytaj sobie jakie umundurowanie obowiązuje policjanta na służbie.
~DO LEON 24-05-2006 21:11
DLACZEGO TAK OFICJALNIE SIE PODLIZUJESZ.JESTEŚ LIZUSEM DO POLICIJ
~LEON 25-05-2006 14:16
ty "jeleniogórzanin" i wreszczcie wyszło co Cię boli, Ty nie byłeś Policjantem tylko Milicjantem, a to doża różnica. Pewnie wyje... Cię za wóde i został uraz w główce, że już się nikomu nie przy... pałką po plecach tylko samemu można dostać od młodego Policjanta. NIBY STARY GLINA, A TAK GO BOLĄ RĘKAWICZKI BEZ PALCÓW. ZA KOMUNY PEWNIE TAKICH NIE BYŁO, NAJWAŻNIEJSZA BYŁA PAŁA CO ??????
~LEON 25-05-2006 14:36
jeleniogórzanin - czy do wszystkich na służbie zwracałeś się "ZAMKNIJ SIĘ" pewnie to był Twój sposób pracy i to pewnie Ty uczyłeś się roboty od starszych kolegów ZOMOLI.Tak na marginesie to dobrze że już jesteś na emeryturze.
~jeleniogórzanin 25-05-2006 15:02
z tak tempym osobnikiem nie można wogóle prowadzić dyskusji. Ile ty masz lat że zabierasz głos na temat milicji.komuny o tym trzeba mieć jakieś choćby malutkie pojęcie.
~LEON 25-05-2006 18:38
Mam 68 lat i dobrze znam komune i to jak można było za darmo dostać pałą od Pana Milicjanta tylko za to że ktoś się krzywo popatrzył,takich przykładów moge podać wiele, a czy teraz młodzi Policjanci bez powodu kogoś zaczepiaja na ulicy.CHŁOPIE TAMTE CZASY MINEŁY I JUŻ NIE WRÓCĄ , żaden młody Policjant nie będzie się uczył od starego i nie będzie sie zachowywał tak jak Wy kiedyś. Więc znajdz sobie inny powód do czepiania się, a nie rękawiczki bez palców.
~sierzant 25-05-2006 18:41
jeleniogórzanin mam pytanie ile Ty skonczyłes klas szkoły mysle że 3 tak na oko nie wiem czy wyszedłbyś na ulice gdyby nie Ci młodzi policjanci i należy im się wielki szacunek
~jur 26-05-2006 11:16
a cóż to za szkolony "sierżant" się odezwał chyba jakiś po szkole zawodowej obrońca glinarzy a niedajboże może jesteś glinarzem chyba więcej skończyłeś klas niż 3.Pochwal się!!!!!!!!
~sierżant 26-05-2006 12:09
jur- nie skończyłem tylko dwie klasy, dalej mi nie idzie, a jak bym był glinarzem to bym lepił garnki z gliny, a TY pewnie jesteś mądry wykształcony, bogaty taki pewnie SUPER GOŚĆ co ? he he he.
~obserwator 26-05-2006 12:30
jeleniogórzanin....rękawiczki bez palców były i są na wyposażeniu Milicij i Policji. Kiedyś miały je specjalne odziały zomo, a teraz można ich używać do umundurowania moro "czarnego", więc nie wiem skąd masz taką opinie że nie wolno. Skoro byłeś Policjantem to powinieneś to wiedzieć, chyba że pracowałeś tylko w biurze. Akt prawny: Ustawa o Policji z 90 r. oraz rozporządzenie Ministra spraw Wewnetrznych i administracji doty. szczegółowych zasad umundurowania Policjantów. Polecam przeczytać zanim zabierze się głos.
~aaa 27-05-2006 0:10
* RĘKAWICZKI BEZ PALCÓW - jak chcą i mogą to niech noszą, ważne aby robili to co do nich należy a widzę , że to robią bo jest coraz bardziej skuteczna ( i tak trzymać). * JELENIOGÓRZANIN - ty lepiej weź koło i pier... się w czoło stary zomolu. Na pewno jakiś młody gliniarz wystrugał ci mandat, ale chyba za mały :-)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Nie trzeba się bać defibrylatora

Stop marginalizacji średnich miast

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%