MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Policja podsumowała ferie w regionie. Niemal pół tysiąca ukaranych kierowców!

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 12 lutego 2013, 6:36
Aktualizacja: 6:37
Autor: Angela/112
Ponad tysiąc skontrolowanych pojazdów, 49 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 466 ukaranych kierowców, w tym 38 kierowców i 6 pasażerów za brak zapitych pasów bezpieczeństwa oraz trzech kierowców za nieprawidłowe przewożenie dzieci – to efekt pracy policji w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Policja nie odnotowała natomiast żadnego zdarzenia z udziałem dzieci i młodzieży.

Dzielnicowi oraz specjaliści prewencji kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze praktycznie od stycznia br. prowadzili prelekcje w szkołach w naszym regionie dotyczące bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, jak również informowali o ewentualnych zagrożeniach czyhających na dzieci podczas bezmyślnych zabaw.

Ponadto policjanci skontrolowali wytypowane miejsca zimowego wypoczynku w Kowarach, Karpaczu i Szklarskiej Porębie.

- Kontrole wypadły pozytywnie. Funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień ze strony organizatorów zimowego wypoczynku, którzy przygotowani byli również na opcje zimowych ferii bez śniegu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wzorem lat ubiegłych na prośbę rodziców i opiekunów dzieci, które wyjeżdżały na zimowy wypoczynek kontrolowali wskazane środki transportu, jak również stan trzeźwości i uprawnienia kierowców.

- Od 28 stycznia br. do 10 lutego 2013 roku policjanci jeleniogórskiej drogówki skontrolowali łącznie 1037 pojazdów, w tym 14 autobusów i 15 pojazdów przewożących dzieci i młodzież – informuje podinsp. Edyta Bagrowska.- W tych przypadkach poza drobnymi usterkami technicznymi nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Zatrzymali 49 dowodów rejestracyjnych, a mandatami karnymi za różne wykroczenia drogowe ukarali 466 kierujących, w tym 38 kierowców i 6 pasażerów za niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, a dodatkowo trzech kierowców zostało ukaranych za nieprawidłowe przewożenie dzieci – podsumowuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Ryś z Klanu 12-02-2013 8:55
Nie czepiam się ,czasem coś umknie, ale " zapite pasy" brzmi ciekawie.
~Człowiek Koń 12-02-2013 9:07
I bardzo dobrze że płemieł Tusk wziął się w końcu za naszych kierowców. Przecież polaczki jeżdżą gorzej od Egipcjan którzy inteligencyję nabyli już przed naszym ukrzyżowanym panem! Wracając do tematu uważam że mandaty są i tak za niskie, fotoradarów i czujników czerwonych świateł jest też za mało! Powinny j*ć fotki aż miło patrzeć! A ty biedny polaczku płać i płacz!
~17sqandal 12-02-2013 9:31
pasy to tylko moja dobra wola i WARA mi od tego czy zapne czy nie. To ja decyduje o tym i zresztą nie stwarzam zagrożenia dla innych użytkowników dróg nie zapinając pasów i tak też jeżdze
~ 12-02-2013 10:12
dobrze prawisz koń , za mordę wszystkich i pod ścianę , tylko ciebie za uzdę i do kieratu i batem po dupie i tak 24 godz na dobę .
~$$$ 12-02-2013 10:56
Z takiego konia to nawet kabanosów nie zrobią bo śmie...i nawet przez internet
~devilek 12-02-2013 11:08
w zeszłym tygodniu na drodze pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem wpadłem w taką dziurę w asfalcie, że pękła mi przednia szyba (co do uszkodzeń w zawieszeniu to trudno powiedzieć, niby nic, ale z pewnością jest gorzej, niż było) auto mam stosunkowo nowe, wiec temat zeżartej podłogi nie istnieje. A na tej drodze brak zasięgu gsm (co dziwne, jak by nie patrzeć, to uczęszczana i niebezpieczna w zimie trasa), i co? zawiadomiony dyżurny z komisariatu w Świeradowie stwierdził, że "to sprawdzą". Weź człowieku udowodnij, że szyba pękła po zaliczeniu takiej drogowej pułapki! A gdybym wylądował w rowie, zapewne jeszcze zaliczyłbym kilka punktów i kilka stów mandatu, za niedostosowanie prędkości do warunków... Ale w polskiej rzeczywistości, dostosowanie, to atu terenowe co najmniej, no i 40 km/h.
~kar 12-02-2013 18:12
to kierowcy mieli ferie a ja nie świętowałem. Ilu nieletnich dokonało przestępstw a tu kierowcy.
~joo 12-02-2013 21:53
Przyjechali na ferie, zostali złapani na prędkość na wyjeździe dwupasmówką z Jeleniej (wiadomo gdzie), w miejscu nadzwyczaj bezpiecznym, praktycznie niezabudowanym , gdzie za 75 metrów zaczyna się 80 km/h i wszyscy szczęśliwi :). Tylko, że oni już tu nie wrócą... zarobili my 200 zł a stracili 1800 - fajnie jest !!! Dramat, sami WF,WA, DW, PO.... GRATULUJĘ ŁAPANKI w miejscu nad wyraz bezpiecznym - gdzie tu dbałość o bezpieczeństwo ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Budowa drogi S3

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Projekt Kom(m)ando

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
664
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%