MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Policja podsumowuje: ferie były bezpieczne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 marca 2011, 15:15
Aktualizacja: 15:15
Autor: KMP
Wakacje zimowe na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego minęły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Policja jeleniogórska nie odnotowała żadnego zdarzenia z udziałem dzieci i młodzieży, które spędzały zimowy wypoczynek w naszym regionie, jak również z udziałem dzieci, które podczas ferii pozostały w domach.

Dzielnicowi oraz specjaliści prewencji kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze praktycznie od stycznia prowadzili prelekcje w szkołach w naszym regionie dotyczące bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, jak również informowali o ewentualnych zagrożeniach czyhających na dzieci podczas bezmyślnej organizacji zabaw.

Ponadto policjanci skontrolowali wytypowane miejsca zimowego wypoczynku w Kowarach, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Kontrole wypadły pozytywnie. Funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień ze strony organizatorów zimowego wypoczynku, którzy przygotowani byli również na opcje zimowych ferii bez śniegu.

Policjanci drogowi wzorem lat ubiegłych na prośbę rodziców i opiekunów dzieci, które wyjeżdżały na zimowy wypoczynek, kontrolowali wskazane autobusy i mikrobusy, jak również stan trzeźwości i uprawnienia kierowców. Takich kontroli przeprowadzili kilkanaście. Poza drobnymi uchybieniami technicznymi funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości - podsumowuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Rzeźby dla Kowar

Rowerzyści na "gazie"

Stalowe rumaki w Karpaczu

Złodziej zatrzymany

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Uciekał przed kontrolą drogową

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%