MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Policja o długim weekendzie

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 12:30
Aktualizacja: 12:40
Autor: 112
Od 30 maja do 4 czerwca jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską.

Działania ukierunkowane były na: zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, zapewnienie płynności ruchu na drogach, eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka, dyscyplinowanie kierujących, którzy lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości.

W trakcie działań policjanci ukarali mandatami 270 kierujących pojazdami, głównie za brawurową jazdę, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 24 dowody rejestracyjne za różne usterki techniczne.

- Na naszych drogach doszło do 23 kolizji, z których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze , nieprawidłowy manewr wyprzedzania oraz najechanie na tył innego pojazdu. Ponadto policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz trzech kierowców, którzy naruszyli zakazy sądowe .Ponadto zatrzymali trzech kierowców, którym zatrzymano prawa jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

W tych dniach policjanci obsłużyli 570 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscu publicznym oraz wylegitymowali 1224 osoby oraz zatrzymali 3 poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa..

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymany za prędkość

Wyczyny męża po alkoholu

Zatrzymany za serię przestępstw

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Krecik 4-06-2018 15:33
Zapomnieli o gościu z siekierą na PKS napisać 🤣
~ 4-06-2018 15:54
Tylko jak menele pili na schodach przy budynku na drodze publicznej to SM .że schody należą do budynku a to nie miejsce publiczne przyjechali po 40 minutach jak menele uciekli koło to potrafią szybko zablokować i mandat a od menela nic więc poco oni są żeby człowiek do swojego mieszkania bał się wchodzić bo menele na prawie
~cbbhdfvegrgervdvregr 4-06-2018 19:04
do: ~ (15:54)
Bo meneli się boją. Łatwiej ukarać grzecznego.... :)
~Sorry Taki kraj 4-06-2018 17:26
Policja to tylko się chwali, co to oni nie narobili. Jeżdżę trochę po Polsce i widzę co się dzieje na drogach. Jak tylko patrol stoi na drodze to wszyscy jadą jak prawo nakazuje, ale już za pierwszym zakrętem tego co jedzie przepisowo to by z drogi zmietli. wyprzedzają na podwójnej ciągłej, a nawet na zakrętach gdzie nie ma widoczności To co się dzieje na autostradach to woła o pomstę do nieba. Ciężarówki w dalszym ciągu pomimo znaków zakazów wyprzedzają się kilometrami. Tam jakoś naszych dzielnych policjantów nie widać. Może teraz się pojawią jak miesięcznice już nie obstawiają?
~Urszula S. 4-06-2018 21:48
do: ~Sorry Taki kraj (17:26)
Tam jest niebezpiecznie. Lepiej tam nie jeździć.
~Urszula S. 4-06-2018 19:00
Zawsze jeździłam jak przykład kierowcy. Dzisiaj dojeżdżałam do skrzyżowania kiedy paliło się zielone światło, ale 8 metrów przede mną zapaliło się już żółte. Nie hamowałam, bo za mną jechała ciężarówka. Nawet gdyby nie jechała to bym nie zdążyła zahamować. Niestety trochę za mną, na drugim pasie jechał samochód policji. Włączyli syreny i zatrzymali mnie, czułam się zastraszona jak przestępca. Dostałam mandat i punty.
~Fer 4-06-2018 21:06
do: ~Urszula S. (19:00)
Bardzo dobrze, należało się - to zachowanie mogło doprowadzić do wypadku, może następnym razem zachowsz się tak jak trzeba.
~Urszula S. 4-06-2018 21:46
do: ~Fer (21:06)
Tak, następnym razem będę hamowała z pewnością. O resztę niech się martwi ten co jedzie za mną, ja mam dobre hamulce :) I stąd się biorą wypadki. Ale nie moja wina. Takie życie. Nie ma już normalnych ludzi.
~abc 5-06-2018 0:13
Zeby na przyszłość takich dylematów, kup sobie bilet miesięczny. Bedzie taniej i bezpieczniej.
~dżogini 5-06-2018 10:58
Łapać ćwoków z komórami w łapach podczas kierowania. Wystarczy stanąć przy którejś uliczce w Centrum i obserwować, na mandaty zabrakłoby druczków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działania prewencyjne "Truck & bus"

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
802
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%