MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Policja podsumowuje: ferie były bezpieczne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 marca 2011, 15:15
Aktualizacja: 15:15
Autor: KMP
Wakacje zimowe na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego minęły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Policja jeleniogórska nie odnotowała żadnego zdarzenia z udziałem dzieci i młodzieży, które spędzały zimowy wypoczynek w naszym regionie, jak również z udziałem dzieci, które podczas ferii pozostały w domach.

Dzielnicowi oraz specjaliści prewencji kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze praktycznie od stycznia prowadzili prelekcje w szkołach w naszym regionie dotyczące bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, jak również informowali o ewentualnych zagrożeniach czyhających na dzieci podczas bezmyślnej organizacji zabaw.

Ponadto policjanci skontrolowali wytypowane miejsca zimowego wypoczynku w Kowarach, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Kontrole wypadły pozytywnie. Funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień ze strony organizatorów zimowego wypoczynku, którzy przygotowani byli również na opcje zimowych ferii bez śniegu.

Policjanci drogowi wzorem lat ubiegłych na prośbę rodziców i opiekunów dzieci, które wyjeżdżały na zimowy wypoczynek, kontrolowali wskazane autobusy i mikrobusy, jak również stan trzeźwości i uprawnienia kierowców. Takich kontroli przeprowadzili kilkanaście. Poza drobnymi uchybieniami technicznymi funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości - podsumowuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Śmiertelny wypadek na quadzie

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Policjant wyciągnął psa ze studzienki

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Chcą powtórki wyborów!

Śmiertelne zaczadzenie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
693
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%