MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Policja przyjacielem nie tylko dzieci

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 14:18
Aktualizacja: 15:08
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Kreowanie pozytywnego wizerunku policji wymaga zaangażowania i czasu. Imprezy rodzinne czy spotkania mieszkańców są doskonałą okazją do pokazania się funkcjonariuszy od „ludzkiej strony”. W ramach sobotniego Festynu Mikołajkowego w Szklarskiej Porębie policjanci spotkali się z dziećmi i ich rodzicami.

Mł. asp. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz sierż. Justyna Filipczuk, dzielnicowa Szklarskiej Poręby poprowadziły konkurs dla dzieci pt. „Bezpieczeństwo na co dzień”. Pytania nie były przypadkowe, obejmowały zakres wiedzy z zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Niebezpieczeństwo może czyhać w domu, na podwórku, w drodze do i z przedszkola czy szkoły, w kontakcie z psem albo obcą osobą. W ramach konkursu sprawdzono także znajomość numerów alarmowych przez dzieci.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności. Jest to praca prewencyjna, która przyniesie pozytywny skutek w przyszłości – opowiada asp. Razmysłowicz. Jeleniogórska policja współpracuje z dzielnicowymi Szklarskiej Poręby oraz dyrektorami poszczególnych przedszkoli i szkół. Organizowane są cykliczne spotkania w dziećmi i młodzieżą. Sposób przekazywania wiedzy przez policjantów jest zgodny z programem nauczania w poszczególnych placówkach.

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze objęła opieką łącznie 109 szkół, przedszkoli i ośrodków wychowawczych w powiecie. Na tym terenie działa 30 dzielnicowych, którzy współpracują z mł. asp. Danutą Razmysłowicz z sekcji prewencji kryminalnej. Są to odpowiedni policjanci na właściwym miejscu, posiadający często kierunkowe wykształcenie (np. resocjalizacja).

W Szklarskiej Porębie funkcjonariusze starają się być bardziej widoczni. W miejscowym Klubie Integracji Społecznej przy ul. Kolejowej został utworzony punkt przyjęć interesantów. Można tam przyjść w każdą środę i porozmawiać z policjantami. – Wizytujemy placówki szkolne i przedszkolne. Coraz więcej zorganizowanych grup prosi nas o pokazy i spotkania – potwierdza komendant podinsp. Donat Pawłowski.

Jedną z wielu realizowanych akcji jest „Przedszkolak pod parasolem policji”, która ma na celu uczyć dzieci bezpiecznego zachowania w drodze do i z przedszkola czy szkoły. Najbliższe spotkanie z policjantami w mieście pod Szrenicą odbędzie się w Przedszkolu Samorządowym nr 2 przy Osiedlu Huty. Furorę wśród najmłodszych robi policyjna maskotka „Komisarz Lew”, która rozdaje odblaskowe opaski na rękę i chętnie pozuje do wspólnych zdjęć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jaka sprawność uczniów?

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~J.. 7-12-2009 18:44
To bardzo dobry pomysł,tylko żeby tak było.
*piipi* 7-12-2009 21:19
*CUDOWNIE .. Nasza Policja jest coraz *fajniejsza ! ~Dobry Duszek jest tutaj *ozdobą KMP, a to jest kobieta z ciepłym sercem Pani mł.asp.Danuta Razmysłowicz
rymcycymcy 7-12-2009 22:28
Super :) ...powinien jeszcze być konkurs na cela z suszary i w przelatywaniu leżącego policjanta pięćdziesiątką w maluchu (ze wzmocnionym dachem) ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Nowa rektor, nowe plany  

O bezpieczeństwie

Gmina skarży MEN

Ćwierć wieku Teatru Maska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
350
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%